Kategoria : Kuzhine

  • Sfoljatë me çokokrem dhe krem djathi

    Përbërësit: Një fletë sfoljate ¼ filaxhan çaji krem djathi 2/3 filaxhan çaji çokokrem Një vezë Ujë Përgatitja: Në një tas bashkojmë kremin e djathit dhe çokokremin dhe i rrahim fort. Masën e lemë mënjanë. Hapim petën sfoljatë dhe e presim në 9 katorë të barabartë. Marrin një nga katrorët...
  • Fileto pule me perime

    Përbërësit: gjoks pule (2 copa ose sipas dëshirës) 1 patate të madhe të prerë në copa të vogla 1 tufë brokoli 4 thelbinj hudhra rozmarinë spec të kuq të grirë kripë dhe piper vaj ulliri Përgatitja: Shtrojmë në një tepsi letër alumin. Vendosim mbi të patatet në njërën anë,...
Publicitet


Emisione