Kategoria : Kronike

 • Kapshticë/Kërkonte të kalonte kufirin me para të falsifikuara, arrestohet

  Kapshticë – Policia Kufitare ka arrestuar në flagrancë një shtetas i cili tentoi të kalonte ilegalisht kufirin, duke poseduar kartëmonedha të dyshuara si të falsifikuara. Specialistët  e Sektorit  të Hetimit të Krimit, në Drejtorinë Vendore të Kufirit dhe Migracionit Korçë, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të Zenel Çeno,...
 • Lezhë/Arrestohen dy persona të shpallur në kërkim

  Lezhë – Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim. Policia e Lezhës, ka kapur dy persona për veprën penale ” Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”  të shpallur në kërkim brenda ditës nga Policia e Shkodrës. Ditën e djeshme, rreth orës 22.30, nga shërbimet e Komisariatit të...
 • Tiranë/Arrestohet 16 vjeçari, ushtroi dhunë mbi babain

  Tiranë – Ditën e djeshme  është arrestuar nga policia K. Gj., 16 vjeç banues në Tiranë. Dyshohet se në banesën e tyre ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj babait të tij Petrit Gj., 34 vjeç. Nuk dihen ende motivet që e kanë çuar të riun të kryejë këto...
 • Fier/42 vjeçari përplas për vdekje këmbësorin

  Fier – Ditën e djeshme rreth  orës  07:25, në aksin rrugor Fier – Patos, në vendin e quajtur “Transport”,  Kristaq Skopi, 42 vjeç  banues në Gjirokastër, duke drejtuar mjetin tip Nisan me targa greke YMZ 4343, ka goditur këmbesorin me iniciale R.Gj., 65 vjeç, banues në Fier, i cili...
 • Foto/Zbulohet plantacioni me kanabis, arrestohet 26-vjeçari shqiptar

  Itali-Policia italiane ka zbuluar një plantacion kanabisi, si dhe ka vënë në pranga një 26-vjeçar shqiptar. Ky plantacion u zbulua plotësisht nga Autoritetet Pyjore të Koordinimit Territorial të Altamura-s. Sipas mediave italiane, bimët narkotike, të gjitha të rritura dhe mbi dy metra të larta, janë zbuluar në disa rrënoja...
 • Lazarat/Arrestohet 53 vjeçarja për mbjellje të kanabisit

  Lazarat – Goditet një tjetër rast i “Kultivimit të bimëve narkotike “. Nga Specialistët e Komisariatit të Policisë Gjirokastër është bërë i mundur arrestimi në flagrancë i Taibe Gjolleshi , 53 vjeçe, banuese Lazarat, Gjirokastër. Gjolleshi u arrestua pasi në oborrin e banesës së saj, gjatë kontrollit të ushtruar nga...
 • Gjyqi ndaj vrasësit shqiptar të çiftit anglez në Janar të 2017

  Angli – Gjyqi ndaj Vital Dapit 44 vjeçarit nga Elbasani, që në Angli njihet me emrin Ali Qazimaj do të mbahet në Janar të vitit 2017. 44 vjeçari akuzohet për vrasjen e Peter Stuart 75 vjeç dhe zhdukjen e bashkëshortes së tij Silvia 69 vjeç. Në seancën e mbajtur...
 • U filmua duke marrë para, pezullohet polici i Hanit të Hotit

  Një inspektor policie është pezulluar nga detyra, me urdhër të Drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Shtetit,  pasi është filmuar teksa merrte para. Ai u filmua me celular, duke i marrë një shumë lekësh drejtuesit të një kamioni, për ta lejuar të kalonte pa radhë në pikën kufitare të...
 • Itali/Detaje të reja për shqiptarin e vrarë, Besnik Tafaj ishte i dënuar me 8 vjet burg

  Pak ditë nga vdekja e 27-vjeçarit shqiptar Besnik Tafaj, gjatë një ndjekjeje nga karabinierët italianë, detaje të reja dalin rreth aktivitetit të tij, në vendin fqinj. Mediat në Itali shkruajnë se shqiptari ishte një i kërkuar nga policia, pasi akuzohej për një sërë vjedhjesh në qytetin e Brescia-s dhe...
 • Djegia e gomones, video e momentit të shpërthimit në flakë

  Himarë – Ky është momenti kur gomonia e Policisë Kufitare të Vlorës ka shpërthyer në flakë pasditen e së Hënës në Himarë. Televizioni Klan sjell pamjet kur zjarri ka përfshirë pjesën pranë motorrit  të gomones. Sapo Besnik Imeraj, punonjës i policisë kufitare ka ndezur pompën elektrike për pastrimin e...
 • Kolonjë/Disa punonjës policie nën hetim për kultivim kanabisi

  Një operacion kundër kultivimit të kanabisit, ka vënë nën hetim edhe disa punonjës të policisë. Hetimi po kryhet nga Prokuroria dhe Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, në Ministrinë e Brendshme, pas zbulimit të disa parcelave me mbi 17 mijë rrënjë kanabis sativa në Kolonjë. Policia njoftoi zyrtarisht...
 • Durrës/Aksidentohen 4 persona, 1 në gjendje të rëndë

  Durrës – Ditën e djeshme në lagjen Nr.15, në segmentin rrugor Spitallë – Shenavlash duke drejtuar mjetin tip Ford Focus, me targa AA 274 MB, Shpëtim Delia 26 vjeç, banues në Durrës ka humbur kontrollin e mjetit. Për pasojë është dëmtuar vetë drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri, shtetasi A.D....
 • Tepelenë/Asgjesohen 2050 bimë kanabis sativa

  Tepelenë – Nga kontrolli i ushtruar nga Shërbimet e Policisë, për goditjen e veprimtarisë kriminale të kultivimit të bimëve narkotike në afërsi të fshatit Lekdush, Kurvelesh,Tepelenë  u konstatuan dhe u asgjësuan në 5 parcela 1400 bimë të dyshuara kanabis sativa. Gjithashtu në afërsi të fshatit Progonat u konstatuan dhe...
 • Foto/Trajleri godet makinën, plagoset 1 person

  Durrës – Një kamion dhe një trajler janë përpalsur në rrugën nacionale pranë Shkëmbit të Kavajës. Për pasojë mjeti tip “Audi” me targë TR7638P  ka dalë nga rruga duke dëmtuar barrierat mbrojtëse. Sipas informcioneve nga policia në vendngjarje raportohet se ka mbetur i plagousr një person i cili ndodhej...
 • Lushnje/Arrestohet 47 vjeçari për armëmbajtje pa leje

  Policia e Lushnjes godet një tjetër rast të armëmbajtjes pa leje. Në bazë të një informacioni të marë në rrugë operative, nga Komisariati i Policisë Lushnje, u ushtrua kontroll në banesën e Agron Çela, 47 vjeç, banues në fshatin Golem i Madh, Lushnjë. Gjatë kontrollit u gjetën: – Një...
 • Elbasan/39 vjeçarja dhunon vjehrrën, arrestohet

  Elbasan – Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Elbasan kanë bërë arrestimin e Xh. Q, 39 vjeçe banues në fshatin Labinot Mal Elbasan. Xh. Q u arrestua nga efektivët e policisë, pasi gjatë ditës së djeshme në banesë, në fsahtin Labinot Mal dyshohet të ketë ushtruar dhunë fizike dhe...
 • Prrenjas/Ndalohet 35 vjeçari për vjedhje banese

  Pas dokumentimit me prova ligjore për një vjedhje banese është kapur dhe ndaluar nga polica Klodian Leka. 35 – vjeçari është banues në Prrenjas dhe më parë ka qenë i arrestuar për dhunë në familje. Klodjan Leka është ndaluar nga efektivët e policisë pasi me më datë 28.11.2015 dyshohet...
 • Krujë/Kanosje me armë zjarri mes 2 vëllezërve dhe 1 personi tjetër, arrestohen

  Krujë – Ndërhyrja e menjëhershme e policisë parandalon përshkallëzimin e pasojave të mëtejshme të një ngjarje. Rreth mbrëmjes së djeshme në Borizanë, pas një konflikti për motive të dobëta, vëllezërit Leka, kanë kanosur me armë gjahu Erind Ballën, 32 vjeç. Gjithashtu edhe Balla ka kanosur me armë zjarri tip...
 • Himarë/ Merr flakë gomonia e Policisë Kufitare, plagoset një efektiv

  Një efektiv i Policisë Kufitare në Himarë ka mbetur i plagosur, si pasojë e një zjarri që ka përfshirë motorin e gomones.  Zjarri mësohet se ka rënë rreth orës 19:35, në një nga gomonet e portit që ishte e fikur dhe e parkuar. Nga ky incident ka mbetur i plagosur...
 • Kapen 214 kg marijuanë në Adriatik, arrestohet trafikanti nga Vlora

  Roja bregdetare italiane arrestoi një 37-vjeçar shqiptar, i cili u kap duke transportuar 214 kilogramë marijuanë në brigjet italiane në San Cataldo, pranë Leçes. Mediat italiane shkruajnë se shqiptari me iniciale T.L është me origjinë nga Vlora dhe është një individ i njohur për drejtësinë italiane pasi ka shumë...
Publicitet
Emisione