Kategoria : Fotogaleri

 • Foto të pabesueshme/ Rrugët e Londrës para 75 vitesh dhe sot!

  Këto imazhe interesante bashkojnë Londrën e sulmuar, me qytetin që duket sot, 75 vite më vonë. Gjatë një periudhe prej 267 ditësh, në mes të Shtatorit të vitit 1940 deri në Maj të vitit 1941, 100 ton eksploziv u hodhën në 16 qytete britanike nga nazistët. Gjatë një sulmi...
 • Foto/Rrugët më të rrezikshme në botë

  Zoji La, Indi Transfagarasan, Rumani Autostrada Dalton, Alaskë Khardung La, Indi Rruga Yungas, Bolivi Rruga Oqeani Atlantik, Norvegji Tuneli Guoliang, Kinë Le Passage du Gois, Francë Rruga e Malit Tianmen, Kinë Hana, Hawaii Kolima, Rusi Col de la Bonette, Francë Gotthard Pass, Zvicër Rruga Kaukazit, Rusi Ura Eshima Ohashi,...
 • “6 zemra që rrahin me një ritëm”

  ◄ Pas Para ► Foto 1 nga 6 Një nënë 26-vjeçare që lindi pesënjakë në Australi, ka publikuar disa foto unike duke treguar dhe historinë e saj frymëzuese. Kim Tucci-t, iu deshën vetëm dy minuta që të sillte në jetë me lindje natyrore, 4 vajzat dhe djalin e saj në...
 • Naomi Campbell, përgjithmonë supermodele

  Ajo është sinonim i fjalës supermodele dhe paraqitja e fundit e Naomi Campbell në kopertinën e “Vogue Brazil”, e provon më se miri. Ikona e pasarelave, modeja 45- vjeçare britanike është bërë pjesë e një seti foto të jashtëzakonshme të realizuar nga fotografi Zee Nunes, ku ajo shfaqet në...
 • Foto/Konflikti brenda familjes alarmon policinë

  Policia e Tiranës është alarmuar pasditen e sotme pas një telefonate të mbërritur rreth orës 19:07, në sallën operative, ku është raportuar për një konflikt të ashpër tek rruga “Qemal Stafa”. Burime nga policia bëjnë me dije se janë dërguar menjëherë shërbimet policore, të cilat kanë ndërhyrë dhe ku...
 • Gjurmë të Atlantis në thellësitë e Nilit

  ◄ Pas Para ► Foto 1 nga 12 Pas më shumë se 1000 vjetësh, artefakte që dyshohet se i përkasin ishullit të zhdukur egjiptian Atlantis, u gjetën në thellësitë e lumit Nil. Statuja të mëdha, bizhuteri prej ari apo tabela me hieroglif, të cilat mendoheshin se kishin humbur përgjithmonë...
 • Foto/Rekord në mbajtjen e topit, 1406 persona hyjnë në librin Guinness

  ◄ Pas Para ► Foto 1 nga 10 1406 persona ku më i vogli ishte 9 vjeç vendosën një rekord interesant. Ata u mblodhën në provicën e Trevizos, në Itali, për të mbajtur me këmbë njëkohësisht topin për 10 sekonda. Përpjekja e tyre e parë nuk solli rezultat, por...
 • Foto/“Mirëseerdhe në botë vogëlush”

  ◄ Pas Para ► Foto 1 nga 8 Ky vogëlush është një panda vetëm 2 ditësh dhe lindi në bazën kërkimore Chengdu të Kinës. Ai peshon vetëm 145 gramë dhe në fotot më lart mund të shihet që mbahet në inkubator dhe ushqehet nga stafi i kësaj qendre. Arinjtë panda kur...
 • Foto/Kujdes nga buzëkuqët që përdorni

  ◄ Pas Para ► Foto 1 nga 5 Një grua nga Florida pësoi një reaksion tepër të rëndë alergjik, që e la me njërën buzë të tejfryrë, pas përdorimit të buzëkuqit. Një ditë pasi Lili Cleopatra Maurice e kishte përdorur produktin e bukurisë, ajo u zgjua me buzën në...
 • Dërgonin ilegalisht njerëz drejt Greqisë, pranga 3 personave

  ◄ Pas Para ► Foto 1 nga 5 Policia e Beratit ka vënë në pranga 3 persona pasi akuzohen se dërgonin ilegalisht qytetarë në Greqi, në këmbim të parave. Në operacionin e koduar “Azilanti 3”, policia ka arrestuar 50 – vjeçarin Shefit Arapi, 50 vjeç, 54 – vjeçarin Ylli...
 • Foto/Pranga gjimnazistit, u kap me 410 gr kanabis

  ◄ Pas Para ► Foto 1 nga 11 Një 18 – vjeçar, nxënës në vitin e tretë të shkollës së mesme “Sali Ceka” në Elbasan është arrestuar nga policia, pasi u kap me 410 gramë kanabis. I ndaluari është adoleshenti me iniciale B.K, banues në Elbasan. Sipas policisë, ai...
 • Foto/ Pamjet dramatike të zjarrit në Kanada, pritet të dyfishohen përmasat

  Zjarri masiv në qytetin Mcmurray, në Kanada, mund të dyfishojë përmasat e tij në 24 orët e ardhshme. Alarmi vjen nga zyrtarët kanadezë, të cilët thanë se flakët po përhapen shumë shpejt edhe në sajë të erërave të forta dhe nuk ka kohë për të humbur për banorët e...
 • Foto/ Gjenden 63 pako lëndë plasëse në Sarandë

  Policia ka konstatuar rreth 12.9 kg lëndë plasëse të llojit “tritol” në një sipërfaqe toke pa pronar. Në lagjen nr.4 Sarandë, pranë lagjes së quajtur “Baba Rexhepi” në një sipërfaqe toke të gërmuar, janë gjetur një sasi me lëndë plasëse, me peshë totale prej 12 kg e 900 gr,...
 • Irina Shayk sërish imazh i markës që i dhuroi famën

  Ishte marka që i dha asaj famë në fushën e modelingut në vitin 2007. Tashmë gati 10 vjet më vonë, Irina Shayk është bërë sërish imazhi i linjës së të brendshmeve Intimissimi dhe nuk është çudi duke gjykuar nga fotot seksi të fushatës së fundit. Modelja 30-vjeçare duket mjaft...
 • Foto/ Çifti që bën kryevepra me krem

  Një çift i talentuar kanë vendosur të rikrijojnë kryeveprat e piktorëve të mëdhenj si Van Gogh,Chagll, Renoir etj, në krem. Artistja Nastasja Chernogrivova dhe Vitali Mozkovoy, nga Shën Petersburg, Rusi, kanë vendosur që të kombinojnë talentin e tyre për të krijuar torta në versionin artistik. Çifti prej vitesh punonte...
 • Afera me Jay Z, kushërirat mbrojnë Ritën: Thjesht thashetheme!

  ◄ Pas Para ► Foto 1 nga 7 Në një rrëfim ekskluziv për të përditshmen britanike “Daily Mail”, kushërirat e Rita Orës, Dorotea dhe Donjeta Sahatçiu, të cilat jetojnë në Kosovë, tregojnë se ndonëse në vogëli ishin shumë të afërta, gjatë viteve distanca mes tyre është bërë gjithnjë e...
 • Tepelenë/Asgjësohen 5.892 fidanë kanabis

  ◄ Pas Para ► Foto 1 nga 5 Uniformat blu të komisariatit të Tepelënës, në bashkëpunim me sektorin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër, kanë zbuluar dhe më pas asgjësuar, rreth 5.892 fidanë  të dyshuara “Cannabis Sattiva”. Fidanët ishin të kultivuar në dy farishte rreth 200 m...
 • Video/Arrestohet 50-vjeçari me precedentë penal, mbante municione luftarake në shtëpi

  Një 50 vjeçar është arrestuar nga efektivët e policisë së Bulqizës, në bashkëpunim me sektorin kundër Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Dibër, për mbajtjen e municione luftarake dhe të një fitil detonator. Në kuadër të operacionit policor të koduar  ‘Pranverë 2016″, Martin Biba, 50  vjeç, banues...
 • Ky është “Vikingu” i preferuar i Instagramit

  Ai është pjesë e Marinës Mbretërore Norvegjeze dhe është shpallur si “Vikingu” më i preferuar në Instagram. Lasse Matberg, 30 vjeç, falë ngjashmërisë së tij me superhero-in “Thor”, duket se ka fituar zemrat e shumë simpatizanteve. Me një trup me muskuj, me pamje të egër mashkullore, por dhe me...
 • “Chanel” zbarkon në Havana

  Një event mode në zemër të Havanës revolucionare. Prezantimi i koleksionin “Crociera” nga marka e njohur “Chanel”, dje në mbrëmje në Paseo del Prado në kryeqytetin e Kubës, është një tjetër aspekt i hapjes ndaj botës të vendit komunist. Ashtu si në çdo event të markës franceze, nuk kanë munguar...


Emisione