JO VETEM MODE

“Jo vetëm modë” është një format televiziv argëtues, informues dhe edukativ.

Temat kryesore që trajtohen gjatë një fashe orare prej 45 minutash prekin lifestyle, modë, gossip, intervista me personazhe të njohur si dhe reportazhe për promovimin e të rinjve me talente të spikatura kryesisht në fusha që kanë lidhje me artin, kulturën, sportin, lifestyle, lajme interesante dhe kurioziotete nga vendi dhe bota.

Nje program me: Nevina Shtylla
Autore programi: Elda Laze
Gazetar: Eni Shehu

On Air: E shtune 18:30 & rtrs E diel 12:15 ne TVKLAN & KLANHD

 • JO VETEM MODE – EMISIONI 9

  48 orëshi i Arilenës në Athinë, “Nëntori” pushton Greqinë Janë me qindra fansat e këngëtares shqiptare të cilët shtohen dita-ditës. Zëri i vecante i Arilenës ka depërtuar jashtë kufijve...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 8

  Pasionin per makeup-in, Sara e kthehu ne biznes. Iu tregojme si po ben para studentja e arkitektures permes videove ne youtube. Me e bukura e Filipineve eshte nje pilote...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 7

  Ritmet latine po përqafohen me shpejtesi nga të rinjtë shqiptarë. Kërcimi në sallat e mbyllura nuk mjafton. Cift ose vetëm, iu ftojmë të argëtoheni me disiplinat sensuale në shesh....
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 6

  Dritëhijet e “Masterclass by Ariel” Biznesi i momentit ne bote eshte makeupi. Interesi i jashtezakonshem per te ndjekur masterclassin e Ariel ne Tirane, vertetoi se edhe ne vendin tone...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 5

  Intervistë me regjisoren Blerta Zeqiri. Filmi shqiptar “Martesa” sjell historinë e dashurisë mes dy meshkujve. Gent Bejko direkt nga Kanadaja ndan eksperiencen hollivudiane si pjesëmarres në filmin “Mother”. Historia...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 4

  Këtë episod në “Jo vetëm mode do të ndiqni: Si ka ndryshuar interneti botën e muzikës? Si ka revolucionaliuar interneti botën e muzikës? Violinisti i njohur Klajdi Sahatci rikthehet...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 3

  Këtë episod në “Jo vetëm modë” do të ndiqni: Si ka qenë moda para dhe pas viteve ’90 në Shqipëri? Nga urban chic, punk, natural, ja cilat janë stilimet...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 2

  Këtë episod në “Jo vetëm modë” do të ndiqni: Si ka ndryshuar realizimi i spektakleve shqiptare; nga skenat e improvizuara deri te blerja e patentave ndërkombëtare. Alketa Vejsiu prezantuesja...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 1

  Në episodin e parë të “Jo vetëm modë” do të ndiqni: – Si ka ndryshuar trendi i muzikës shqiptare dhe përse rreperët janë artistët më të vlerësuar të momentit?...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 42 (SEZONI 5)

  Një guidë verore në Gjirin e Lalzit dhe Kepin e Rodonit me plazhet mahnitëse të Adriatikut dhe shijojmë pjatat më të mira me prodhimet e detit. Një artiste që...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 41 (SEZONI 5)

  Një vizitë në qytetin e gurtë Gjirokastër tek shtëpia e Zekatëve, ndalesë e pashmangshme turistike dhe mundësi për të pushuar tek një resort modern dhe tradicional. Një tur në gjiret...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 40 (SEZONI 5)

  Titujt e librave interesantë për të lexuar këtë verë. Bizhuteritë me kristal si aksesorët kryesorë për eventet e stinës....
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 39 (SEZONI 5)

  Rikthimi i suksesit të Kombëtares së Volejbollit shqiptar me sportiste edhe nga diaspora dhe ShBA. Emocionet e një skuadre kuqezi që po synojnë fitore në kampionat....
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 38 (SEZONI 5)

  Një dekadë suksesi për “Ami Event”. Eventi unik i “Geraldina Sposa”....
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 37 (SEZONI 5)

  Një udhëtim mes pikturave të Pashk Përvathi. Arti dhe pasioni i tij për të bukurën. Udhëtojmë bashkë paspak në studion Përvathi në Lezhë....
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 36 (SEZONI 5)

  Adrenalinë, kënaqësi dhe pamje mahnitëse që të lënë pa frymë në Kanionet e Osumit me sporting e rafting. Turizmi i aventurës në Shqipëri. Flasin për ne pionierët e sportit të...