Kategoria : Fotogaleri

 • Foto/Dasma përrallore e aktorit turk, ja shqiptarja e ftuar

  Aktori i famshëm turk, Murat Yildirim, është martuar me ish-Miss Marokun, Iman El-Bani, në një dasmë përrallore të realizuar në kryeqytetin Maroken. Në muajin Dhjetor çifti kishte realizuar dasmën e parë në Stamboll, por sipas traditës një dasmë duhej ta realizonte edhe ana e nuses. Murat Yildirim, i cili...
 • Foto/ Nuk janë piktura, janë fusha me tulipanë

  Duken si piktura të realizuara mirë por në fakt këto janë foto mahnitëse të fushave me tulipanë në Holandë. Tulipanët janë një lule e bukur kur shikohen nga afër, por bukuria e tyre e vërtetë del në pah më tepër kur ju shikoni rripat lara-lara të fushave holandeze. Pranvera...
 • Foto – Video/ Momentet më interesante nga presidenca e Obamës

  Kur kanë mbetur vetëm pak orë nga momenti që mandati i Presidentit Obama përfundon, revista “TIME” ka analizuar albumin e plotë të Pete Souza’s, fotografit zyrtar të Shtëpisë së Bardhë dhe ka përzgjedhur 122 fotot që përcaktuan mandatin e Presidentit amerikan. Gjatë tetë viteve që Souza ishte “hija” e...
 • Foto – Video / Turqi, deputetet “flok për flok” me njëra-tjetrën

  Dhjetëra gra deputete janë grindur ashpër me njëra tjetrën në Parlamentin Turk të enjten duke dhuruar pamje të pazakonta. Gjithçka filloi pasi një deputete prangosi veten duke u lidhur me mikrofonin e podiumit, në shenjë proteste ndaj ndryshimeve kushtetuese që i japin më shumë pushtet Presidentit Recep Tayyip Erdogan....
 • Hapet muzeu i parë nënujor në Europë

  Në Ishujt Kanarie të Spanjës është hapur zyrtarisht muzeu i parë nënujor me statuja në Europë. Skulptori anglez, Jason deCaires Taylor shpenzoi tre vite për të krijuar më shumë se 300 statuja në përmasat reale të njerëzve. Muzeu i Atlantikut, përveçse të kthehet në një destinacion turistik, synon edhe...
 • Foto/ Aksidenti tragjik i mer jetën të riut shqiptar

  Një aksident tragjik i ka marrë jetën 21 vjeçarit shqiptar Xhulio Bilali, i cili udhëtonte nga Cavenago drejt Omate, në provincën e Monzës në Itali. Ngjarja e rëndë ka ndodhur të martën, rreth orës 19.30, në një kthesë të rrugës kryesore që përshkonte 21 – vjeçari. Bilali ka humbur drejtimin...
 • Arabët “mbulojnë me flori” Gylserenin e “Fate të Kryqëzuara”

  Arabët, të cilët njihen për luksin në të cilin jetojnë dhe harxhimet marramendëse kanë “mbuluar me flori” edhe aktoren turke, Nurgul Yesilcay. Yesilcay, e cila për publikun shqiptar njihet si Gylsereni e “Fate të Kryqëzuara”, ka udhëtuar drejt Dubait në Janar për të marrë çmimin “Aktorja më e mirë...
 • Ylli i “Kuzey Guney” realizon ëndrrën e fëmijërisë

  Pas projekteve të suksesshme si aktore, Oyku Karayel, e njohur për publikun shqiptar me rolin e “Xhemre”-së në telenovelën “Kuzey Guney” ka hedhur hapin e parë si bizneswoman. “Haberturk” thotë se aktorja e famshme ka realizuar një ëndërr të fëmijërisë së saj dhe ka hapur një kafene në një...
 • Aktori turk surprizon shqiptaren, drejt altarit në datën e lindjes

  Aktorja shqiptare, Almeda Abazi do të veshë fustanin e bardhë më 13 Shkurt, ditën që mbush 25 – vjeçe. Kjo ka qenë surpriza romantike që Abazi ka marrë nga i dashuri i saj, Tolgahan Sayisman, një prej aktorëve më të famshëm turq. Shqiptarja është në lidhje dashurie me aktorin...
 • Foto/ Me këngë e raki, kështu u kthyen serbët në Beograd

  Shoferi i trenit serb e bëri punën e tij. Ai së bashku me udhëtarët e tjerë, ndonëse nuk ia arritën qëllimin, u kthyen mbrapsht duke kënduar e duke mbushur gotat me raki. Në këto foto të përcjella nga KlanKosova, shihen pasagjerët e trenit të nisur nga Beogradi drejt Mitrovicës. Disa prej tyre qëndrojnë me telefonat...
 • Video – Foto/ Grusht në parlamentin turk, plagosen disa deputetë

  Parlamenti turk është kthyer në “ring” përleshjesh mes deputetëve orët e para të mëngjesit të së Enjtes, teksa po diskutoheshin dhe votoheshin ndryshimet kushtetuese që i japin më shumë pushtet Presidentit Recep Tayyip Erdogan. Mediet kryesore turke, përfshirë “Hurriyet”-in, “Sabah”-un dhe agjencinë e lajmeve “DHA”, kanë publikuar video dhe...
 • Fotogaleri/ Tirana nën magjinë e dëborës

  Pas plot 32 vitesh, banorët e kryeqytetit mbrëmjen e së mërkurës patën mundësinë që të shijonin dëborën, e cila edhe gjatë ditës së sotme vijon ta mbajë Tiranën të zbardhur. Të shumtë ishin ata që pushtuan rrugët e kryqytetit për të bërë foto, apo për të luajtur me topa...
 • Foto/ Dëbora në kryeqytet, institucionet: Bëni kujdes me lëvizjen

  Kryeqyteti është zbardhur nga dëbora, mbrëmjen e së mërkurës. Pas 32 vitesh e gjithë Tirana u mbulua nga dëbora. Gjithashtu qyteti i Durrësit, Fierit dhe Elbasanit janë përfshirë nga dëbora. Policia Rrugore njofton gjithë drejtuesit e automjeteve se lëvizja Tiranë – Durrës dhe anasjelltas të kryhet me zinxhirë. Ndërkohë,...
 • Foto/Stambolli, mahnitës nën “pushtetin” e dëborës

  Që prej të premtes, Stambolli, një prej kryeqendrave botërore të turizmit, është përfshirë nga reshje të dendura dëbore. Trashësia e dëborës, e cila sipas bashkisë arrin deri në 122 cm, ka shkaktuar bllokim rrugësh, mbylljen e shkollave dhe ndryshimin e orareve të administratës, por fotografëve dhe turistëve u ka...
 • Kapet skafi me 510 kg drogë, pranga shqiptarit

  510 kilogramë marijuanë është sekuestruar në një tjetër operacion të përbashkët mes Policisë së Shtetit dhe Policisë Italine, Guardia di Finanza(GdF), ndërsa në pranga ka përfunduar edhe një person. Sipas burimeve zyrtare, mbrëmjen e së mërkurës rreth orës 21:00 në Torre Veneri, San Kataldo, provinca e Leçes, Itali, pas shkëmbimit...
 • Foto/ Toka mirëpret me shpresë 2017 – ën

  Lamtumirë 2016…  më shumë së dëshira për të festuar, mesazhet që mbushën mesnatën e 31 Dhjetorit dëshmonin për nevojën për shpresë, teksa miliona njerëz mirëpriten me padurim Vitin e Ri. Nga Sydney në Moskë, Paris në Nju Jork, turma të tëra i kanë thënë lamtumirë 2016, një vit i...
 • Foto/ “Iu desh më shumë se 2 orë e gjysmë për ta ngrënë…”

  Viti që po lemë pas ka qenë i mbushur me raste kur gjarpërinjtë gllabërojnë një kafshë të tërë, duke sjellë shpesh pamje të pabesueshme. Por nëse do të ekzistonte një konkurs, padyshim që ky piton do të zinte vendin e parë. Kjo pasi ky zvarranik gjigant, gllabëroi një oposum...
 • Telefonat me baterinë me jetëgjatë

  Një ndër anët më negative të telefonave është një bateri jetëshkurtër. Zakonisht, një telefon mban një ditë të tërë, nëse përdoret në mënyrë të moderuar. Por nëse e përdorni gjatë gjithë kohës është e domosdshme që të mbani gjithnjë me vete karikuesen. Bateritë fillojnë dhe dobësohen me kalimin e...
 • Foto/ Pranga 7 emigrantëve, i vunë flakën një endacaku

  Një bandë emigrantësh qeshën dhe u argëtuan teksa i vunë flakën një endacaku në një stacion treni, natën e Krishlindjeve. Shtatë persona kanë përfunduar në pranga në lidhje me këtë ngjarje të rëndë, e cila u filmua nga kamerat e sigurisë. Në to tregohej sesi ata i vinin flakën viktimës teksa...
 • Foto/ Gjarpërinjtë më vdekjeprurës në botë

  Gjarpërinjtë mund të përbëjnë rrezik të madh për jetën e njerëzve. Teksa vetëm një fraksion nga mijëra specie e gjarpërinjve janë helmues,  Organizata Botërore e Shëndetësisë përllogarit që vdekjet nga pickimi i tyre janë nga 20 mijë deri në 94 mijë njerëz në botë, çdo vit. Disa gjarpërinj janë...
Publicitet


Emisione