Kategoria : Aktualitet

 • Kultivonin kanabis në magazinë, Arrestohen në flagrancë dy shqiptarët

  Kishin përshtatur një magazinë ku kultivonin kanabis. Më pas e përpunonin dhe e tregëtonin në tregun italian. Dy shqiptarët Ladi Ndoja, 36 – vjeç dhe Lorenc Dona, 31- vjeç kishin krijuar dyshime nga lëvizjet e tyre të shpeshta me automjete ku ndodheshin edhe persona të tjerë. Policia ishte vënë...
 • Reagime të shumta pas dhunës së Drejtorit të TK ndaj gazetarit të ABC News, Eni Shehu

  Incidenti në Teatrin Kombëtar, ku Drejtori Hervin Çuli dhunoi në një mënyrë të paprecedentë, gazetarin e ABC News, Eni Shehu, ngjalli reagime të shumta. Pretendimi i Drejtorit të Teatrit, se gazetari Eni Shehu bezdisi aktorët gjatë shfaqjes, u hodh poshtë nga gazetarë dhe aktorë. Gazetarja Fatmira Nikolli, deklaroi përmes...
 • 40 vite burg për 7 shqiptarë në Britani, akuzohen për trafik të lëndëve narkotike

  7 shtetas shqiptarë janë dënuar me burg nga gjykata në Britaninë e Madhe, për trafik të lëndëvë narkotike. Ata janë, Gentian Cuka, 38 – vjeç, Skënder Toçi, 36 – vjeç, Mentor Muslika, 33 – vjeç dhe Besnik Mansaku, 42 – vjeç, Abdul Topçiu, 41 – vjeç, Urim Serini, 44...
 • Në pranga hajdutët e vilave në Itali

  Floran Deda 41 – vjeç dhe Kleodian Tetaj, 27 – vjeç janë dy shqiptarët e arrestuar nga karabinierët e Verbanias në Itali, nën akuzën e grabitjes së vilave. Ata kishin hyrë klandestinë në Itali dhe nuk kishin adresë fikse. 29 vjedhje banesash, si edhe grabitje të shumta automjetesh, të...
 • Grabitja e kazinosë në qendër të Tiranës, Tv Klan siguron pamjet e kamerave

    Grabitja e Kazinosë, mbrëmjen e së premtes, në zonën e Komunës së Parisit në kryeqytet është kryer për një kohë shumë të shkurtër. Autorëve u kanë mjaftuar më pak se dy minuta, për të marrë sasinë e lekëve që ndodheshin në kasafortë. Burime nga...
 • Vendi përfshihet nga moti i keq, probleme në Rrugën e Kombit

  Moti i keq ka përfshirë të gjithë territorin e vendit, duke risjellë sërish përmbytje, probleme në rrugë dhe bllokimin e disa komunave në Veri të vendit. Kjo është situata në Krujë dhe Kurbin gjatë paradites. Dalja nga shtrati i lumit Ishëm, ka shkaktuar përmbytje në fshatrat Bilaj, Murqinë dhe...
 • 15 të shoqëruar për grabitjen në Lezhë. Autorët të veshur si policë

  15 persona janë shoqëruar nga Policia e Lezhës, në përpjekje për të zbardhur grabitjen e një supermarketi pranë kryqëzimit të Tales, në superstradën Lezhë – Laç. Mes tyre janë punonjësit e supermarketit dhe disa të tjerë, që dyshohet të kenë dijeni për ngjarjen. 5 autorët, që ishin të veshur...
 • Aksident me pasojë vdekje në Tiranë

  Një aksident me pasojë vdekje është shënuar mëngjesin e së shtunës në Tiranë, në zonën e Kombinatit. Një automjet tip Volkswagen, me targë AA 708 KN, me drejtues mjeti shtetasin A. Sala, ka aksidentuar për vdekje këmbësoren, shtetasen Rajmond Haldeda, 44 – vjeç. Policia, që ka mbërritur në vendgjarje,...
 • Grabitet me armë supermarketi në autostradë, autorët të veshur si punonjës policie

  Të veshur si punonjës policie të ndërhyrjes së shpejtë 5 persona hynë në supermaketin pranë kryqëzimit të Tales duke grabitur me armë xhiron ditore të biznesit. Nga vezhgimi që u është bërë kamerave të një karburanti ngjitur me supermarketin ka rezultuar se fillimisht grabitësit janë futur me dritat e...
 • Hervin Çuli sulmon gazetarin

  Gazetari i ‘’Abc News’’ Eni Shehu është sulmuar fizikisht nga drejtori Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli. Të ftuar si gjithë mediat e tjera në premierën e shfaqjes “Tri Motrat”, grupi i Abc News ishte i pranishem per te ndjekur aktivitetin. Në pushimin e shkurtër mes akteve të shfaqjes, gazetari i...
 • Tiranë, grabitet kazinoja

  Një  grabitje me armë u regjistrua gjatë mbrëmjes në kryeqytet. Dy persona hynë të maskuar në një kazino në rrugën ” Medar Shtylla” në afërsi të lulishtes “1 Maji” duke kërcënuar me armë punonjësit e kazinos dhe marrë xhiron ditore të biznesit. Policia thotë se në disa kryqëzime janë...
 • Peshkarexha shqiptare i afrohet kufirit grek

  Policia ka sqaruar incidentin e ndodhur rreth orës 10:50 të paradites  në ujërat bregdetare në zonën Qefal – Himarë në Gjirin e Sarandës, ku një anije peshkimi me flamur shqiptar  u tha se ishte kërcënuar nga roja bregdetare greke. Në njoftimin e saj policia bën të ditur se Roja...
 •  Britani, 4 shqiptarë akuzohen për trafik të lëndeve narkotike

  4 shtetas shqiptarë janë akuzuar nga gjykata në Britaninë e Madhe për trafik të lëndëvë narkotike. Ata janë Gentian Cuka 37- vjeç, Skënder Toçi 36 – vjeç, Elvis Vladi 35 – vjeç dhe Besnik Mansaku 42- vjeç. Mbi 4 shqiptarët ka rënë edhe akuza e krimit të organizuar. Grupi...
 • ARRSH: Afro 8 milionë dollarë dëmi në rrugë nga reshjet

  Afro 8 milionë dollarë është dëmi total në rrugët e Shqipërisë, vetëm si pasojë e reshjeve të këtij viti. Ky bilanc është bërë nga Autoriteti Rrugor Shqiptar, sipas të cilit, më të dëmtuara janë, Rruga e Elbasanit dhe Rruga e Kombit. Gjatë një mbledhje me të gjithë kontraktorët, që mirëmbajnë...
 • Kolegji Penal lë të lirë Kurtin dhe Haxhiun

  Albin Kurtit dhe Albulena Haxhiut u ndërpritet masa e “arrestit në shtëpi” dhe do të mbrohen në liri. Kolegji Penal prej tre gjyqtarësh i Gjykatës së Apelit, i cilësoi të bazuara ankesat e avokatëve mbrojtës të Kurtit dhe Haxhiut, kundër akt-vendimeve të Gjykatës Themelore të Prishtinës të 28 Dhjetorit...
 • Zyrtarizohet dorëheqja e Gruevskit

  Dorëheqja zyrtare e kryeministrit maqedonas, Nikolla Gruevski përkon me vizitën e Komisionerit të Zgjerimit Johanes Han në Maqedoni dhe takimet e veçuara me udhëheqësit e katër partive politike në vend. Zgjedhjet e ardhme parlamentare janë parashikuar të zhvillohen me 24 prill. Deri atëherë vendi do të ketë një qeveri...
 • Atentati në Mbrostar, Çako: Drejt zbardhjes së ngjarjes

  Nga Fieri, i pranishëm për analizën vjetore të Policisë së Qarkut, Drejtori i Përgjithshëm, Haki Çako deklaroi se është drejt finalizimit zbardhja e atentati në Mbrostar të Fierit, ku mbeti i vrarë Denis Kasa dhe u plagosën dy persona të tjerë. Nga ana tjetër, Çako deklaroi se në vëmendjen...
 • Vritet për xhelozi një shqiptar në Itali, italiani e masakron pasi e kapi me gruan

  Pasi ndoqi të shoqen, ai e gjeti atë në makinën e një tjetri. Tashmë, i bindur për lidhjen e tyre dhe i verbuar nga xhelozia, 52 – vjeçari Alesandro Palermiti qëlloi për vdekje me thikë një 40 – vjeçar, me origjinë shqiptare që jetonte në Foxhia. Ngjarja ndodhi mbrëmjen...
 • Llalla: Vrasjet në Fier – Vlorë të lidhura me ngjarje të tjera

  Ngjarjet e fundit kriminale të ndodhura në segmentin Fier -Vlorë kanë lidhje me disa ngjarje  të ndodhura në qytetet e tjera. Kjo ishte deklarata që bëri nga Vlora, Kryeprokurori Adriatik Llalla, gjatë analizës vjetore të Prokurorisë së Apelit. Pak ditë më parë, në Vlorë u vra para shtëpisë së...
 • Ftohti siberian, temperaturat minimale zbresin në minus 15 gradë

  Ditët e dimrit të këtij viti po kalojnë nga një ekstrem në tjetrin. Pas ditëve me temperatura më të larta seç i takojnë Janarit, e diela dhe java në vazhdim do të sjell temperatura ekstremisht te ftohta. Renia e temperaturave do të pasojë me rreshje të dendura dëbore gjatë...
Publicitet
Emisione