Kategoria : Kronike

 • Emrat/ 200 mijë Euro mashtrim për punësim, arrestohet çifti i bashkëshortëve

  Fier –Një çift bashkëshortësh të shpallur në kërkim janë arrestuar nga policia, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë mashtruar persona të ndryshëm me pretendimin se do i punësonin. Në pranga ka rënë Fisnik Kajolli, 34 vjeç dhe bashkëshortja e tij Migena Kajolli, 27 vjeçe banues në Dërmënas, Fier. Ata...
 • Arrestohet në Kakavije shqiptari i dyshuar si terrorist i ISIS

  Autoritetet greke kanë arrestuar një shqiptar të dyshuar si pjesëmarrës në organizatën terroriste të ISIS. Ai u kap në Kakavije ditën e hënë duke udhëtuar me autobusin e linjës drejt Athinës. Sipas mediave greke, shqiptari është nga Berati, ndërsa emri i tij nuk është bërë publik. Dyshohet se destinacioni...
 • Emrat/ Pranga 4 personave, shpërndanin heroinë

  Katër persona janë arrestuar nga policia e Beratit. Mësohet se të rinjtë shpërndanin drogë të llojit heroinë. Në pranga kanë rënë: Argent Myftari, 31 vjeç, banues në Berat, Françesko Mehmetaj, 19 vjeç, banues në Kuçovë, (i dënuar më parë për veprën penale “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”), Alvaro...
 • Pas shqiptarit me heroinë, trafik opiumi nga Porti i Igumenicës

  Policia kufitare greke në Portin e Igumenicës ka goditur sërish një rast të trafikut të lëndëve narkotike. Autoritetet sekuestruan 2.3 kg opium. Lënda narkotike ishte fshehur në një makinë me targa gjermane që drejtohej nga një shtetas iranian. Bëhet me dije se opiumi ishte futur në Greqi nga Turqia....
 • Dy makina për të transportuar 86 kg kokainë… 4 shqiptarë në pranga në Spanjë

  4 shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë spanjolle në Benalmadena, pasi u kapën me mbi 86 kilogramë kokainë, të cilën e kishin fshehur në automjet. Sipas mediave spanjolle, të arrestuarit janë të moshës 24 deri në 38 vjeç, megjithatë identiteti i tyre nuk bëhet i ditur. Ata mësohet...
 • Kontrabandë me makina luksoze, 5 në pranga dhe 3 në kërkim

  5 persona kanë përfunduar në pranga, ndërsa 3 të tjerë janë shpallur në kërkim pasi akuzohen për kontrabandë mallrash dhe shpërdorim detyre. Në një njoftim për mediat, Prokuroria sqaron se “ndaj personave në fjalë janë urdhëruar masat e sigurimit nga gjykata, pasi dyshohet se prej tyre janë futur kontrabandë në...
 • Frika nga hakmarrja/ “Zhduket” babai i grabitësit vrasës në Kamëz

  Frika e hakmarrjes pas varjes së Agim Bucit, e kryer nga i biri në grabitje, ka detyruar Petrit Kurtin të largohet nga Shqipëria bashkë me djemtë e tij. Nuk dihet saktë vendi ku ai ka zgjedhur të largohet, por dalja nga Shqipëria e 56-vjeçarit dhe e dy djemve të...
 • Vijojnë kërkimet për 20-vjeçarin e mbytur

  Edhe gjatë të hënës njësitë polumbare të RENEA-s dhe efektivë të Policisë së Tiranës, kanë vijuar kërkimet e tyre për gjetjen e trupit të Xhorxho Seferit, i mbytur në kanionet e Lumit Erzen pranë Shpellës së Pëllumbasit. Kërkimet janë kryer në disa prej pjesëve të notueshme dhe guvave në...
 • Audio-përgjimi për Xhafajn, dëshmon në Prokurori gazetari Olldashi

  Gazetari Jetmir Olldashi është duke dëshmuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për audio-përgjimin e Agron Xhafajt, vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Gazetari Olldashi është personi që ka realizuar audio-përgjimin dhe intervistën me Albert Veliun (Dëshmitari X). Vet gazetari pranoi dy ditë më parë se mbante autorësinë...
 • “Xhafaj”/ Flet Alibeaj: Procesi të mos merret peng nga Rama dhe Xhafaj

  Deputeti Enkelejd Alibeaj ishte zyrtari i fundit i Partisë Demokratike që dëshmoi këtë të hënë në Prokurori lidhur me audiopërgjimin e Agron Xhafajt. Në një komunikim me gazetarët Alibeaj tha se procesi nuk duhet të merret peng nga kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj. “Duke qenë...
 • Vrasja e Cukut/ Mbyllen hetimet për Mikel Shallarin, kërkohet statusi i bashkëpunëtorit

  Kur ka kaluar më shumë se një vit (8 prill 2017) nga vrasja e ish – Drejtorit të Policisë së Vlorës, Artan Cuku, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka mbyllur hetimet për Mikel Shallarin dhe i kanë kërkuar gjykatës që ta ligjërojë atë si bashkëpunëtor i drejtësisë. Kjo kërkesë...
 • Video/ Salianji: Agron Xhafaj iku në Itali që mos t’i zbulohet aktiviteti kriminal

  Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka dhënë dëshminë e tij në Prokurorinë e Krimeve të Rënda në lidhje me hetimet që po zhvillohen për audio-përgjimin e pretenduar të vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj. I pyetur nga gazetarët, Salianji tha se ai dhe kologu i tij Gazment Bardhi dhanë...
 • Dhunë ndaj njerkës, arrestohet 26-vjeçari

  Policia e Fierit ka arrestuar një 26-vjeçar pasi ushtroi dhunë fizike dhe psikologjike ndaj njerkës së tij me iniciale E.S. 45 vjeç. I arrestuari është Marinel Serjanaj, ndaj të cilit kishte bërë denoncim vet njerka e tij. Policia shkoi në banesën e 26-vjeçarit dhe gjatë kontrolleve aty gjeti 1...
 • Video/ Aksident i frikshëm në Vlorë, 1 i plagosur

  Dy automjete janë përplasur natën në qytetin e Vlorës. Një benz u përplas me një fuoristradë, por për fat megjithëse goditja ishte e fortë, vetëm njëri nga drejtuesit e mjeteve u plagos dhe u dërgua menjëherë në spital. Sipas policisë shkak për këtë përplasje është bërë mjeti tip fuoristradë...
 • Hetimet për kokainën e Durrësit, Ardi Veliu në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

  Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka shkuar paraditen e sotme në ambientet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Burime nga organi i akuzës bëjnë me dije për tvklan.al se Veliu zhvilloi takime në Prokurori në kuadër të hetimeve për sasinë prej 613 kg kokainë që...
 • Video-Delvinë/ Në ndjekje të makinës së trafikantëve, policia përfundon bashkë me ta në lumë

  Një operacion antidrogë në Sarandë për pak sa nuk ka përfunduar në viktima. Në pamjet filmike të siguruara së fundmi nga Tvklan.al, duket ndjekja si nëpër filma, që policia u bën trafikantëve të hashashit dhe momenti kur të dyja palët rrezikojnë jetën, pasi përfundojnë në lumë, ngjarje e ndodhur...
 • Sherr mes të rinjve, plagoset shqiptari në Itali

  Një djalë i ri shqiptar ka mbetur i plagosur pas një sherri masiv mes disa personave në Genoa të Italisë. Mediat lokale raportojnë se në konflikt u përfshinë 5-6 vetë, të cilët qëlluan njëri-tjetrin me sende të forta. Nga përleshjet, u plagos një i mitur shqiptar. Ai pësoi dëmtime...
 • Humb jetën në aksident një 29-vjeçar

  Një i ri ka gjetur vdekjen këtë të diel në aksin rrugor Fushë Krujë-Rinas. Ai udhëtonte me një çiklomotor, kur rreth orës 17:15, doli nga rruga dhe u aksidentua. Viktima është një 29-vjeçar me iniciale E. B., banues në Fushë-Krujë. I riu u dërgua fillimisht në Spitalin Ushtarak në...
 • Përfshihen në aksident 3 makina në autostradë

  3 makina u përfshinë në një aksident rrugor këtë të diel rreth orës 16:40, në autostradën Durrës-Tiranë. Burime zyrtare thonë se në aksident u përfshi një makinë me targë AA 011 ED me drejtues Xh. Y, mjeti me targë AA 827 RC, me drejtuese E. D., dhe mjeti me...
 • Vijojnë kërkimet për turistin në ‘Shpellën e Pëllumbasit’

  Nuk dihet ende fati i 20-vjeçari Xhorxho Seferi, i cili rezulton i humbur prej mesditës së të shtunës, pasi ra bashkë me shokun e tij Fabio Dukagjini nga një lartësi prej më shumë se 10 metrash nga Shpella e Pëllumbasit në malin e Dajtit. Kërkimet e polumbarëve të forcave...
Emisione