Kategoria : Kallezo

 • Video/Zjarrvënie e qëllimshme në fushat e Delvinës, digjen 9 ha me ullinj

  Në këto pamje të ardhura në redaksinë e www.tvklan.al, në rubrikën “Kallëzo”, tregohet dëmi i madh që i është bërë fushave të Delvinës. Sipas banorëve të fshatit Vllahat të këtij qyteti, flakët kanë përfshirë rreth 9 hektarë tokë të mbjella me ullinj 4 – vjeçar. Në videot e ardhura...
 • Video/ Infermieria-pacientëve: Vdekshi që të gjithë!

  Shëndetësia falas? Mbase është shumë larg kur prek realitetin në spitalet tona. Në rubrikën “Kallëzo” në faqen tvklan.al kanë disa  kjo video. Një qytetare nga Fieri denoncon kaosin në poliklinikë. Njerëz që presin radhë, të tensionuar dhe që nuk marrin asnjë përgjigje. Madje në një moment, sipas denoncueses, infermierja...
 • “Kallëzo”/Kujdes, uji i autobotëve nuk është higjenik! (Foto)

  Autobotët janë kthyer në një mënyrë të zakonshme për banorët e kryeqytetit që të mbushin ujë.  Arsyeja përse banorët zgjedhin ta blejnë ujin e pijshëm nga këto autobotë është fakti se uji që vjen nëpër çezmat e tyre nuk është i pijshëm, si dhe ky shërbim me autobotë ofrohet...
 • “Kallëzo”/ Banorët e Ormanit, prej 10 ditësh pa ujë të pijshëm

  Banorët e fshatit Orman të Korçës prej të paktën dhjetë ditësh vujanë mungesën e ujit të pijshëm. Me anë të një videoje amatore, ata e kanë denoncuar këtë problematikë në rubrikën “Kallëzo” në www.tvklan.al. Siç mund të shihet edhe nga pamjet, banorët e këtij fshati janë të detyruar që...
 • “Kallëzo”/Djegia e mbeturinave, shqetësim për banorët e Sukthit

  Prej kohësh, banorët e fshatit Vadardhë të Sukthit vuajnë problemin e grumbullimit dhe djegies së mbeturinave. Shqetësimin e tyre, banorët e kësaj zone e kanë denoncuar në rubrikën “Kallëzo”, në faqen zyrtare www.tvklan.al. Ata shprehen se djegia e mbeturinave në këtë zonë është një problem që vijon prej kohësh dhe pavarësisht ankesave...
 • Kallëzo/Asnjë kosh mbeturinash në plazhin e Spillesë

  Edhe pse sezoni turistik ka nisur tashmë duket se jo të gjitha plazhet shqiptare janë të përgatitura ashtu siç duhet për të pritur fluksin e turistëve. Në rubrikën “Kallëzo” në tvklan.al, është denoncuar nëpërmjet fotove se në plazhin e Spillesë, në Bashkinë e Kavajës nuk ka asnjë kosh mbeturinash....
 • “Kallëzo”/Amortizimi i tubacioneve të ujit në Shkozë, UKT ndërhyn në rrjet

  6 ditë pas denoncimit të bërë në rubrikën “Kallëzo” në faqen zyrtare të Televizionit Klan, www.tvklan.al nga banorët e rrugës “Aleks Çaçi” në Shkozë, për shpërdorimin e ujit të pijshëm për shkak të amortizimit të rrjetit të shpërndarjes, ka reaguar Ujësjellës – Kanalizime Tiranë. Pas verifikimeve në terren, grupet e...
 • Foto/Zjarr në një lokal në Kombinat

  Ditën e sotme, rreth orës 14:00, një zjarr ka përfshirë një lokal në zonën e Kombinatit, pranë Fabrikës së Qelqit. Sipas policisë, e cila ka mbërritur menjëherë në vendngjarje, zjarri ka qenë një aksident në kuzhinën e një restoranti dhe është arritur të fiket nga vetë të zotët e...
 • Video – Shkozë/Amortizimi i tubacioneve, uji i pijshëm përfundon në kanal

  Tiranë/Banorët e zonës së Shkozës, e më konkretisht pranë tuneleve, në rrugën “Aleks Çaçi” denoncojnë në rubrikën “Kallëzo”, në tvklan.al shpërdorimin e ujit të pijshëm, çdo ditë, nga ora 19 e 30 deri në orën 23 e 30. Shpërdorim, që sipas tyre, shkaktohet nga amortizimit i rrjetit të shpërndarjes....
 • Reshjet e shiut, përmbytje rrugësh në Tiranë, Durrës, Vlorë, Lezhë e Shkodër

  Reshjet e mëngjesit dhe të orëve të para të ditës në të gjithë territorin e vendit shkaktuan përmbytje dhe probleme në qarkullimin e mjeteve dhe lëvizjen e qytetarëve. Durrës Edhe Durrësi është zgjuar nën ujë. Automjete e këmbësorë janë bllokuar në zonat ku niveli i ujit arrinte deri në...
 • Video – Foto/Digjet një banesë nga zjarri

  Një banesë si dhe një magazine, në godinat e ish-zdrukthtarisë në Spitallë të Durrësit, janë përfshirë nga flakët. Policia dhe zjarrfikëset kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje. Për të vënë nën kontroll flakët, të cilat rrezikonin të përhapeshin edhe në objektet e tjera, ndihmuar edhe nga materialet e drurit, është...
 • “Kallëzo”/ UKT zgjidh problemin, pas denoncimit të banorëve të Selitës‏

  ◄ Pas Para ► Foto 1 nga 3 Pas denoncimit të djeshëm të bërë në rubrikën “Kallëzo” në tvklan.al, nga ana e banorëve e rrugës “Mentor Xhemali” në Selitë, ka reaguar menjëherë ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë, e cila ka dërguar në terren skuadrat e saj të punëtorëve. Nga...
 • Prej 5 ditësh uji i pijshëm përmbyt rrugën në kryeqytet  

  Prej 5 ditësh, uji i pijshëm rrjedh nëpër rrugë… Kjo është gjendja që paraqitet në një prej zonave të kryeqytetit, pikërisht në rrugën “Mentor Xhemali”, në Selitë. Banorët e kësaj lagje, kanë denoncuar në rubrikën “Kallëzo” në tvklan.al, faktin se dhe pse Drejtoria e Ujësjellës -Kanalizimeve është telefonuar disa...
 • Video/ Durrës, merr flakë autobusi i linjës Durrës-Plepa

  Ditën e sotme një autobus i linjës Durrës-Plepa është përfshirë nga flakët. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të mbikalimit të Shkozetit. Shkak për rënien zjarrit është bërë një defekt në motorr dhe fillimisht varta e zjarit është konstatuar në pjesën e pasme të mjetit. Shoferi ka ndaluar autobusin dhe...
 • Tiranë/Projekti për rregullimin e rrugëve në Allias vijon të zvarritet

  Prej më shumë se 20 vitesh, banorët e Njësisë 4 në zonën e Alliasit në kryeqytetit presin që të zbatohet plani për shtrimin dhe zgjerimin e rrugëve. Qytetarët, të cilët e kanë përcjellë shqetësimin e tyre në redaksinë e tvklan.al, thonë se punimet po vijojnë të zvarriten dhe siç...
 • Foto/ Kjo është gjendja e rrugës “1 Maji” në Vlorë, prej 25 vitesh

  Këto foto tregojnë gjendjen aktuale të rrugës “Fan Noli”, në lagjen “1 Maji” në qytetin e Vlorës. Ajo është totalisht e dëmtuar dhe gropat janë kaq të mëdha, sa kur bie shi përmbyten nga uji, duke e bërë tepër të vështirë kalimin jo vetëm të kalimtarëve, por edhe të...
 • Foto/Policia Rrugore pajiset me 6 makina BMW super të shpejta

  Nga sot, Njësia Task – Forcë e Policisë Rrugore do të ketë në dispozicion 6 makina të reja. Bëhet fjalë për gjashtë automjete BMW 530 d. Prodhim i vitit 2008, seria 5 e BMW, këto makina kanë një motor tepër të fuqishëm, 6 cilindërsh, diesel. Një automjet tepër i shpejtë...
 • Video/ Furgoni përmbyset në unazën e kryeqytetit, një i dëmtuar

  Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në kryeqytet, ku për pasojë ka mbetur i lënduar një person. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Ferit Xhajko” rreth orës 23 :15  të së martës. Sipas informacioneve , një furgon është përmbysur në mes të rrugës për shkak të shpejtësisë së lartë, duke...
 • Video/Kafshë të rrugës në korridoret e Spitalit Universitar të Traumës në Tiranë

  Në korridoret e spitalit të Traumës në kryeqytet, ndodh që të shikosh krahas mjekëve, infermierëve dhe pacientëve, edhe kafshë. Një denocimi i ardhur në adresë të tvklan.al tregohet qartë se qytetarët, jo në pak raste kanë ndeshur në korridoret e spitalit dhe me qen ose mace rruge. Shqetësimi i...
 • Video/Përmbytjet në Frakull të Fierit

  Banorët e fshatit Frakull e Madhe në Fier kanë denoncuar përmbytjet pas shirave të rrëmbyeshëm të një dite më parë. Ata  kanë shprehur shqetësimin e tyre në adresë të tvklan.al sepse sipas tyre, përmbytjet që kanë ndodhur kanë sjellë probleme me tokat e tyre bujqësore. Për shkak të bllokimit...
PublicitetEmisione