JO VETEM MODE – EMISIONI 10

Emision: 11.11.2017

Kafe dhe histori në lokalet mini-muze të Tiranës

Larg arredimeve te luksit apo ambienteve ku reklamohet dukja, ne Tirane ekzistojne dhe lokale qe mbartin histori e traditë. “Jo vetem mode” rekomandon tre mini-muze ku vecse mund te shijosh pije te vecanta, njihesh me artiste, meson te shkuaren e vendit tone, apo thjesht shuan kuriozitetin per objekte te vecantë antikë.

Njihuni me sopranon Migena Gjata, motra e madhe e Elvanës!

Prej një kohe të gjatë, Elvana Gjata i kishte munguar jetës publike në vend. Por, nje event special duket se e rikthehu ne baze. Motra e saj, Migena pati debutimin ne atdhe dhe kengetarja e muzikes moderne s’kish si te mungonte. Pas pak, iu prezantojme me zerin klasik te familjes Gjata!

Të pathënat e Çmimeve “KULT”

Të martën, artistë dhe krijues do të përjetojnë emocione të forta. Çmimet “Kult” rikthehen në edicionin e 13-të me më shumë të nominuar. Por si funksionon votimi dhe cfarë duhet të dinë pretendentët, i mësojmë në intervistën me presidentin e akademisë, Ylli Sula.

Rita Ora VS Dua Lipa, çfarë e mban peng miqësinë e shqiptareve

Ato të dyja janë në një moment të shkëlqyer të karrirës artistike. Por, pak kush e di se Dua Lipa dhe Rita Ora, më shumë se bashkëpunuese, mbeten rivale të betuara! Çmimet e MTV Europe Music Awards duket se do të sjellin përballjen finale të tyre. Kush do të triumfojë të dielën në arenën e Londrës?

Kategori
JO VETEM MODE
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione