Kategoria : Aktualitet

 • Merr zgjidhje problemi i ujërave të zeza për 5 mijë banorët e rrugës “Mihal Grameno”

  Falë investimit të Bashkisë së Tiranës merr zgjidhje furnizimi me ujë dhe problemi i ujërave të zeza për 5 mijë banorët e zonës pranë “Shkollës së Baletit”. Bashkia e Tiranës po punon për ndërtimin e rrjetit të ri të kanalizimeve në rrugën “Mihal Grameno”, ku vazhdimisht ka pasur vështirësi,...
 • Përmbytje nga shirat në Durrës

  Stacioni i Trenit, Lagja 4, rruga pranë stadiumit, Shëtitorja “Taulantia” dhe qendra e qytetit u mbuluan nga uji në pak minuta. Niveli i ujit arrinte deri në 20 centimetra. Përmbytjet shkaktuan vështirësi në qarkullimin e mjeteve dhe lëvizjen e këmbësoreve.  Nuk shpëtuan nga përmbytjet as ish-Këneta, Spitalla apo zona...
 • Prodhimet vendase, Bashkia kredi dhe grante për të rinjtë që duan të investojnë

  Mbështetja e të rinjve, biznesit vendas, turizmit, por edhe agroindustrisë, si mundësi reale për zhvillimin e zonave rurale dhe ekonomisë së kryeqytetit, janë disa nga prioritetet e Bashkisë së Tiranës. Në takimin e zhvilluar pasditen e djeshme në Petrelë, me titull “EU Transit –Tirana Farm”, me objektiv gjetjen e...
 • KMSH: Zgjedhjet në ditën e Bajramit, të papëlqyeshme

  Pas marrëveshjes politike për qeveri teknike të Kryeministrit të vendit Edi Rama dhe Kryetarit të opozitës Lulzim Basha, u vendos data zyrtare e zgjedhjeve më 25 qershor. Ky vendim nuk është pritur aspak mirë nga Komuniteti Mysliman i Shqipërisë që nëpërmjet një deklarate ka shprehur mospëlqimin për këtë datë...
 • Tiranë/ Përfundon rikonstruksioni i rrugës “Shefqet Kuka”

  Bashkia e Tiranës ka përfunduar rindërtimin e rrugës “Shefqet Kuka”, si dhe të rrugëve lidhëse në Njësinë Nr. 4, çka u vjen në ndihmë 20 mijë banorëve. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i shoqëruar nga deputetja e PS, Blerina Gjylameti, inspektoi përfundimin e punimeve, ku theksoi se...
 • STOP/ 3-vjeçari ka nevojë për ndihmën tuaj që të marrë frymë

  Joana Abazaj bën apel në emisionin “STOP” për ndihmë për djalin e saj 3 – vjeçar, i cili është shtruar prej më shumë se një muaji në Reanimacion. Ajo ka nevojë për një aparat oksigjeni dhe aspirimi për Enginin e vogël, pasi vetë është pa punë dhe nuk e...
 • “Pedalo për në punë”

  Në ditën ndërkombëtare “Pedalo për në Punë”, Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, organizoi një marshim sensibilizues me biçikleta. Qëllimi ishte ndërgjegjësimi i qytetarëve për përdorimin e mjeteve alternative të transportit që kontribuojnë në cilësinë e ajrit dhe mbrojtjen e mjedisit. Veliaj njoftoi edhe hapjen e sheshit “Skënderbej” më...
 • Prezantohet Programi i “Fondit të Komuniteteve”, Bashkia 200 mln lekë për projektet

  Nëpërmjet një skeme fondesh të vëna në dispozicion nga Bashkia e Tiranës, banorët e lagjeve mund të organizohen së bashku, nën udhëheqjen e administratorit të pallatit, për të përfituar financim për projekte infrastrukturore ose një problem të caktuar në komunitetin e tyre. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj...
 • Pas denoncimit në “STOP” nisin hetimet për vdekjen e ish – zv/ministrit

  Disa javë më parë, emisioni “STOP” denoncoi përmes intervistës së infermierit të Urgjencës, Frrok Bardhi, vdekjen e ish – zëvendësministrit të Brendshëm, Sokol Baraj, për mungesë të një defibrilatori. Bëhet e ditur se Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për këtë ngjarje, pas deklaratave në media. Emisioni “STOP” ka...
 • Kujdes! Nëpër farmaci shiten medikamente të ndaluara

  Në farmacitë bujqësore në Shqipëri, medikamentet e ndaluara me ligj tregtohen lirisht, duke vënë çdo ditë në rrezik jetën e qytetarëve. Gazetarët e emisionit “STOP” kanë blerë me lehtësi antibiotikë të ndaluar në Tiranë, Durrës, Lushnjë e Berat. Por atë që emisioni “STOP” e bëri me lehtësinë më të...
 • 18 qershori, partia opozitare tërheq ankimimin nga Kolegji Zgjedhor

  Partia Agrare Ambjentaliste (PAA), pjesë e koalicionit opozitar, ka tërhequr ankimimin nga Kolegji Zgjedhor për shpalljen të pavlefshme të listave të deputetëve të regjistruara nga partitë e mazhorancës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Ky ankimin synonte të shpallte të pavlefshme të gjithë regjistrimet për zgjedhjet e 18 qershorit, duke...
 • OKB nis një raport mbi liritë fetare në Shqipëri

  Raportuesi i Posaçëm i Kombeve të Bashkuara për lirinë e shprehjes ose besimit, Ahmed Shaheed, publikoi sot në Tiranë disa gjetje dhe konstatime në fund të vizitës njëjavore në Shqipëri. Ai bisedoi me drejtues të agjencive qeveritare, shoqërisë civile, klerit dhe udhëheqësit e tjerë fetarë, aktivistë dhe mbrojtës të...
 • Skandali i dentistes pa licensë! I hoqi pacientes 9 dhëmbë të shëndetshëm dhe i ofroi para për t’i mbyllur gojën

  Bukurie Saliu jeton prej 27 vitesh në Itali dhe si shumë emigrantë të tjerë, rregulloi dhëmbët në Shqipëri, për kosto më të ulët. Edhe pse pagoi plot 1 milion e 300 mijë lekë të vjetra, pas shërbimit në klinikën dentare “Korbi” i nisën komplikacionet. Dentistja Nezi Korbi i ofroi...
 • Rama dhe Veliaj në Kopshtin 38, shërbejnë drekën për fëmijët

  Kryeministri Edi Rama jo vetëm ka parë nga afër ndryshimin e  Kopshtit numër 38 pas rikonstruksionit, por edhe ka shërbyer drekën për femijët që e frekuentojnë. Në këtë shërbesë për fëmijët është bashkuar edhe kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Dhe kur dreka ishte ne përfundim, kreu i...
 • STOP/ “Tezja” e PS flaket në mes të katër rrugëve, i kërkohet të bëjë durim

  Shpresa Lekiqi njihet në Shkodër me nofkën “tezja e PS”, pasi është socialiste e flaktë që prej vitit 1991. Shpresa tregon se në Tetor 2016 i ofrohet punë si sekretare në degën e PS Shkodër nga kreu i kësaj dege, Arvit Osja. Por muajt e fundit nuk u pagua...
 • Plazhi i Shëngjinit, sezoni me plehra

  Edhe pse sezoni turistik ende nuk ka filluar, Shëngjini është populluar nga pushuesit e ardhur nga Kosova. Por plazhi u afron këto panorame. Brezi i rërës është i gjithi i ndotur dhe nuk është pluguar, ndërsa mbetjet plastike dhe ato prej druri kanë zënë vend prej muajsh. Pushuesit nga...
 • Veliaj: Bashkia mbështet projektet e përbashkëta të komuniteteve

  Procesi i përzgjedhjes së administratorëve të pallateve është duke ecur me sukses në Bashkinë e Tiranës dhe brenda vitit do të përfundojë ngritja e të gjitha kryesive në lagje. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili mori pjesë sot në konferencën me temë  “Ndërtimi i axhendës për...
 • Dy tërmete godasin Jugun e vendit

  Jugu i vendit është përfshirë nga dy tërmet mëngjesin e sotëm. Mësohet se tërmeti i parë ka  qenë me magnitudë 3.6 të shkallës rihter dhe një tjetër pak më i lehtë. Tërmeti 3,6 ballë është ndjerë në zonën e Beratit, Kuçovës, Fierit dhe Ballshit. Ndërsa tërmeti tjetër me magnitudë...
 • Blerta, zonjusha e vogël me zë brilant që ngrinte në këmbë “Gjeniun”

  Blerta Pepa, vajza 16-vjeçare e cila ndërroi jetë në mënyrë fatale gjatë një operacioni në gju në spitalin “Continental” ka qenë pjesëmarrëse në spektaklin “Gjeniu i Vogël 6” që është transmetuar në Televizionin KLAN. Performancat e saj brilante në skenë i linin të gjithë pa frymë. Një nga më...
 • Berisha: Rama me antiplumb në Shkodër

  Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot në rrjetin social Fecebook dy fotografi të kreut të qeverisë, Edi Rama gjatë takimit të djeshëm në qytetin e Shkodrës. Sipas Berishës, kryeministri Rama ka shkuar në Shkodër me antiplumb. Statusi i plotë:  Rama në Shkodër me antiplumb (shif foton) – menderosur...
PublicitetEmisione