Kategoria : Kallezo

 • Foto/ Furgoni merr përpara murin e kamionin   

  Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të shtunë në Vodicë të Beratit. Një person, i cili lëvizte me një furgon me targë Br 4728 B, u përplas me murin rrethues të një kantieri ndërtimi, duke e marrë atë përpara dhe duke u përplasur me një kamion që ndodhej...
 • Video/ Pamje të rralla nga Llogaraja

  Mund të duket si skenë e shkëputur nga ndonjë film, por në fakt bëhet fjalë për një pamje që vjen nga maja e Llogarasë. E përqendruar në një drejtim, mjegulla duket si pëlhurë që ka pushtuar gjithë faqen e malit. Këto janë pamjet që ofron Llogaraja këtë fillim Maji,...
 • Video/ Momentet kur të plagosurve të aksidentit u jepet ndihma e parë

  Kamëz – Në një tjetër video ka mbërritur në redaksinë e tvklan.al, qytetarët sjellin pamje të momentit kur tre të plagosurit nxirren nga automjeti tip “Nissan Micra”. Në pamje duket momenti kur forcat e shërbimit zjarrfikëse dhe të ambulancës transportojnë të plagosurit.  Në video dëgjohen ulërimat rrënqethëse të njërit...
 • Video/ Aksident i trefishtë në Kamëz, 3 të plagosur

  Kamëz – Një aksident ku janë përfshirë tre automjete ka ndodhur rreth orës, 19:15 minuta në rrugën “Berisha”.  Për pasojë tre persona kanë mbetur të plagosur dhe sipas informacioneve paraprake nga spitali ushtarak njëri prej tyre është në gjendje të rëndë për jetën.  Aktualisht policia po punon për sqarimin e...
 • “Kallëzo”/ Uji i pa pastër në çezma, shqetësim për banorët e Lundrës

  Prej 3 muajsh, banorëve të Lundrës në kryeqytet uji i pijshëm u vjen në këtë gjendje. Siç mund të shihet fare lehtë në këto pamje, uji është i pa pastër. Shqetësimin e tyre banorët e këtij fshati e kanë shprehur në rubrikën ‘Kallëzo”, në www.tvklan.al. Qytetarët shprehen se e...
 • Foto/ Tiranë, makina përfundon në dyqanin e luleve

  Një automjet ka përfunduar mes një dyqani lulesh dhe një dyqani materialesh ndërtimi, gjatë mesditës në kryeqytet. Ngjarja mësohet se ka ndodhur rreth orës 14: 00 në rrugë “Hoxha Hahsim”. Sipas të dhënave paraprake makina tip “Benz” ngjyrë gri me targë AA 794 AP, si rezultat i humbjes së...
 • Foto/ Aksident i frikshëm në zonën e ish – Bllokut

  Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 02:00, të mëngjesit të sotëm në zonën e ish – Bllokut. Dy automjete, që po udhëtonin në kahe të kundërta me shpejtësi tej normave të lejuara, janë përplasur me njëra – tjetrën.  Për pasojë raportohet se një person ka mbetur i...
 • Kallëzo/ Të rrezikosh jetën me duart e tua!

  Mungesa e sinjalistikës është një ndër shkaqet kryesore të aksidenteve në vendin tonë. Por nuk mungojnë dhe rastet kur drejtuesit e automjeteve, për të shkurtuar distancën “shfrytëzojnë” rrugë të cilat janë me rrezikshmëri të lartë dhe aspak brenda rregullave të qarkullimit. Qytetarët kanë sjellë në rubrikën “Kallëzo” në www.tvklan.al,...
 • “Kallëzo”/Aksident pranë tunelit Tiranë-Elbasan

  Tiranë- Një makinë ka dalë nga rruga dhe për pasojë është përplasur me shkëmbin. Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme rreth orës 16 e 10 minuta në dalje të tunelit të Elbasanit në zonën pranë Kërrabës. Bëhet fjalë për një automjet tip benz model A170 me targë AA 705...
 • Kallëzo/ “Gra ruani çantat, hajdutët janë shtuar frikshëm”

  Hajdutët në autobusët urbanë nuk janë një fenomen i pazakontë. Të shumta janë rastet kur ata vjedhin sende të udhëtarëve, duke shfrytëzuar shpesh autobusët e tejmbushur, por edhe “aftësitë” e tyre për të mos u kuptuar nga të tjerët. I tillë mund të konsiderohet edhe rasti i një zonje...
 • Kallëzo/Rruga e harruar prej 26 vitesh

  Mungesa e investimeve në një prej rrugëve më të populluara në qytetin e Shijakut, ka bërë që banorët t’i drejtohen rubrikës “Kallëzo” në www.tvklan.al. Prej 26 vitesh rruga“Maliq Muça” lagjja Popullore, Shijak nuk ka përfunduar kurrë, por e vetmja gjë që është bërë ka qenë vetëm ndonjë shtresë zhavorri apo...
 • Foto/ Aksident në autostradë, disa të lënduar

  Në autostradën Tiranë-Durrës një orë më parë ka ndodhur një aksident automobilistik ku kanë mbetur të lënduar disa persona identiteti i të cilëve nuk është bërë ende i ditur. Mendohet se drejtuesi i automjetit ka devijuar makinën duke rënë në një kanal anë rrugës pranë Vorës. Autoritetet janë gjendur menjëherë...
 • Video/ Ndryshimi i stacionit të urbanëve të “Tiranës së Re” çorodit qytetarët

  Tiranë- Ndryshimi i vendndodhjes së stacioneve të linjës urbane të autobuzave të  “Tiranës së Re”  ka shkaktuar një kaos dhe shqetësim për udhëtarët e kësaj linje për shkak të informacionit të gabuar që i’u është dhënë atyre  nga ana e operatorit. Një qytetare ka shprehur shqetësimin në rubrikën “...
 • Video/ Përmbyset kamioni në mes të autostradës

  Një kamion i tonazhit të rëndë është përmbysur sot në autostradën Tiranë – Durrës. Ngjarja ndodhi gjatë mesditës, në afërsi të Maminasit. Siç mund të dallohet në këto pamje të mbërritura në redaksinë e tvklan.al, mjeti i tonazhit të rëndë transportonte rërë dhe përmbysja e tij ka shkakuar bllokimin...
 • Foto/ Dy aksidente vetëm gjatë paradites

  Paraditja e së premtes është shoqëruar me dy aksidente automobilistike, fatmirësisht pa pasoja në njerëz. Në afërsi të tunelit të Krrabës, në autostradën Tiranë – Elbasan, një Benz dhe një Renault u përplasën “kokë më kokë”. Siç mund të shihet nga këto foto të mbërritura në redaksinë e www.tvklan.al,...
 • “Kallëzo”/ Të moshuarit e marrin pensionin në sallën e bilardos

  Në fshatin Zvirinë të Korçës, të moshuarit nuk i marrin paratë në zyrat përkatëse, por në sallën e bilardos së fshatit. Në këtë video të mbërritur në redaksinë e www.tvklan.al, në rubrikën “Kallëzo”, shfaqen qytetarë të shumtë të cilët presin të marrin pensionin e tyre në këtë ambient aspak të përshtatshëm....
 • Video/ Vjedhja në urbanin e Tiranës, pasagjerët 20 minuta nën shoqërinë e hajdutit

  Vjedhja e një celulari në autobusin e linjës urbane të  “Unazës”, në Tiranë është kthyer në një makth për pasagjerët. Të bërtiturat e një gruaje, se i  kishin marrë telefonin nga dora, detyroi shoferin e autobusit të mos hapte dyert. Për pasojë, qytetarët janë kushtëzuar të presin për rreth...
 • Kallëzo/ Fëmijët duhet të kalojnë çdo ditë në këtë urë

  Një tjetër shqetësim vjen në rubrikën Kallëzo, në www.klan.al. Këtë herë banorët të fshatit Kodër Laç shprehin problemin e tyre, pasi prej tre muajsh ura që lidh fshatin Laç Harvataj dhe Kodër Laç është shembur. Në këtë urë kalojnë mbi 250 banorë në të dyja anët, si dhe fëmijët...
 • Foto/ Zjarrfikëset “shpëtojnë” nga djegia kamionin

  Një kamion ka marrë flakë në autostradën Tiranë-Durrës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:00, ndërsa është dashur ndërhyrja e forcave zjarrfikëse.   Zjarri ka rënë në kabinën e kamionit me targa italiane dhe nga hetimet e para dyshohet se ka pasur një masë elektrike.  Gjithashtu mësohet se zjarri ka...
 • Kallëzo/ Fëmijët rrezikojnë jetën, kanali i hapur prej 8- muajsh

  Qytetarët në zonën e Skelës në qytetin e Vlorës prej 8 muajsh janë të shqetësuar, pasi para ambienteve të banesave të tyre është hapur një kanal. Ata kanë përcjellë problemin në rubrikën Kallëzo në tvklan.al. Kanali sikurse duket edhe në foto është hapur nga punonjës të bashkisë së qytetit...
1 2 3 5
PublicitetEmisione