Kategoria : Kallezo

 • Video/ Përmbyset kamioni në mes të autostradës

  Një kamion i tonazhit të rëndë është përmbysur sot në autostradën Tiranë – Durrës. Ngjarja ndodhi gjatë mesditës, në afërsi të Maminasit. Siç mund të dallohet në këto pamje të mbërritura në redaksinë e tvklan.al, mjeti i tonazhit të rëndë transportonte rërë dhe përmbysja e tij ka shkakuar bllokimin...
 • Foto/ Dy aksidente vetëm gjatë paradites

  Paraditja e së premtes është shoqëruar me dy aksidente automobilistike, fatmirësisht pa pasoja në njerëz. Në afërsi të tunelit të Krrabës, në autostradën Tiranë – Elbasan, një Benz dhe një Renault u përplasën “kokë më kokë”. Siç mund të shihet nga këto foto të mbërritura në redaksinë e www.tvklan.al,...
 • “Kallëzo”/ Të moshuarit e marrin pensionin në sallën e bilardos

  Në fshatin Zvirinë të Korçës, të moshuarit nuk i marrin paratë në zyrat përkatëse, por në sallën e bilardos së fshatit. Në këtë video të mbërritur në redaksinë e www.tvklan.al, në rubrikën “Kallëzo”, shfaqen qytetarë të shumtë të cilët presin të marrin pensionin e tyre në këtë ambient aspak të përshtatshëm....
 • Video/ Vjedhja në urbanin e Tiranës, pasagjerët 20 minuta nën shoqërinë e hajdutit

  Vjedhja e një celulari në autobusin e linjës urbane të  “Unazës”, në Tiranë është kthyer në një makth për pasagjerët. Të bërtiturat e një gruaje, se i  kishin marrë telefonin nga dora, detyroi shoferin e autobusit të mos hapte dyert. Për pasojë, qytetarët janë kushtëzuar të presin për rreth...
 • Kallëzo/ Fëmijët duhet të kalojnë çdo ditë në këtë urë

  Një tjetër shqetësim vjen në rubrikën Kallëzo, në www.klan.al. Këtë herë banorët të fshatit Kodër Laç shprehin problemin e tyre, pasi prej tre muajsh ura që lidh fshatin Laç Harvataj dhe Kodër Laç është shembur. Në këtë urë kalojnë mbi 250 banorë në të dyja anët, si dhe fëmijët...
 • Foto/ Zjarrfikëset “shpëtojnë” nga djegia kamionin

  Një kamion ka marrë flakë në autostradën Tiranë-Durrës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:00, ndërsa është dashur ndërhyrja e forcave zjarrfikëse.   Zjarri ka rënë në kabinën e kamionit me targa italiane dhe nga hetimet e para dyshohet se ka pasur një masë elektrike.  Gjithashtu mësohet se zjarri ka...
 • Kallëzo/ Fëmijët rrezikojnë jetën, kanali i hapur prej 8- muajsh

  Qytetarët në zonën e Skelës në qytetin e Vlorës prej 8 muajsh janë të shqetësuar, pasi para ambienteve të banesave të tyre është hapur një kanal. Ata kanë përcjellë problemin në rubrikën Kallëzo në tvklan.al. Kanali sikurse duket edhe në foto është hapur nga punonjës të bashkisë së qytetit...
 • Video/ Ja si shpërtheu në flakë makina në karburant

  Lezhë– Një makinë është djegur në  aksin rrugor Laç – Lezhë, pak pasi është furnizuar  me benzinë në një  karburant. Në rubrikën “Kallëzo” në tvklan.al qytetarët kanë sjellë një video ku duket momenti  që automjeti tip “ Ford “ me targë AA 870 AP  është në flakë në karburant....
 • Kallëzo/ Zall Herr, banorët apel Bashkisë: Na “pushtuan” plehrat

  Banorët e fshatit Zall Herr kanë shprehur shqetësimin e tyre në redaksinë e www.tvklan.al. Kjo pasi prej kohësh, ata vuajnë mungesën e pastrimit të zonës ku jetojnë, edhe pse siç deklarojnë, i kanë paguar të gjitha taksa. Banorët kërkojnë ndihmën e Bashkisë Tiranë për pastrimin e mbeturinve, të cilat kanë...
 • Video/ Zjarri djeg banesën, familja mbetet në qiell të hapur

  Një familje me 5 anëtarë, 2 prindërit dhe 3 fëmijët, ka mbetur në qiell të hapur në këto ditë të ftohta. Banesa e tyre është djegur nga zjarri. Familja jeton në fshatin Tuçep, rrethi i Dibrës. Kanë qenë banorët e zonës, të cilët kanë dërguar këtë video në Televizionin...
 • Dhunimi i biznesmenit, flet vajza: Kjo është e vërteta, gjithë familja ime në spital

  Ylli Sala është biznesmeni që u dhunua ditën e djeshme në fshatin Labinot Fushë në Elbasan. 50-vjeçari, përfundoi i gjakosur dhe me plagë të rënda, në repartin e traumës. Por, ndryshe nga sa u raportua se sherri ka qenë për një kanal të ujërave të zeza, mësohet se shkaku...
 • Në mungesë të ujit, qytetarët gjejnë zgjidhje rrethanore

  Temperaturat e ulëta dhe reshjet e dëborës shkaktuan jo pak probleme në mbarë vendin. Shumë zona mbetën të bllokuara, pa energji elektrike e pa ujë. Edhe kryeqyteti pati probleme të shumta. Ulja e temperaturave bëri që shumë zona të vuanin mungesën e ujit, për shkak të ngricës. E në...
 • Video/ Situatë kaotike në Rinas, anulohen disa fluturime

  Kjo është situata në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” këtë të enjte. Moti i keq që ka mbërthyer vendin dhe mbarë Europën ka krijuar probleme edhe në lëvizjet me avion.  Për tvklan.al qytetarët shprehen se kanë që prej orëve të para të mëngjesit që presin dhe askush nuk u jep...
 • Video/ Të rinjtë nga Burreli “notojnë” në dëborë

  Noti në dëborë… Është kjo sfida që kanë nisur shumë të rinj, pasi gjithë Shqipëria është përfshirë nga dëbora. Edhe kjo video e ardhur në faqen e Facebook-ut të Televizionit Klan tregon këtë gjë. Bëhet fjalë për dy të rinj nga Burreli, që sfidojnë temperaturën -14 gradë. Të veshur...
 • “Kallëzo”/Rruga e paasfaltuar prej 15 vitesh në kryeqytet

  Qytetarët e zonës “Mihal Grameno”, në kryeqytet prej 15 vitesh vuajnë nga mungesa e një rrugë të asfaltuar. Edhe pse kanë bërë kërkesa në institucionet përgjegjëse, banorët deri më sot nuk kanë marrë asnjë përgjigje dhe vazhdojnë të jetojnë në rrugën, e cila është jashtë çdo standardi. Ata kanë...
 • “Kallëzo”/ Djegia e kazanëve të plehrave, një fenomen normal në kryeqytet

  Djegia e kazanëve të plehrave në kryeqytet është një fenomen krejt normal. Kjo mund të vihet re fare lehtë në këto pamje të mbërritura në redaksinë e www.tvklan.al, në rubrikën “Kallëzo”. Bëhet fjalë për të paktën 3 kazanë plehrash përgjatë rrugës “5 Maji”, që digjen në qiell të hapur,...
 • Video/ Ja si “profesionisti” vjedh për 4 minuta biçikletën në kryeqytet

  Tiranë/ Fenomeni i vjedhjeve në kryeqytet nuk ka të ndaluar. Ai paraqitet çdo ditë në forma dhe fytyra të ndryshme autorësh. Falë ndërgjegjësimit për rritjen e parametrave të sigurisë, një pjesë dërrmuese e bizneseve janë pajisur dhe me kamera survejimi. Kësaj here, një vjedhje e një biçiklete ka ndodhur në...
 • Video/ Zall Herr, pushteti i ujit kanos jetën e banorëve

  Kjo është gjendja që ndodhet në fshatin Çerkez të Zall Herrit. Pamjet flasin vetë… Shirat e ditëve të fundit dhe hapja e portave të Bovillës, kanë lënë të bllokuar dhe në mëshirë të fatit banorët e këtij fshati. Probleme me rrugët, ura të shembura, frikë për jetën është ajo...
 • Video/ E njihni këtë person? Shihni si vjedh në një dyqan në Tiranë

  Vjedhja pak ditë më parë, në një dyqan që shet syze optike në zonën e ish – bllokut, ka vënë në vështirësi shërbimet e komisariatit numër 2 të policisë së kryeqytetit. Pavarësisht se nga pamjet e fiksuara nga kamerat e sigurisë dallohet qartësisht autori, policia nuk ka arritur të...
 • “Kallëzo”/ Ujërat e zeza enden rrugëve të Valiasit

  Kjo është situata e rrugëve në Valiasin e Vjetër, që ndodhet vetëm pak kilometra larg kryeqytetit. Banorët e kësaj zone ankohen se ndonëse kolektorët për trajtimin e ujërave të zeza kanë dy javë që janë hedhur në rrugë, ende nuk është bërë pastrimi i tyre. Këto janë pamjet që...
Publicitet
Emisione