Haradinaj, kandidat për kryeministër i PDK-AAK-Nisma

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) tha se Ramush Hardinaj do të jetë kandidat për kryeministër i koalicionit parazgjedhor ndërmjet PDK-së,AAK-së, NISMA-s.

“Haradinaj do të jetë kandidat për kryeministër, ndërsa Veseli do të jetë bartës i listës”.

“Bashkë do të kemi një qeveri të veprimit, bashkë do ta jetësojmë Fillimin e Ri”.

Përballë, ky koalicion do të ketë Lëvizjen Vetëvendosje! dhe koalicionin parazgjedhor ndërmjet LDK-së dhe AKR-së./tvklan.al

Kategori
KosovaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*


Emisione