Hashim Thaçi vizitë disaditore në SHBA

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar përmes llogarisë në Facebook se ka udhëtuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të realizuar një vizitë disaditore.

“Sapo arrita në SHBA për një vizitë. Do të kem takime me zyrtarë të lartë të administratës amerikane, senatorë, kongresmenë, politikanë dhe miq të Kosovës”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

“Kosova është e bekuar me mbështetjen amerikane. Zoti e bekoftë Kosovën, SHBA-në dhe miqësinë tonë të përjetshme”.

Presidenti, që shpesh nga analistët quhet i izoluar, për shkak të pjesëmarrjes së tij të paktë në evente ndërkombëtare, shkrimin e ka shoqëruar me një fotografi të një tjetër vizite të mëhershme që e kishte realizuar në SHBA./Klan Kosova

 

 

 

 

Kategori
KosovaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione
Të Lidhura

 • Juventus marshon drejt titullit

  Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët...
 • Rritet Euro

  Monedha e Euros ka pësuar ndryshime, pas zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën në Francë. Bëhet fjalë për rritje të vlerës, më e madhja që nga mesi i Nëntorit të...
 • Fitojnë ekipet e kreut

  Asnjë nga ekipet e kreut nuk dështoi në takimet e javës së 30. Kukësi mbetet i pathyeshëm në këtë kampionat. Skuadra e Ernest Gjokës mundi 4 – 1 Tiranën...
 • Përse duhet ngrënë lëvozhga e vezës

  Business Insider raporton se çdo vit, vetëm në SHBA industria e ushqimit është përgjegjëse për rreth 150 mijë ton humbje të lëvozhgave. Kur vjen puna tek vezët, lëvozhga padyshim që...