Kategoria : Aktualitet

 • Veliaj: Aksioni i Task-Forcës për ujin do vazhdojë

  Situata me ujin e pijshëm në Tiranë është drejt normalizimit, por kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka paralajmëruar se aksioni i Task-Forcës do të vazhdojë.  “Dua të falënderoj gjithë qytetarët për bashkëpunimin për sa i përket ujit të pijshëm. Situata po shkon drejt normalizimit. Do të doja...
 • Plagoset ish-ministri Arben Ahmetaj, u aksidentua në Maqedoni

  Ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj është plagosur në një aksident automobilistik në Maqedoni. Media maqedonase “Telma” shkruan se aksidenti ka ndodhur në autostradën Tabanovc-Kumanovë. “Zhurnal” shkruan se në aksident u përfshinë një autobus dhe dy makina. Në total janë plagosur 14 persona, mes të cilëve edhe Ahmetaj, i cili po...
 • Ishte në festë me nipin, ndërron jetë papritur 54-vjeçari

  Një 54-vjeçar ka humbur jetën gjatë një feste familjare në Tale të Lezhës. Sipas njoftimit të policisë, viktima me iniciale Z.L kishte shkuar për darkë familjare tek banesa e nipit të tij, por më pas filloi të ndihej keq. Ai u dërgua me urgjencë në spital nga familjarët e...
 • Skandal në bregdetin shqiptar. Asnjë vrojtues në plazhe, bizneset dhe vendorët shkelin hapur VKM-në për sigurinë

  Fundjava rezultoi fatale për 4 pushues që u mbytën në Zvërnec. Njëri prej tyre në tentativë për të ndihmuar një vajzë mes dallgëve. Askush tjetër nuk ishte aty për t’u ardhur në ndihmë. Në këtë plazh që shtrihet në disa kilometra, s’ka asnjë roje bregdetare. Që prej fillimit të...
 • Historia e Thanas Dhespos/ Me paratë e dëmshpërblimit rikonstruktoi pallatin

  Nga ferri i burgjeve të diktaturës në një shembull frymëzimi për komunitetin. Thanas Dhespo sot i ka kaluar të 90-tat, ndonëse mbi kurriz mban vuajtjet e 16 viteve në burgjet politike, të cilat diti t’i kthejë në shpresë dhe humanizëm. Për shkak të moshës, por edhe të emocioneve, ai...
 • “Vettingu për gjykatësit dhe prokurorët nis në Shtator”

  Intervistë me Genoveva Ruiz Calavera, Drejtore e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit për reformën në drejtësi dhe Drejtore për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Europian për Fqinjësinë dhe Negociatat e Zgjerimit. DW: Kur do të fillojë në Shqipëri rivlerësimi i gjykatësve dhe prokurorëve, pra vetttingu, që pritet të jetë gur themeli...
 • Shqipëria me biletë elektronike në transportin rrugor

  Shqipëria është gati për të ndërtuar sistemin e biletimit elektronik. Ministria e Transportit ka miratuar vendimin i cili i hap rrugë ngritjes së infrastukturës për mënyrën se si do të funksionojë bileta elektronike. Formati do të jetë si këto dy modele të cilat do të printohen nga makineritë, njëra...
 • Veliaj: Do vijojmë me hapjen e mensave sociale në gjithë Tiranën

  Në këto ditë të nxehta vere, fëmijët që vijnë nga familjet në nevojë po argëtohen në Kampet Verore të ngritura nga Bashkia e Tiranës. Nën moton “Kam të drejtë të informohem”, Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me organizata vullnetare, ka organizuar për herë të parë në një qendër sociale...
 • Berisha publikon videon: Si po transportohen 15 ton drogë drejt kryeqytetit

  Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video ku qytetari dixhital informon se sasia e drogës 15 ton e sekuestruar një ditë më parë në Llakatud të Vlorës po transportohet për në Tiranë. Ditën e premte Policia e Shtetit zhvilloi një operacion masiv antidrogë në fshatin Llakatund, Vlorës, ku morën...
 • Temperaturat e larta, 9 vatra zjarri brenda 24 orëve të fundit

  Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 9 vatra zjarri në Vlorë, Fier, Durrës, Berat, Tiranë, Lezhë dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 75 zjarrfikës me 13 automjete, 60 forca ushtarake, si dhe helikopterë. Specialistët e Emergjencave Civile janë duke mbajtur...
 • Fundjava jashtë Tiranës, policia apel qytetarëve

  Nisur nga vrojtimet e dy javëve të fundit, Policia Rrugore njofton se për ditën e nesërme ngarkesa në aksin rrugor Tiranë – Gjiri i Lalzit do të jetë e mbingarkuar, për shkak të fluksit të mjeteve të pushuesve nga Tirana dhe qytetet e tjera që synojnë këtë zonë plazhi....
 • Dhuna ndaj gazetarit të “Stop”, protestë para Kryeministrisë

  Dhuna e ushtruar ndaj gazetarit të emisionit investigativ “Stop” në Televizonin Klan, nga administratorja e një subjekti që hidhte mbetje të rrezikshme spitalore në lumin Erzen, ka ngritur në protestë qytetarët dhe shoqërinë civile. Qytetarët e shohin me shqetësim heshtjen e institucioneve shtetërore pas publikimit të videos ku mbetjet...
 • Veliaj: Tirana Policentrike projekti kyç i yni, jemi në një moment fantastik për kryeqytetin

  Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me Fakultetin e Arkitekturës dhe Urbanistikës të Universitetit Politeknik të Tiranës, organizuan një tryezë diskutimi me studentë të vitit të katërt, të cilët prezantuan disa nga projektet e tyre se si mund të zhvillohet kryeqyteti në vitet e ardhshme. Kryetari i Bashkisë së Tiranës,...
 • Emergjencat Civile: 10 vatra zjarri në të gjithë vendin

  Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile vijon të mbajë nën vëzhgim nga afër përmes specialistëve të saj në qarqe situatën e zjarreve. Gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar 10 vatra zjarri në qarkun e Beratit, Vlorës, Gjirokastrës, Dibrës, Shkodrës, Lezhës, Elbasanit dhe Korçës. Forcat zjarrfikëse së bashku me...
 • Kapja e 15 ton droge në Vlorë, Demiraj përgëzon Policinë e Shtetit

  Ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj ka reaguar pas super-operacionit të drogës në fshatin Llakatund të Vlorës ku u sekuestruan rreth 15 ton kanabis. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook Demiraj falënderon Policinë e Shtetit. Statusi: Përgëzoj Policinë e Shtetit për vazhdimësinë e Operacioneve në mbarë vendin, për luftën pa...
 • “Dua t’i rris fëmijët me nënë…”

  Xhemile Agiçi, nëna e 4 fëmijëve, gjatë momentit të lindjes së binjakëve pësoi insuficiencë kardiake. Mjekët e QSUT-së i kanë thënë se i vetmi shpëtim për të është transplanti i zemrës jashtë Shqipërisë. Xhemilja dhe bashkëshorti Bledi i janë drejtuar emisionit ‘STOP” për ndihmë. “Kam katër fëmijë të vegjël. Pasi linda binjakët para dy muajsh,...
 • Apeli për mbetjet e rrezikshme: Hiqini sa më parë, nesër do të jetë tepër vonë

  Emisioni “STOP” transmetoi 4 ditë më parë masakrën mjedisore që ka kryer kompania “Euroteam”, e cila i hidhte mbetjet e rrezikshme spitalore në brigjet e lumit Erzen. Por Ministria e Shëndetësisë ka reaguar vetëm sot nëpërmjet një deklarate për media, ku thuhet se është kërkuar informacion zyrtar nga Ministria...
 • Uji i pijshëm, ndërpriten 198 lidhje të paligjshme

  Në dy ditët e fundit, aksioni i Bashkisë së Tiranës dhe Ujësjellës-Kanalizime për monitorimin e situatës dhe disiplinimin e përdorimit të ujit të pijshëm ka vijuar në zonat: Farkë, Zall Herr, Petrelë, Babrru, rruga “Dhimitër Kamarda”, rr. “Ali Demi”, rr. “Kont Urani”, rr. Elbasanit, rr. “Hoxha Tahsin”, Liqeni i Thatë, zona...
 • 2 – vjeçarja me djegie në trup niset për trajtim drejt Turqisë

  2 – vjeçarja Altea Jubi, e cila ka djegie në 70 përqind të trupit dhe prej ditësh lufton për jetën është nisur këtë të enjte drejt Turqisë, për të marrë trajtim më të specializuar. Lajmin e ka bërë të ditur në një postim në rrjetet sociale kryeministri Edi Rama,...
 • Çako takim me përfaqësuesit e misioneve të huaja që asistojnë Policinë e Shtetit

  Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako dhe zyrtarë të tjerë të policisë janë takuar me përfaqësuesit e Misioneve që asistojnë Policinë Shqiptare dhe oficerët ndërlidhës policorë në vendin tonë. Gjatë takimit të zhvilluar në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit, u diskutua për...
Publicitet


Emisione