Kategoria : Kulturë

 • Flori, fitues i “Kënga Magjike”

  Me një këngë rrënqethëse dhe një interpretim që i rrëmbeu zemrat jo vetëm publikut, por edhe artistëve të tjerë që e votuan, Flori Mumajesi është triumfuesi i edicionit të 20 të Këngës Magjike me baladën “Plas”. Pas një nate të mbushur plot emocione, Flori ia dedikoi këtë fitore publikut...
 • Kujt ia dedikoi këngën Flori (Video)

  Flori Mumajesi fitoi edicionin e 20-të të “Këngës Magjike”, me një këngë që rrëmbeu zemrat e publikut. Ai u shpreh i emocionuar kur ngriti trofeun simbolik, njëkohësisht thotë se e shijoi të gjithë aventurën në këtë festival. Trofeun e fituar, Flori ia dedikon publikut që e ka mbështetur në...
 • Flori Mumajesi fitues i “Këngës Magjike” 2018

  Finales së spektaklit më të madh të muzikës në Shqipëri, “Këngës Magjike” i ka ardhur fundi. Këngëtari Flori Mumajesi është shpallur fitues i edicionit të 20-të me këngën “Plas”. Ai u votua nga vetë artistët pjesëmarrës si më i miri i këtij jubileu të “Këngës Magjike”. “Tani është ai...
 • Zbuloni çmimet me të cilat u vlerësuan artistët në “Kënga Magjike” (Video)

  Finalja e madhe e “Këngës Magjike” ka mbërritur. Artistët kanë votuar dhe këtë të shtunë mes emocionesh ata njihen me çmimet me të cilët janë vlerësuar. Ky 20-vjetor i “Këngës Magjike rezervon plot surpriza… “Kënga Hit” shkoi për dy këngëtaret Aurela Gaçe & Eli Fara. “Best Balade” iu dha këngëtarit...
 • “Kur them ajo”, Gjebrea dedikim nënës së ndjerë

  Nëna e Ardit Gjebreas u nda nga jeta vetëm pak kohë më parë dhe mungesa e saj duket se është ende shumë e madhe për të. Këtë mbrëmje magjike të “Këngës Magjike”, Gjebrea zgjodhi që t’i këndonte nënës së tij. Por këtë ai nuk e bëri i vetëm, pasi...
 • Kënga Magjike, Gjebrea tregon surprizat e natës finale dhe rikthimin në muzikë

  Për herë të parë Aulona dhe Fatma dolën nga kosherja e zakonshme për të sjellë këtë puntatë një Thumb Magjik. Bëhet fjalë për prapaskentat e edicionit të 20 të Këngës Magjike dhe të gjitha të pa thënat të nxjerra vetëm nga Thumb. Të gjitha këto vijnë vetëm nga një...
 • Sonte finalja e “Këngës Magjike”

  U këndua, u kërcye, madje edhe u qa nga emocionet e shumta, por Ardit Gjebrea lë të kuptohet se nuk kemi parë asgjë akoma, nga magjia e këtij edicioni të 20-të, të “Këngës Magjike”. “Jemi në finish dhe në finish ndonjëherë ose ti i ke ruajtur të gjitha forcat...
 • Petrovci sjell në Tiranë “Kreolët e Ballkanit”

  Dashuria, urrejtja, hakmarrja, lumturia dhe shpresa për një botë më të mirë, për një atdhe më të dashur. Me këto ndjenja që shkojnë nga njëri ekstrem në tjetrin, Enver Petrovci sjell shfaqjen teatrale “Kreolët e Ballkanit”, e shkruar dhjetë vite para luftës në Kosovë duke parashikuar saktë ngjarjet para...
 • Shpallen të shtunën fituesit e “Këngës Magjike”

  Jo vetëm me një skenë madhështore, ndriçim të ndërthurur bukur me notat muzikore, por mbi të gjithë me një vëmendje të veçantë tek detajet. Kështu ‘Kënga Magjike’ ka arritur të mbajë të mbërthyer spektatorë dhe telespektatorë të ekranit të Televizionit Kombëtar Klan edhe në natën e saj të dytë....
 • Mbyllet nata e dytë e “Këngës Magjike”

  Plot shkëlqim u mbyll edhe nata e dytë e edicionit të 20 të festivalit Kënga Magjike, në një transmetim të drejtpërdrejtë në Televizionin Klan që prej orës 20:30. Një prej surprizave që u zbulua që në fillim ishte bashkëprezantimi i natës finale edhe me 4 prezantuese të edicioneve të...
 • Ja kush do ta hapë natën e dytë të “Këngës Magjike”

  Pas një nate të mbushur me emocione spektakël dhe një skene madhështore, pas pak do të nisë në Tv Klan nata e dytë e edicionit të 20 të “Këngës Magjike”. Spektakli do të startoje me këngëtarin Kelly, i cili do të performojë me këngën e tij “Ma ka fajin...
 • Sonte nata e dytë e festivalit “Kënga Magjike”

  Në gjysmë errësirë dhe pa shumë zhurmë. Kështu Ardit Gjebrea e startoi natën e parë të edicionit të 20 të Këngës Magjike. Nisi me një ide gjeniale. Skena magjepsese u mbush me 19 fëmijë dhe të rinj të lindur në datat dhe vitet kur është zhvilluar Kënga Magjike nga...
 • Ngre siparin nata e parë e “Kënga Magjike”

  Mbrëmjen e së mërkurës ngriti siparin nata e parë e edicionit të 20-të, të festivalit “Kënga Magjike”. Eventi më i madh i këngës moderne shqiptare u transmetua drejtpërdrejt në Televizionin Klan, në Klan Maqedonia, si dhe në Kosovë. Ardit Gjebrea u shfaq me dy prezantueset Bora Zemani dhe Kaludia...
 • E veçantë, 19 fëmijë për të kujtuar 19 edicionet e “Këngës Magjike” (Video)

  Nata e parë e edicionit të 20-të të “Këngës Magjike” startoi ndryshe nga herët e tjera. Pa një sigël hyrëse Ardit Gjebrea në gjysëm errësirë pyeti një vajzë për emrin dhe ditëlindjen që përkonte saktësisht me edicionin e parë të “Këngës Magjike”. 19 fëmijë dhe të rinj të lindur...
 • Klaudia dhe Bora ndajnë emocionet para nisjes së “Këngës Magjike”

  Klaudia Pepa është një ndër balerinat më të suksesshme shqiptare dhe Bora Zemani një moderatore shumë e dashur për publikun. Të dyja bukuroshet do të jenë përkrah Ardit Gjebreas në edicionin e 20-të të festivalit të këngës ‘Kënga Magjike 2018’. Ato kanë ndarë emocionet e tyre, pak minuta para...
 • Anxhela Peristeri do të hapë “Këngën Magjike”

  Edicioni i 20-të i festivalit të këngës ‘Kënga Magjike 2018’ do ta hapi siparin me fituesen e një viti më parë, këngëtaren Anxhela Peristeri. Këngëtarja e cila dallohet për zërin e saj potent ishte më e votuara nga kolegët me këngën e saj “E çmendur” në edicionin e 19-të...
 • “Kënga Magjike” ngre siparin të mërkurën

  Janë provat e fundit. Kënga Magjike ngre mbrëmjen e të mërkurës siparin e edicionit të 20. Përgatitjet po i mbajnë mbërthyer organizatorët e këngëtarët deri në orët e vona. Juria duket e përfshirë në çdo interpretim. Ardit Gjebrea sheh në detaje gjithçka. Na premton surpriza, spektakël e garë të...
 • “Këmbëzbathur në park”

  Komedia “Këmbëzbathur në park”, shkruar nga dramaturgu amerikan Neil Simon, vjen premierë te “ArTurbina” me regji nga Lorin Terezi. Në qendër të komedisë janë Korin dhe Pol,  një çift i sapomartuar në vitet 60 në Amerikë. Pritshmëritë e tyre janë shumë larg asaj që iu ofron realiteti. Për çiftin...
 • “Dashuria s’mjafton”

  Pas suksesit që pati me filmin “Drejt Fundit”, aktori Drilon Hoxha sjell filmin e tij më të ri “Dashuria s’mjafton”. Me regji dhe skenar të vetë Drilon Hoxhës dhe fotografi të Dashnor Asllanit, filmi  i realizuar në Gjermani është një ndërthurje mes komedisë, aksionit dhe dramës. Filmi tregon jetën...
 • “Streha mes reve” në Festivalin e Talinit

  Ne filmin e tij të dytë me metrazh të gjatë, skenaristi dhe regjisori Robert Budina e ka gjetur frymëzimin tek natyra. Për këtë arsye “Streha mes reve” është xhiruar mes mrekullive të Valbonës dhe Dragobisë. Filmi ka në qendër marrëdhënien shumëdimensionale të njeriut, të rrëfyer përmes Besnikut, një i...
1 2 3 49
Emisione