“Havana” në krye të listave    

Sukses i këngëtares kubaneze Camila Cabello

Vizitat e turistëve në Kubë janë shtuar dhe kjo falë këngëtares Camilla Cabello.

“Havana” e Camilas u bë hit i vitit 2017 dhe ende vazhdon të renditet ne krye të listave botërore. Krejt papritur 20- vjeçarja  u bë këngëtarja më  e ndjekur kubaneze përmes kësaj kënge.

Ish-pjesëtarja e grupit Fifth Harmony me këngën e saj është cilësuar gjeniu më i ri i muzikës.

Sot Camilla ka publikuar audion e tre këngëve të saj të fundit të albumit me emrin e këngëtares .  20-vjeçarja bukuroshe ka  pasur bashkëpunime me Shaën Mendes dhe Machine Gun Kelly. Këngë të cilat në pakë javë kanë aritur  mijëra klikime.

Vitin e kaluar tregu muzikor u  dominua nga muzika latine  duke  filluar me Despacito,  Subeme  la radio e sigurisht Havana që  është kthyer në refrenin e dashur për të gjithë.

Klan Plus

Kategori
Klan PlusShowBizTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*


Emisione