I ftohti ngrin depozitat e ujit në kryeqytet

Shumë banorë të Tiranës kanë probleme me ujin e pijshëm. Ata që i kane depozitat mbi tarraca nuk kane patur ujë.

Depozitat dhe tubacionet kanë ngrirë. Disa janë çarë nga ngrica dhe uji i rrjedhur ka veshur me akull fasadën e pallatit.
Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve ka angazhuar 12 grupe pune në terren. Ngricat kane shkaktuar probleme edhe me sahatet e ujit. Në temperaturat -7 gradë ka sërish prezencë akulli në rrugë.

Bashkia ka ndërhyrë në rrugët kryesore, por në disa rrugica dhe trotuare ka ende prezence akulli.

Veç problemeve, në disa raste akulli është kthyer ne atraksion, si shatërvani para parlamentit, ku shume qytetare e kane zgjedhur për të bërë foto./ TV KLAN

Kategori
AktualitetTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*

Të Lidhura

 • Maturantët nisin plotësimi i formularit A1

  Maturantët kanë nisur të përcaktojnë lëndët me zgjedhje nëpërmjet plotësimit të formularit A1. Sipas një grafiku të përcaktuar nga ministria e Arsimit, Tirana është e para që ka startuar...
 • Rivënia në punë e ish-uzinave

  Shqipëria hap portat për të dhënë me koncesion të gjithë pjesët e mbetura të uzinave industriale që funksionuan në territorin e saj gjatë periudhës së diktaturës. Ministria e Energjisë...
 • PS një grua për Kavajën?

  Partia Socialiste pritet të kandidojë një grua për kryetare të bashkisë së Kavajës. Televizioni Klan ka mësuar se këtë fundjave do te zyrtarizohet kandidatja që  do te zëvendësojë Elvis...
 • Spanja mban vendin e parë në grup

  Një fitore e lehtë e Spanjës 4 – 1 ndaj Izraelit në sfidën e luajtur në Gijon. Ekipi që udhëheq Grupin G së bashku me Italinë, ku ndodhet edhe...