Kategoria : Fotogaleri

 • “Bastisi” sheshxhirim kur i shoqi puthej me aktoren? Reagon ashpër Abazi

  Mediat turke kanë raportuar të enjten se misi Almeda Abazi ka “bastisur” setin e xhirimeve ku luan bashkëshorti i saj, Tolgahan Sayışman, me aktoren Hande Erçel. Skenat ku Sayışman puthet me Erçel janë komentuar gjerësisht në median sociale dhe sipas “Posta”, komentuesit e kanë këshilluar Abazin të tregonte kujdes...
 • Video/ “Merimangë në të brendshme”, prezantuesja shtang shikuesit

  Të gjithëve u ka ndodhur t’i kapë paniku në momente të veçanta duke menduar se diçka u ka hyrë nën rroba, por një prezantuese rumune ka shtangur shikuesit kur ngriti fustanin dhe shfaqi të brendshmet në transmetim live. Illinca Vandici ishte para kamerës kur u kap nga paniku duke besuar se...
 • Vullkani gati të shpërthejë, paralajmërime për kaos udhëtimi në Europë

  Një prej vullkaneve më të mëdhenj të Islandës po bëhet gati të shpërthejë dhe ekspertët paralajmërojnë se hiri mund të shkaktojë kaos për udhëtimet anekënd Europës. Vullkani Bardarbunga është goditur nga një seri tërmetesh ditët e fundit, me fuqi 3.9, 3.2, 4.7 dhe 4.7 ballësh. Sipas “Daily Star”, shkencëtarët...
 • Shuhet në moshën 31 – vjeçare Adelajda Xhamani

  Adelajda Xhamani është ndarë nga jeta mëngjesin e kësaj të diele, në moshën 31 – vjeçare. Gazetarja ka ndërruar jetë në shtëpinë e saj, orët e para të mëngjesit, si pasojë e një ataku kardiak. Adelajda Xhamani u bë e njohur për publikun shqiptar në vitin 2009, pasi ishte...
 • Oazi magjepsës

  Fshehur në kodrat Sichuan në Kinë, ndodhet një oaz fantastik i njohur me emrin “Yellow Dragon”. Bëhet fjalë për një koleksion prej rreth 3000 llixhash me ujë të ngrohtë.  Këto të fundit, janë formuar si pasojë e ndryshimeve klimatike, më shumë se 1000 vite më parë.  Sipas kulturës së...
 • Kur vdes mbreti…

  Turma masive njerëzish kanë zbritur në rrugët e Bangkokut për shkak se vendi po zhvillon lamtumirën 5-ditore ndaj mbretit tajlandez Bhumibol Adulyadej, i cili sundoi Tajlandën për rreth 70 vjet. Trupi i mbretit u transportua me një kortezh nga Grand Palace, drejt e në Sanam Luang që është krematoriumi...
 • Prokuroria kontrollon banesën e Tahirit

  3 orë pas marrjes së vendimit për kontrollin e banesës së ish – ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, oficerët e Policisë Gjyqësore mbërritën aty bashkë me dokumentin e firmosur nga gjyqtarja e Krimeve të Rënda, Liliana Baku. Në momentin e mbërritjes së tyre i pranishëm ka qenë avokati i...
 • Detaje/ Kush ishin Afërdita e Aleko Kosta dhe motivi që u kushtoi jetën

  Qyteti i Gjirokastrës u trondit mëngjesin e kësaj të mërkure, nga një vrasje e dyfishtë. Ishte ora 07:25 minuta, kur Apostol Kosta vrau me armë dy bashkëshortët, Afërdita dhe Aleko Kosta. Krimi makabër ndodhi në shtëpinë e tyre, në lagjen “Palorto”. Pasi qëlloi bashkëshortët Kosta, 70 – vjeçari e...
 • Foto/ Si të dukeni të frikshëm për Halloween

  Nata e Halloween po afron dhe secili mund të mendojë se çfarë kostumi do të veshë për t’u dukur sa më frikësues. Por, vitet e fundit po tregohet interes i lartë te makeup-i. Këtë vit, alternativat më të reja do të jenë personazhet më të njohura të filmave siç është...
 • Foto/ Të gjithë presin Ertugrulin, Halimeja shfaqet si kurrë më parë

  Teksa shikuesit presin me padurim nisjen e sezonit të 4-t të serialit më të ndjekur historik, “Ertugrul”, Halimeja, një ndër personazhet kryesorë të këtij seriali, është shfaqur në të bardha në ditën e saj më të lumtur. Aktorja bukuroshe Esra Bilgiç i ka thënë po martesës me futbollistin e...
 • La të dashurin për shokun e tij të ngushtë, flet aktorja

  Aktorja 23-vjeçare turke, Hande Erçel, është përfolur shumë falë suksesit të madh me serialet ku ka luajtur. Por, së fundmi ajo ka zënë faqet e para të shtypit rozë falë historisë së saj të re të dashurisë, me shokun e ngushtë të ish të dashurit të saj Ekin Mert...
 • “Sulltanesha Kosem”, Tv Klan nis transmetimin e serialit më të kushtueshëm të të gjitha kohërave

  Tv Klan nis të martën transmetimin premierë të serialit “Sulltanesha Kosem”, një superprodhim madhështor nga kompania që prodhoi “Sulejmani i Madhërishëm”, bazuar në historinë pas tri dekadash. Sulltani Ahmed, lindur 24 vite pas Sulltan Sulejmanit, është i riu i vendosur në fronin e lakmuar. Sulltani i vetëm që theu...
 • Foto/ Brenda fabrikës së kanabisit të bandës shqiptare të drogës

  Këto foto i përkasin një prej plantacioneve të mbyllura të kultivimit e përpunimit të kanabisit, të zbuluar dy ditë më parë nga policia britanike në Gloucester, një qytet në zemër të Anglisë. Ajo është një prej 6 banesave që u bastisën nga një grup prej 50 oficerësh, të cilët...
 • Foto/ Rrëzohet avioni, të paktën 4 të vdekur

  Të paktën 4 persona kanë humbur jetën pasi një avion 42 – vjeçar sovjetik u rrëzua në det, pak momente pasi ishte ngritur nga aeroporti i Abidjan, kryeqyteti i Bregut të Fildishtë. Avioni, që po transportonte ngarkesë për ushtrinë franceze përfundoi në brigjet e një plazhi duke u shkatërruar...
 • Zhvillohet ceremonia e certifikimit të Njësisë Antiterror

  Sot në ambientet e Repartit Special Renea u zhvillua ceremonia e çertifikimit të Njësisë Operacionale Antiterrorizëm pas përfundimit me sukses të trajnimit bazë të mbijetesës të trupave operacionale. I pranishëm në këtë ceremoni ishte Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Drejtues Madhor Haki ÇAKO, Drejtori i Departamentit të...
 • Momentet e vështira të supermodeles

  Supermodelja Kate Upton ka përjetuar momente të vështira teksa po fotografohej topless për “Sports Illustrated” në Aruba. Me flokë të lëshuar dhe me gjoksin e mbuluar me duar, Upton po pozonte sipër një shkëmbi kur i ka rrëshqitur këmba. 25-vjeçarja amerikane ra ujë nga shkëmbi në breg të oqeanit...
 • Shkrumbohet Kalifornia, 31 të vdekur

  Kalifornia është shkrumbuar nga zjarret e ditëve të fundit. Pamjet e filmuara nga ajri tregojnë më shumë se 170 mijë hektarë tokë të djegur. Mijëra banesa janë shkatërruar, ndërsa numri i viktimave ka shkuar ne 31. Rreth 300 persona konsiderohen të zhdukur deri tani ndërkohë që autoritet thanë se...
 • Fotot/ Kalifornia duket sikur është goditur nga një bombë bërthamore

  Më shumë se 150 persona janë shpallur të humbur nga zjarret që shkrumbuan Kaliforninë veriore këtë javë. Deri më tani janë konfirmuar të paktën 17 persona të vdekur dhe rreth 2,000 ndërtesa të shkatërruar prej zjarreve të cilat shpërthyen të dielën e 8 tetorit. Një nga qytetet më të...
 • Nis rehabilitimi i tregut të fruta – perimeve në Njësinë Nr. 5

  Banorët e Njësisë Nr. 5 pranë lulishtes “1 Maji” do të kenë shumë shpejt një treg fruta-perimesh me kushte moderne, i cili garanton higjienë për produktet ushqimore. Bashkia e Tiranës nisi sot punën për rehabilitimin e tregut aktual, i cili për shkak të fluksit të madh të qytetarëve dhe...
 • Lorik Cana zyrtarisht larg futbollit

  Edhe zyrtarisht, Lorik Cana është tashmë larg futbollit. Ish – kapiteni i Kombëtares e bëri këtë pikërisht në ndeshjen ndaj Italisë në “Loro Boriçi”, në një ceremoni të organizuar nga Federata Shqiptare e Futbollit. Ish – mbrojtësi i qendrës mori një çmim të karrierës nga duart e presidentit Armand...


Emisione