Ikën “Sheraton”, pritet  “Hilton “ në Tiranë

Shoqata Turoperatorëve dhe Agjencive Turistike:  Përgjegjëse qeveria

Vetëm pak ditë pas largimit të Hotelit Brand “Sheraton” nga Shqipëria mësohet se një tjetër hotel do t’i shtohet kryeqytetit këtë vit nga rrjeti i hoteleve “Hilton”.

Shoqata Shqiptare e Turoperatorëve dhe Agjencive Turistike edhe pse e vlerëson këtë investim sërish thotë se është i pazëvendësueshëm boshllëku që lë hoteli prestigjioz “Sheraton”.

Mësohet se në Tiranë, hoteli pjesë e rrjetit “Hilton” po ndërtohet buzë Lanës pranë Pallatit me Shigjeta. Siç duket nga pamjet godina është ende në proces ndërtimi.

Për largimin e “Sheraton”, Kryetari  Shoqatës së Turoperatorëve dhe Agjencive Turistike bën përgjegjës Shtetin.

Por çfarë ndodh aktualisht tek ish – “Sheraton”?

 “Është në menaxhim të pronarëve të Mak Albania. Ata po e menaxhojnë edhe nga ana hotelerike dhe kanë menaxherët e tyre”, tha Kliton Gërxhani, Kryetari  shoqatës së Turoperatorëve dhe Agjencive Turistike.

“Sheraton” operoi për 14 vite në Shqipëri dhe ishte hoteli i parë me 5 yje në Shqipëri me menaxhim ndërkombëtar.

Klan Plus

Kategori
EkonomiKlan PlusTe funditTë gjitha
1 Koment
 • Art
  13 Janar 2018 at 22:56
  Përgjigju

  Vendim i drejte nga pronaret.
  Ushqimi skandal,management per turp shkurt nje.tuf me hajdut qe vidhnin ,demtonin emrin e brand dhe te vendit.
  Urime Mak per vendimin
  Hiqini ato hajdute manager qe keni brenda qe te ruani pronen dhe imazhin.

 • Përgjigju

  *

  *