Kategoria : Kronike

 • Gjyshi me mbesën bien në lumë, njëri prej tyre humb jetën

  Lezhë/ Një 70 – vjeçar ka humbur jetën këtë të mërkurë, pasi mjeti me të cilin udhëtonte ra në lumë. Ngjarja ndodhi rreth orës 17:40 në fshatin Gjadër, në rrugën rurale Gjadër – Zojs tek vendi i quajtur ‘Ura e Gjadrit ‘. Sipas policisë, 70 – vjeçari lëvizte bashkë...
 • Foto/ Kapen hajdutët e jugut

  Autoritetet kanë arritur të zbardhin disa vjedhje të ndodhura në Vlorë, Sarandë dhe Himarë duke vënë në pranga tre persona, ndërsa një i katërt është shpallur në kërkim. Të arrestuarit janë Kreshnik Yzeiri, 33 – vjeç, banues në Vlorë, Adriatik Hitaj, 41 – vjeç, banues në Tepelenë, si dhe...
 • 1 i vrarë, 3 të plagosur në një sherr me thika në Borsh

  Policia e Sarandës arrestoi Roland Shehun, një autorët e vrasjes me thikë Premtim Begës, një 31-vjeçar nga Borshi. Ngjarja ndodhi rreth orës 12:00, pas mesnatës së të martës në Borsh, pas një grindjeje me thika mes dy grupeve në një nga rrugët fshatit.  Viktima punonte si kuzhinier në një...
 • Vrau prindërit, shtrohet në psikiatri Leonsio Nika

  Leonsio Nika i cili një muaj më parë vrau prindërit e tij në Xhafzotaj të Durrësit vuan nga probleme të theksuara mendore dhe nuk është i përgjegjshëm para ligjit. Ky është konkluzioni i ekspertëve të Mjekësisë Ligjore që i dorëzuan Gjykatës së Krimeve të Rënda një raport për 29-vjeçarin...
 • Krimi në familje/ Prokuroria: Babai goditi me grusht Mirald Metallarin për karrocën me llaç

  Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dërguar në Gjykatë dosjen për vrasjen në familjen Metallari që ndodhi tre ditë më parë në lagjen Nr.3 të Bathores në Kamëz. Sipas dosjes së prokurorisë, sherri në familje ndodhi për një karrocë me llaç që u derdh në oborrin e banesës së...
 • Tentuan të trafikojnë 1.2 ton kanabis nga Vlora në Itali, arrestohen 3 persona

  Tre persona janë arrestuar nga policia me urdhër të Prokurorisë për Krimet e Rënda pasi në dhjetor te vitit të kaluar kanë tentuar të trafikojnë 1,2 ton kanabis nga Vlora drejt Italisë. Ndaj Fatmir Face, Saimir Osmria dhe Murat Marta u caktua masa e sigurisë arrest me burg nga...
 • Operacioni antidrogë në Tepelenë/ Demiraj monitoron situatën në terren

  Vijon operacioni masiv antikanabis në të gjithë territorin e vendit. Në operacion FNSH, Policia e Tepelenës dhe D.V.P.  Operacioni drejtohet nga zv/drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Rebani Jaupi. Në operacion edhe Drejtori i SHÇBA-së Eduart Merkaj. Operacioni në kanionet e Progonatit po monitorohet nga Ministri i Punëve...
 • Qëllon me armë, tenton të vrasë punëtorët e firmës së rrugës

  Një 25-vjeçar është arrestuar nga Policia e Durrësit gjatë kërkimeve intensive prej 7 ditësh. I arrestuari është Eduart Gjika nga fshati Bizë, i cili më 19 korrik kërcënoi me kallashnikov punëtorët e një firme që merresh me rikonstruksionin e rrugës Lalëz-Bizë. Policia thotë se ai qëlloi me armë në...
 • Video/ Arrestohen 4 kultivues kanabisi dhe kryeplaku i fshatit

  Katër kultivues kanabisi janë arrestuar nga Policia e Dibrës, të cilët kishin mbjellë 55 bimë narkotike në fshatin Kalivaç. Ata janë Petrit Dishi 28 vjeç, Rexhep Dishi 59 vjeç, Roland Dishi 21 vjeç dhe Selman Dishi 50 vjeç. Bashkë me ta u arrestua edhe kryeplaku i fshatit Kalivaç, Bashkim...
 • Sekuestrohen 650 bimë kanabis, procedohet në gjendje të lirë kryeplaku i fshatit

  Policia e Tepelenës ka sekuestruar 650 bimë kanabis në vendin e quajtur “Lajthizë”, në një ambient të hapur. Lidhur me këtë ngjarje policfia ka nisur procedimi në lirë për kryeplakun e fshatit Gusmar  E.K, 29 vjeç, si dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Njoftimi i policisë:...
 • Polici përplas për vdekje 60-vjeçarin

  Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në aksin rrugor Shkodër-Velipojë gjatë natës rreth orës 01:15. Sipas informacioneve policore, viktima është 60-vjeçari me iniciale Prekë Kokli nga fshati Baks i Velipojës. Mësohet se viktima po udhëtonte me motorçikletë dhe është përplasur nga një makinë tip Opel me targa AA798FI që drejtohej...
 • Kushërinjtë shqiptarë arrestohen me kokainë dhe hashash në shtëpi

  Dy kushërinj shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane në Treviglio, pasi në banesën e tyre  gjet kokainë dhe hashash. Mediat italiane raportojnë se dy të arrestuarit janë të moshës 21 vjeç dhe 22 vjeç, ndërsa identiteti i tyre nuk bëhet i ditur. Ata kishin fshehur në banesë 130 gram...
 • Video/ Vrasja në Borsh, policia arreston autorët e krimit

  Sarandë- Policia ka arrestuar edhe dy persona të tjerë në lidhje me vrasjen e 31-vjeçarit Premtim Bega në Borsh dhe plagosjen e tre të tjerëve. Ata janë 20-vjeçari Xhonatan Muço, 20 vjeç, banues në Vlorë  dhe Thanas Hodo, 26 vjeç, banues në Borsh. Më herët ishte arrestuar 19- vjeçari Ronaldo Shehu...
 • Kapen 1 500  rrënjë kanabis, tre në pranga

  Tre persona janë arrestuar në flagrancë nga policia e Gjirokastrës për kultivim bimësh narkotike dhe moskallëzim krimi, pas zbulimit të 1 500 bimëve kanabis. Sipas policisë, kubikët me bimën e kanabisit u gjetën në vendin e quajtur “Mavrambël”, në fshatin Labovë e Vogël, Gjirokastër. Droga, e cila u asgjësua...
 • Deti i trazuar, shpëtohen 12 persona në Sarandë

  12 persona që u ndjenë të rrezikuar sot pas përkeqësimit të kushteve të detit në Sarandë, janë shpëtuar nga policia kufitare. 45-vjeçari B.K. njoftoi policinë se ndodhej në Krorëz së bashku me familjen e tij dhe disa persona të tjerë, të cilët kishin shkuar me këmbë nga mali për...
 • Gjyqi i Shullazit, dëshmitarët “fundosin” Ylvi Beqjan

  Dy dëshmitarët e thirrur nga Prokuroria në gjyqin ndaj Emiljano Shullazit dhe bashkëpunëtorëve të tij kanë fundosur me biznesmenin Ylvi Beqja. Nazmi Çangu në dëshminë e tij sqaroi se Beqja i kishte marrë 150 mijë euro borxh me qëllim marrjen e pronësisë së ish-hotel Vollgës. Ai i kishte premtuar...
 • Shukri Xhelili do të gjykohet edhe për fshehje pasurie

  Prokuroria e Dibrës dërgon për gjykim ish-kryetarin e Bashkisë, Shukri Xhelili, i akuzuar për veprën penale të “Mosdeklarim dhe deklarim i rremë i interesave private” (pasurisë), në vijim të hetimit të nisur në bazë të kallëzimit të Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive (ILDKPKI). Për këtë...
 • I hedh bombë molotov Kryeministrisë, arrestohet 25-vjeçari

  Një 25-vjeçar është arrestuar nga forcat e komisariatit nr.1 të Policisë së Tiranës, pasi sulmoi me bombë molotov godinën e Kryeministrisë. I arrestuari është Ardian Peshtanaku nga qyteti i Fierit. Policia thotë se i riu hodhi në përpara Kryeministrisë një shishe me lëndë ndezëse, e cila më pas shpërtheu....
 • Emri/ Kishte shkuar për pushime te motra, kapet shqiptari i shumëkërkuar për prostitucion

  Një 51-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi rezultonte i shpallur në kërkim. Ai është dënuar nga gjykata italiane me 10.7 vite burg për shfrytëzim prostitucioni dhe armëmbajtje pa leje. Sipas mediave italiane, bëhet fjalë për Ilir Ashikun. Ai u kap në rajonin e Scandiano, Reggio Emilia. Shqiptari...
 • Video/ Arrestohen vëllezërit, u kapën me drogë

  Dy vëllezër kanë rënë në prangat e policisë së Delvinës. Në kuadër të planit të masave për parandalimin dhe goditjen e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike, strukturat e policisë të Komisariatit të Policisë Delvinë kanë vazhduar kontrollet në disa zona të territorit të Delvinës. Gjatë kontrollit të ushtruar...
1 2 3 306
PublicitetEmisione