Kapet adoleshenti, tentoi të vriste dy persona

Një 16 – vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim nga policia është ndaluar në Gjirokastër.

Ai është adoleshenti me iniciale N.K dhe akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë.

Sipas policisë, pas një konflikti për motive të dobëta i riu ka goditur me mjete prerëse 45 – vjeçarin A.D dhe 17 – vjeçarin Xh. D. Këta të fundit ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Ngjarja në fjalë ndodhi në lagjen “18 Shtatori”, të Gjirokastrës./tvklan.al

Kategori
KronikeTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*
Emisione
Të Lidhura

 • SHBA, zgjidhet kreu i ri i Partisë Demokratike

  Partia Demokratike në Shtetet e Bashkuara zgjodhi si kryetar të saj, ish-Sekretarin e Punës në administratën e ish-Presidentit Barack Obama, Tom Perez. Ai do të ketë detyrën e vështirë...
 • Juventus vijon me sukseset

  Juventus vijon me fitoret dhe thellon diferencën me ndjekësit.Ekipi kampion në fuqi mundi 2 – 0 Empolin, që u mbrojt mirë në pjesën e parë. Pas pushimit u dorëzuan...
 • Smajlaj shpallet kampion Ballkani

  Izmir Smajlaj është shpallur kampion i Ballkanit në salla të mbyllura në kërcim së gjati, në kampionatin e zhvilluar të shtunën në Beograd. Atleti shqiptar pati provën më të...
 • Shpërthim në Burrel, tritol magazinës së miellit

  Një shpërthim tritoli ka ndodhur në Burrel mbrëmjen e sotme. Shpërthimi ndodhi rreth orës 20.40 dhe goditi pjesën ballore të magazinës së miellit të një biznesmeni 55-vjeçar. Nga shpërthimi...