Kategoria : Fotogaleri

 • Aktorët e “I Infiltruari” bashkë në pushime

  Aktorët turq, Cagatay Ulusoy dhe Duygu Sarisin, kanë nisur pushimet sëbashku në brigjet e detit Egje. Dy aktorët u dashuruan gjatë xhirimeve të serialit të suksesshëm “I Infiltruari”, shumë i pëlqyer edhe në Shqipëri. Prej disa ditësh ata kanë zgjedhur që të kalojnë kohë sëbashku në jahtin e Ulusoy....
 • “Shikoni më thellë…”

  “Shikoni më thellë”, kështu titullohet seti fotografik i Tomas Sentpetery, fotografit sllovak i cili përmes fotove i tregon të gjithëve një tjetër anë të cilën e shohim rrallë. Ai ka “gërmuar” në disa prej destinacioneve më të njohura turistike të Evropës dhe tregon foto të rrugëve me imazhe të marra...
 • Heroi i shpëtoi njëra pas tjetrës

  Teksa sytë e të gjithë botës janë kthyer kah Rusia, ku po zhvillohet kampionati Botëror FIFA 2018, vendi po përballet me fatkeqësi të mëdha natyrore. Përmbytjet në qytetin Nijnij Novgorod, ku luhen edhe disa takime të Kupës së Botës, janë sjellë në axhendën ndërkombëtare nga agjencia e lajmeve “Reuters”...
 • Fotoja e fundit nga 32-vjeçarja shtatzënë

  E kishte pritur gjatë vizitën në Luginën e Fluturave, për të shkrepur foto me bukuritë mahnitëse natyrore nga pas, e që t’i dilnin sa më bukur kishte zbritur nga rruga kryesore automobilistike dhe kishte hipur mbi një shkëmb. Por fatkeqësisht këto ishin edhe fotot e fundit të 32-vjeçares Semra...
 • Foto: Momentet më të bukura të modës në MTV Awards

  Çmimet për film dhe TV MTV teknikisht kanë nisur mbrëmjen e së shtunës në Santa Monica. Ky show nis më herët dhe më pas transmetohet në MTV, megjithatë yjet që janë pjesë e kësaj ceremonia, i kemi parë në tapetin e kuq. Natyrisht të gjithë ishin munduar që të...
 • Përgjaket Bajrami në Turqi, 6 të vdekur nga përplasja e 2 makinave

  Përgjaket Bajrami në Turqi. 6 persona kanë humbur jetën në Kastamonu, pasi makina me të cilën po udhëtonin u përplas kokë-më-kokë me një makinë të ndalur. Ngjarja e rëndë në distriktin Daday ka ndodhur mesnatën e së shtunës, kur 6 të afërmit të cilët po udhëtonin me automjetin me...
 • Myslimanët mbyllin agjërimin, festojnë Fitër Bajramin

  Pas 30 ditëve agjërim besimtarët myslimanë mbyllën muajin e Ramazanit për ta kremtuar Fitër Bajramin. Në mëngjes herët mijëra besimtarë kryen lutjen e namazit ne bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Kreu i komunitetit mysliman, Skënder Bruçaj uroi gjithë shqiptarët për shëndet e mirësi. Ai tha se Bajrami është dita e lehtësimit...
 • Foto/ Brenda xhamisë gjigante që po ndërton Erdogan

  Recep Tayyip Erdogan është lideri më i pushtetshëm turk pas themeluesit të Republikës, Mustafa Kemal Ataturkut, dhe gjurmët e tij kërkon t’i lërë në metropolin më të madh turk, Stamboll. Me këtë qëllim, në vitin 2013 ka nisur ndërtimin e xhamisë më të madhe në Turqinë e kohës së...
 • Foto: Terror në parkun e lojërave

  Ulërimat pushtuan Daytona Beach Boardwalk në Florida të enjten në mbrëmje, pasi një tren argëtues i parkut të lojërave doli nga shinat duke hedhur dy persona në tokë, nga 10 metra lartësi. Shërbimet e zjarrfikëses shkuan me urgjencë në vendngjarje, për t’u ardhur në ndihmë shumë personave të tjerë...
 • Iftar për njerëzit në nevojë

  Në të gjitha mensat e saj sociale, Bashkia e Tiranës zgjodhi që ditët e bekuara të muajit të Ramazanit të shërbejë iftarin për njerëzit në nevojë, të moshuarit, të pamundurit dhe grupet e ndryshme sociale, duke krijuar edhe për ta një mjedis të ngrohtë familjar. Qendra Sociale e Bashkisë...
 • Foto/ Shikojini nga sipër stadiumet ku do të luhet Kupa e Botës

  Janë publikuar fotot nga hapësira të 12 stadiumeve në të cilat do të luhen 80 ndeshjet e Kupës së Botës Rusi 2018. Kupa e 21-të e Botës, Rusi 2018 nis sot në orën 17:00 me ndeshjen Rusi –Arabi Saudite, ndërsa finalja e madhe do të luhet më datë 15...
 • Shkrirja me shpejtësi e akullnajave po rrit nivelin e deteve…

  Akullnajat në Antarktidë po shkrihen me ritme të shpejta. Satelitët që monitorojnë gjendjen e kontinentit të bardhë tregojnë se rreth 200 miliardë ton në vit tani po humbasin në oqean si rezultat i shkrirjes. Kjo po nxit rritjen e nivelit global të detit me 0.6 mm në vit –...
 • Melek, siç nuk e keni parë…

  Aktorja turke Bensu Soral po kalon momente të paharrueshme me të fejuarin e saj Hakan Bash. Çifti i famshëm i showbizit turk ka nisur pushimet sëbashku me futbollistin e Gallatasarayt, Semih Kaya dhe bashkëshorten e tij, Yasemin. Katërshja ka marrë me qira jahtin “e dashurisë”, kostoja e të cilit...
 • Historia e veçantë e mjekut që shpëtoi një kështjellë

  Kemi dëgjuar për legjenda ku heronjtë shpëtojnë princeshat e tyre të mbyllura në kështjella, por kurrë për dikë që të shpëtojë një kështjellë të tërë. Kjo nuk është një përrallë, por një histori e vërtetë. Një mjek, i cili në fëmijërinë e tij ishte magjepsur nga një kështjellë përrallash,...
 • Foto: Makina përfundon në arë, vdes 34-vjeçari

  Një aksident tragjik i ka marrë jetën një të riu këtë të martë në Kukës. Viktima është 34-vjeçari Bekim Shehu. Burime paraprake thonë se i riu ka humbur kontrollin e automjetit duke përfunduar në arë. Ai u dërgua në spital, ku dhe ndërroi jetë. Aktualisht, autoritetet policore po punojnë...
 • Foto/ Sarpi hap sezonin me Xhesurin

  Kivanç Tatlitug dhe Çagatay Ulusoy, dy prej aktorëve më të pëlqyer turq, duket se kanë edhe miqësi të mirë me njëjri-tjetrin. Tatlıtug i njohur për rolin e të Xhesurit në serialin “Xhesuri dhe e Bukura” ka hapur sezonin e pushimeve në Marmaris, sëbashku me bashkëshorten e tij Başak Dizer....
 • Foto: Rrugëtimi i vullkanit vdekjeprurës

  Të paktën 62 persona humbën jetën si pasojë e shpërthimit të një vullkani në Guatemalë. Bilanci tragjik pritet të jetë edhe më i rëndë, shumë të tjerë rezultojnë të humbur. Pamjet janë apokaliptike. Banorët e fshatrave përreth përjetuan momente tmerri kur vullkani Fuego shpërtheu duke ngritur një re gjigante...
 • Foto: Koncerti i parë i Ermal Metës në Tiranë

  Qershori në Tiranë ka nisur me super evente. Këngëtari i famshëm shqiptar Ermal Meta u ngjit mbrëmjen e djeshme në skenën e madhe të sheshit “Skënderbej”, ku këndoi hitet e tij më të mira. Fillimisht ishin Marsela Çibukaj, Vitmar Basha dhe Eugent Bushpepa që ndezën skenën dhe më pas...
 • Lamtumirë mes lotësh për aktorin e “Ertugrul”

  Aktori i serialit “Ertugrul”, Arda Oziri, është përcjellë mes lotësh për në banesën e fundit ditën e martë, pasi humbi jetën në një aksident me motor. Ishte ora 3:30 e mëngjesit të së dielës kur motori me të cilin po udhëtonte aktori i njohur i më shumë se 15...
 • Foto: Luftim për jetë a vdekje

  Këto pamje dramatike tregojnë momentin kur një krokodil kap një gjarpër vdekjeprurës. Në to shihet krokodili i cili e rrotullon në lumë nepërkën, ndërkohë që e ka mbërthyer me nofull nga koka. Pavarësisht betejës intensive, në fund fitimtar doli krokodili. Të kapura në Parkun Kombëtar Yala, në Sri Lanka,...
1 2 3 40
Emisione