Kategoria : Kronike

 • Arrestohen 4 persona, tentuan të vidhnin naftë nga mjetet e TAP

  Katër persona janë arrestuar në flagrancë duke vjedhur sasi të konsiderueshme nafte në disa mjete (të parkuara) të cilat kryenin punime për ndërtimin e gazsjellësit (TAP). Në pranga kanë rënë Migen Kita, 34 – vjeç dhe Shkëlzen Gjoni, 30 – vjeç, të dy banues në Korçë (me detyrë punonjës...
 • Dorëzohet në polici ish – shefi i Rendit të Laçit Ylli Vata

  Ish- shefi i Rendit, i komisariatit të Kurbinit, Ylli Vata, i kërkuar prej së paku tre muajsh, u dorëzua në Policinë e Laçit, mbrëmjen e të hënës. Ai ishte shpallur në kërkim nga policia që në muajin Mars, për akuzën e përfshirjes në kultivimin dhe në favorizimin e kanabisit,...
 • Mbytet adoleshenti në Gjirin e Lalëzit

  Një 17 vjeçar është mbytur aksidentalisht tek “Gjiri i Lalëzit”. Bëhet fjalë për I. T, banues në Maminas.  Sipas burimeve të policisë nga këqyrja e kufomës nuk janë evidentuar shenja dhune dhe dyshohet se ai është mbytur ndërsa ka qenë duke u larë . Lidhur me këtë ngjarje materialet...
 • Parkimi i gabuar, vdes shoferi duke rënë nga 10 m lartësi

  Një person ka gjetur vdekjen, pasi është aksidentuar në rrugën e fshatit Shupal Zallbastar. Sipas burimeve të policisë rezulton se nga hetimet paraprake të kryera, drejtuesi i mjetit furgon i markës “Mercedes Benz”,  S. F., ka parkuar mjetin në anë të rrugës, por pa e siguruar në kushtet e...
 • Gjykata e Krimeve të Rënda rrëzon kërkesën e Emiljano Shullazit

  Gjykata e Krimeve të Rënda rrëzon kërkesën e Emiljano Shullazit dhe “bandës” së tij për përjashtimin nga trupi gjykues të gjyqtarit Bib Ndreca. Gjyqtari Dritan Hallunaj, vendosi të rrëzoi kërkesën me arsyetimin se nuk ka bazë ligjore përjashtimi I tij. Kështu që me rrëzimin e kërkesës, pritet që ditën...
 • Mbolli kanabis në banesë, arrestohet një person

  Policia ka asgjësuar 159 fidanë kanabis në fshatin në Mafsheq, Krujë. Sipas burimeve policore në pranga ka rënë  Xhafer Basha 59 – vjeç, pasi gjatë një kontrolli të ushtruar në banesën e tij, i janë gjetur  159 fidanë kanabis. Gjithashtu ka nisur procedimin penal për Kryeplakun e fshatit me...
 • Dënohet me 34-vite burg Arqilea Koçi

  Gjykata e Sarandës ka dënuar me 34 vite burg Arqilea Koçin, i cili nëntorin e vitit të kaluar vrau punonjësin e një karburanti në Sarandë. 28-vjeçari gjatë hetimeve pranoi autorësinë e krimit duke deklaruar se e qëlloi Artan Hoxhën pasi u tremb duke qenë se ai lëvizi nga vendi....
 • Denoncimi i Berishës për gaz lotsjellës tek Aluizni, reagon policia

  Pas denoncimit të ish-kryeministrit Sali Berisha për gaz lotsjellës tek zyrat e Aluiznit në Durrës, ka reaguar edhe policia e qytetit bregdetar. “Më datë 22.05.2017, rreth orës 15: 30 jemi njoftuar se në Zyrat e Aluiznit, Durrës personat e pranishëm kanë ndjerë një aromë mbytëse”, tha policia, duke shtuar...
 • Në gjyq zv/drejtori i rremë i ALUIZNI-t

  Prokuroria e Tiranës ka dërguar në gjyq Artan Lacin i akuzat për mashtrim me pasoja të rënda. 23-vjeçari hiqej si nëndrejtor i ALUIZNI-t dhe në këmbim të shumave monetare i premtonte qytetarëve se do legalizonte shtëpitë apo edhe t’i kthente pronat. Laci është kallëzuar nga katër shtetas të cilëve...
 • Sekuestrohen 55 kilogramë drogë, në kërkim autorët

  Policia e Pogradecit ka sekuestruar 53 pako me kanabis.  Sekuestrimi i këtyre pakove të mbështjella me letër natriban të cilat peshojnë 55 kilogramë është bërë në fshatin Lin të Pogradecit rreth 300 metra pranë një kompleksi turistik. Policia është vënë në ndjekje të autorëve si dhe po punon për zbardhjen...
 • “3 trimat nga Vlora” grabitën 63-vjeçarin, e lanë “me duar në xhepa”

  Ditën e djeshme pranë ambienteve të policisë është paraqitur një person me inicalet A.S, 63 vjeç, banues në Vlorë, i cili ka kallëzuar rreth orës 19:10, në lagjen “10 Korriku” duke ecur në rrugën kryesore, i kanë dalë para 3 persona të cilët nën ushtrimin e forcës i kanë...
 • Digjen dy vetura në rrethana të paqarta

  Dy vetura shpërthyen në flakë këtë mesditë në qytetin e Elbasanit, në rrethana ende të paqarta. Një veturë “Mercedez- Benz”, si dhe një tjetër u dogjën në mënyrë të papritur. Ngjarja ndodhi pranë poliklinikës së specialiteteve të qytetit.  Zjarrfikëset që mbërritën në vendin e ngjarjes, mundën të minimizonin dëmet,...
 • Emri/ Aksidentohet për vdekje 37 – vjeçari shqiptar

  Rënia e rrezeve të dielli në sy ka qenë një nga shkaqet e aksidentit ku humbi jetën një 37- vjeçar shqiptar. Xhevair Xoxha ka qenë duke udhëtuar me automjetin e tij, tip “Opel Zafira” por rrezet e forta të diellit kanë bërë që ai të përplaset me një automjet...
 • Bombë me celular në shkallët e lokalit, eksplozivi dyshohet ndaj pronarit

  Policia e Elbasanit dhe njësia xheniere e RENEA-s çaktivizuan një pako me lëndë shpërthyese të vendosur në hyrje të Havana Club në rrugën “Emin Matraxhiu”, pranë stadiumit “Elbasan Arena”. Ajo dyshohet se do të aktivizohej me celular në distancë. Nuk dihen ende motivet e ngjarjes, por dyshohet se shënjestra...
 • Kapet 22 – vjeçari, vodhi 40 milionë lekë

  Efektivët e policisë së Fierit kanë vënë në pranga një 22 –vjeçar, pasi në bashkëpunim me dy të rinj të tjerë kanë vjedhur 4 milion lekë të reja. Ngjarja ka ndodhur më 20 maj në lagjen “8 Shkurti” në Fier, ku në banesën e 48 – vjeçarit me iniciale...
 • Përndiqte adoleshenten, arrestohet 47 – vjeçari

  Një adoleshente ka bërë një kallëzim në policinë e Fieri, pasi përndiqej prej kohësh nga një 47 – vjeçar. Në pranga ka rënë Roland Vrapi, banues në Roskovec të Fierit. Sipas burimeve të policisë 17 – vjeçarja me inicialet S.N, përndiqej në mënyrë të vazhdueshme dhe duke mos duruar...
 • Foto/ Sekuestrohet një skaf me gjatësi 9 metra

  Policia e Vlorës gjatë një kontrolli përgjatë vijës bregdetare Himarë-Gramë, ka bërë të mundur konstatimin e një skafi me flamur italian (pa persona në bord) në vendit të quajtur “Gjiri i Gramës”. Policia ka bërë bllokimin dhe sekuestrimin e mjetit lundrues tip skaf, me gjatësi 9 m dhe me...
 • Sillnin kontrabandë pjesë këmbimi dhe lubrifikantë për makina, pranga 5 personave

  Pesë persona janë arrestuar dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim, pasi kanë sjellë kontrabandë pjesë këmbimi dhe lubrifikantë për automjete. Në pranga kanë rënë Ismail Gani 49 vjeç, Ilir Naska 32 vjeç, Erland Topalli 40 vjeç,  Arben Kolgjini 48 vjeç,  Arbri Arapi 28 vjeç, të pestë banues...
 • Turqia kërkon nga Shqipëria të ndalojë “Gylenistët”

  Turqia kërkon që Shqipëria ta ndihmojë në hetimin mbi grushtin e dështuar të shtetit të 15 korrik të vitit të kaluar. Në vizitën e tij zyrtare në Tiranë, Prokurori i Përgjithshëm turk Mehmet Akarca ka përsëritur kërkesën e presidentit Erdoan duke i kërkuar homologut shqiptar, Adriatik Llalla që të...
 • Drogë në lokal nate/ Pranga pronarit, truprojes dhe 5 shpërndarësve

  Korçë, 21 Maj 2017 – 7 persona, mes të cilëve edhe pronari i një lokali nate kanë përfunduar në pranga, për shpërndarje droge. Të arrestuari janë dy vëllezërit Armando Kokot, 18 vjeç dhe Mario Kokot, 22 vjeç, Leodin Rungo, 37 vjeç, Johan Mukollari, 42 vjeç, si dhe Agron Berisha,...
PublicitetEmisione