Kategoria : Fotogaleri

 • Foto/Makinat më të mahnitshme të momentit

  Në show – n ndërkombëtar të makinave në New York, janë prezantuar disa prej modeleve më mahnitëse të makinave, qoftë nga pamja e tyre, por mbi të gjitha në performacë. Portali “Wired” sjell 10 prej automjeteve më të mira të momentit. Mazda MX – 5 RF, 2017 Nisan GT...
 • Spanjë/Aktivistët kundra ndeshjeve me dema protestojnë të mbuluar me gjak

  Dhjetra aktivistë të të drejtave për kafshët kanë protesuar përpara një sheshi në Spanjë kundër ndeshjes së demave, sepse sipas tyre këto kafshë torturohen për të bërë spektakël. Aktivistët ishin veshur vetëm me të brendshme të zeza dhe ishin mbuluar me gjak falsë. Grupi kërkoi ti jepej fund traditës...
 • Ky është kolltuku që ju përqafon

  Për të gjithë ata që duan një përqafim, tashmë nuk kanë pse t’ia kërkojnë një miku apo të afërmi.  Ka dalë në treg së fundmi  kolltuku që ju përqafon. Krijuar në Korenë e Jugut nga Lee Eun Kyoung ky kolltuk është i përbërë nga material i butë  ndërkohë që...
 • Turisti nga Arabia Saudite mahnit Londrën me koleksionin e makinave të arta

  Një person nga Arabia Saudite që vizitoi Londrën këtë fundjavë ruajti reputacionin e tij si një nga personat më të pasur, pasi transportoi me vete një pjesë të koleksionit të makinave të tij, të gdhendura në ar. Parada e makinave super luksoze në rrugët e kryeqytetit britanik tërhoqi vëmendjen...
 • Veshjet me shpatulla jashtë, pranvera e 2016-tës është seksi

  Kjo pranverë që po vjen do të jetë përfundimisht shumë seksi. E tregojnë numri i madh i bluzve dhe fustaneve me shpatulla jashtë, që tashmë janë në treg. Bluza dhe këmisha që mund të përballohet nga të gjithë, modelet e reja janë një shenjë e pagabueshme joshjeje. Nga veshje...
 • Ja si do jetë e ardhmja e qiellgërvishtësve

  E ardhmja e qiellgërvishtësve do të jetë e larmishme dhe e mbushur me gjëra të paimagjinueshme. Në konkursin e ndarjes së çmimeve për projektet e të ardhmes,vendin e parë e fitoi New York Horizon, një projket i cili propozon të gërmohet thellë në shtratin e Central Park. Vendin e...
 • Dy të vdekur në aksidente rrugore. Drejtuesit e mjeteve largohen nga vendngjarja

  Përgjaken rrugën e Shqipërisë ku gjatë ditës së dielë kanë ndodhur 3 aksidente me pasojë vdekjen e dy personave. I pari është regjistruar në autostradën Laç – Lezhë rreth orës 6 të mëngjesit ku është gjetur i pajetë trupi I Agron Kaçit. Viktima është gjetur pranë mbikalimit të Bushneshit....
 • Papa Françesku pagëzon 6 shqiptarë

  Në mesazhin tradicional për Popujt dhe Botën “Urbi et Orbi” në ditën e Pashkës, Papa Francesku dënoi të gjithë ata që nuk ndihmojnë emigrantët. Ai tha se emigrantët  përballen me kundërshtimin nga ata që mund t’i ofrojnë mirëpritje dhe ndihmë.  “Mesazhi i Pashkës i Ringjalljes së Krishtit na fton...
 • Task Forca në Dibër, në 48 orë arrestohen 4 persona dhe bllokohen 5 mjete

  Task Forca e Policisë Rrugore Tiranë ka vijuar punën për të rritur sigurinë rrugore dhe për të ndëshkuar kundravajtësit. Gjatë 48 orëve të fundit, në bashkëpunim me Policinë Rrugore Vendore, mbështetur nga F.N.Sh Shkodër dhe Patrullat e Përgjithshme, ajo ka operuar në Burrel, Klos, Bulqizë, Gjoricë, Maqellarë e Peshkopi....
 • Embëlsirë spanjolle për Pashkë

  Përbërësit: Për brumin 200 gr miell 00 350 gr miell manitoba, (ose miell amerikan) 85 gr sheqer 80 gr gjalp i shkrirë 2 vezë 20 gr maja birre e freskët 70 gr qumësht 1 lugë Sambuca 1 lugë kanellë Lëkurë portokolli Një lugë mjaltë Pak kripë Për lyerjen: Një...
 • Foto/ Kjo është gjendja e rrugës “1 Maji” në Vlorë, prej 25 vitesh

  Këto foto tregojnë gjendjen aktuale të rrugës “Fan Noli”, në lagjen “1 Maji” në qytetin e Vlorës. Ajo është totalisht e dëmtuar dhe gropat janë kaq të mëdha, sa kur bie shi përmbyten nga uji, duke e bërë tepër të vështirë kalimin jo vetëm të kalimtarëve, por edhe të...
 • “Gjeniu i Vogël 7”, sot në mbrëmje 22 talente ndezin skenën e Tv Klan

  Spektakli i talenteve të vegjël “Gjeniu i Vogël 7” , mbërrin në natën e katërt. Sot në mbrëmje, në Teatrin e Televizionit Klan do të ngjiten në skenë 22 gjeni të vegjël. Sipas formulës, për tre të shtuna radhazi, dy konkurentë do të largohen nga gara, duke ndërprerë kështu...
 • Foto/Përmbyset foristrada në Dajt, dy të plagosur

  Një foristradë ka humbur kontrollin si pasojë e shpejtësisë së lartë dhe ka përfunduar jashtë rruge duke u përmbysur. Ngjarja ka ndodhur para pak minutash në Dajt, pranë traut hyrës të Parkut Kombëtar. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se kanë mbetur të plagosur dy persona, që janë transportuar për në...
 • Dronestagram, të shohësh botën me syrin e zogjve

  Dronestagram është një faqe në të cilën postohen video dhe foto të realizuara nga dronët. Kjo faqe na jep mundësinë që të shikojmë botë nga këndvështrimi i zogjve dhe të mund të vizitojmë vendet më të largëta të botës, duke parë pamje spektakolare. Aktualisht, kjo faqe ka mbi 30,000 përdorues...
 • Gruaja me flokët 17 metra rrezikon të paralizohet

  Gruaja me flokët më të gjatë në botë, e cila i mban ato në formë rastash është martuar me një parukier, të cilin e njohu online, pas rekordit të vendosur për gjatësinë më të madhe të flokëve rasta, rreth 17 metra. Tashmë ai merret me përkujdesjen e flokëve të...
 • Michael Douglas dhe Catherine Zeta – Jones, shijojnë pushimet në Meksikë

  Çifti i njohur hollivudian, Catherine Zeta – Jones dhe Michael Douglas, po shijojnë disa ditë pushimi në Cancun, në Meksikë. Të përfolur shpesh këto kohët e fundit për një ndarje të mundshme, duket qartë nga fotot e shkrepura nga paparacët, se ata janë mëse të përkushtuar ndaj njëri – tjetrit....
 • Foto/ Brenda shtëpisë së dy terroristëve të Brukselit

  Këto fotografi japin pamjet nga brenda banesës së dy vëllezërve terroristë, aty ku edhe komplotuan së bashku për të hedhur veten në erë në aeroportin e Brukselit dhe në stacionin e metrosë së qytetit. Banesa e rrënuar në Schaerbeek është përdorur nga vëllezërit Khalid dhe Ibrahim El Bakraoui dhe...
 • Foto/Homazheve në Bruksel i bashkohen edhe shqiptarët

  Homazheve në nder të atyre që humbën jetën në sulmet terroriste të së martës, në Bruksel, u janë bashkuar edhe shqiptarë, të cilët kanë shprehur solidaritetin e tyre për 31 jetët e pafajshme që u shuan padrejtësisht. Në këto foto të ardhura në redaksinë e tvklan.al, shihet flamuri shqiptar...
 • Gruaja martohet me dhuruesin anonim, një vit pas kishte lindur fëmijën e tij

  Dy të huaj ranë në dashuri pasi kishin një vajzë së bashku, kjo falë farëzimit artificial anomin. Aminah Hart dhe  Scott Andersen që jetojnë në Victoria në Australi, u panë për herë të parë në vitin 2013, një vit pasi kishte lindur vajza e tyre Leila. Scott ishte një...
 • Tango e Obamës në Argjentinë

  “Një tango Ju lutem”! Kërcimtarja e famshme argjentinase, Mora Godoi e ftoi presidentin amerikan Barak Obama nën ritmin e kërcimit simbol të Argjentinës. Ai pranoi me pak hezitim, ndërsa Zonja e parë e Shteteve të Bashkuara, Mishel Obama u “rrëmbye” nga një kavalier elegant. “Obama ma tha se nuk...
PublicitetEmisione