Italia mbetet jashtë Botërorit

Dështim i katër herë kampionëve të botës pas 60 vitesh

Italia do t’i mungojë finaleve të botërorit për herë të parë pas 60 vitesh.

Barazimi pa gola me Suedinë në Milano ndëshkoi skuadrën 4 herë kampione të botës, që takimin e parë në Solna e humbi me rezultatin 1 – 0. Një ndeshje në sulm e italianëve dhe në mbrojte e suedezëve që morën atë që kërkuan. Muri i Suedisë nuk u kalua në “San Siro” pavarësisht përpjekjeve të vazhdueshme të vendasve.

Një dështim i Italisë që e mbylli në vendin e dytë në grupin ku ndodhej Shqipëria. Ky dështim pritet të sjellë edhe largimin e trajneri Gian Piero Ventura sipas asaj që raportojnë mediat italiane. Kjo mungesë i shtohet asaj të Kilit dhe Holandës që kanë lënë shenjë në historinë e kampionateve botërorë.

/Tv Klan

Kategori
Lajmet KryesoreSportTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*