Gjendet një makinë e djegur, dyshohet e atentatorëve të Lushnjes

Një automjet është gjetur i djegur në aksin rrugor Lushnje – Berat në vendin e quajtur ‘Çukas i Vjetër’.

Lajmi konfirmohet nga burimore policore të tvklan.al. Dyshohet se është makina e atentatorëve të Lushnjes, ku u vranë dy persona dhe u plagosën dy të tjerë.

Autorët qëlluan me breshëri kallashnikovi nga një makinë në lëvizje në shëtitoren e qytetit të Lushnjes. Viktimat janë identifikuar si Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha. Mësohet se viktimat janë miq të familjes së Aldo Bares. /tvklan.al

Kategori
KronikeTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*