Kategoria : Lajme nga Emisionet

 • Video: Zjarri në paraburgim që ‘dogji të thatin dhe të njomin’

  Në muajin Prill të vitit të kaluar ambientet e paraburgimit të Vlorës u përfshinë nga flakët. Një shprehje e urtë popullore thotë që me të thatin digjet edhe i njomi. Kështu e pësoi dhe Olsion Brahimaj, të cilin e hoqën nga detyra duke e bërë përgjegjës, edhe pse zjarri...
 • Video/ “Njohja me bashkëshortin, moment i bukur dhe i trishtë…” 

  Lindita Theodhori është një nga zërat që ka mbetur në kujtesën e publikut shqiptar. Ajo ishte sot e ftuar në studion e “Rudina”, në Tv Klan, për të promovuar klipin e saj më të ri dhe jo vetëm. Gjatë emisionit, ajo tregoi edhe për jetën private. Këngëtarja rrëfeu se...
 • Video/ Rikthehet Lindita Theodhori

  Ajo i ka meritur plotësisht dy titujt “Mjeshtre e madhe e skenës” dhe “Artiste e Merituar” që i janë akorduar dhe duket se nuk do të heqë dorë nga pasioni i saj, që padyshim është kënga. Pas një shkëputje të gjatë, këngëtarja Lindita Theodhori ka prezantuar klipin e saj...
 • Video: Qytetarit i kërkojnë 6 mln Lekë për gabimin e financierit

  Veli Shabani tregoi në emisionin “Stop” historinë e tij absurde. Disa vite më parë, ai përfitoi një banesë sociale në Vlorë, për të cilën paguante kredi të butë. “Meqënëse isha i pastrehë, bëra disa dokumente dhe i hodha në Bashkinë e Vlorës. M’i aprovuan dhe kur u ndërtua një...
 • Video/ “Atdhe dashuria, Lasgushi dhe Mitrushi”

  Ai është një nga zërat më të preferuar dhe një nga emrat më të njohur të muzikës popullore shqiptare. Bëhet fjalë për Ylli Bakën, i cili vetëm pak ditë më parë ka publikuar projektin e tij më të ri të titulluar “Atdhe dashuria, Lasgushi dhe Mitrushi”. I ftuar në studion...
 • Video/ Si të qëndroni të shëndetshëm gjatë Verës

  Me Verë nënkuptojmë det, rërë, plazh apo shumë aktivitete të tjera. Por përpos argëtimit këto plane janë një ftesë e hapur ndaj sëmundjeve të ndryshme, sidomos nëse jeni duke udhëtuar jashtë. Nëse keni këtë lloj aktiviteti veror atëherë përmes rubrikës “me duart e Kristit” në emisionin “Kush vjen për...
 • “Unë të zhduk ty dhe çadrën! Dil në ballkon bëje plazhin”… Durrësi pa plazhe publike

  Emisioni “Stop” ka bërë një vëzhgim në plazhin e Durrësit për të parë se çfarë kushtesh ofron për pushuesit gjatë sezonit veror, megjithëse ka nisur prej kohësh. Ajo që bie në sy është se për pushuesit nuk ekzistojnë hapësira publike, por vetëm private dhe me pagesë. “Ne na prish...
 • Video: Çfarë na pret këtë verë?

  Ditët e fundit moti ka qenë i paqëndrueshëm, ç’ka mund të ketë ndikuar edhe në prishjen e planeve. Por si do të jenë temperaturat gjatë muajve Korrik dhe Gusht? Pikërisht për këtë ishte sot e ftuar në studion e “Rudina” në Tv Klan, meterologia Tanja Porja. Fillimisht ajo foli...
 • Bashkë prej 21 vjetësh, por nuk e quajnë njëri-tjetrin burrë e grua

  Ato janë një çift jo formalist, të cilët pavarësisht se janë bashkë prej 21 vitesh, preferojnë të mos e quajnë njëri-tjetrin burrë dhe grua. Bëhet fjalë për Neritan Liçajn dhe bashkëshorten e tij, Holta. Ata ishin sot të ftuar në studion e “Rudina” në Tv Klan nga ku treguan...
 • Gruaja nxjerr burrin nga shtëpia pas 43 vitesh martesë dhe i vendos kusht për ta pranuar sërish

  Një çift bashkëshortësh është bërë pjesë e seancës së ndërmjetësimit në rubrikën “Shihemi në Gjyq”. Pas 43 vitesh martesë z.Qani është nxjerrë jashtë shtëpie nga bashkëshortja e tij Fiqiretja. Shkak për këtë është bërë një pronë që ata kanë pasur dhe sot rezulton në emër të dikujt tjetër. Znj....
 • Video/ “Edhe kështu edhe ashtu”, “Cuca dibrane” e Çiljeta Xhilagës “s’ka ku vete”

  Ditën e sotme rubrika “Për drekë me mua” u zhvillua në shtëpinë e të vetmes femër në konkurrim. Këngëtarja Çiljeta Xhilaga zgjodhi një menu të sigurt për të kënaqur të ftuarit e saj, gazetarin sportiv Alban Xhihani, dietologen Blerina Bombaj dhe aktorin Gent Hazizaj. Ajo përzgjodhi të konkurronte me...
 • Video/ Inatin e shokëve e nxirrte me të ëmën, adoleshenti kërkon falje dhe jep mesazh të fortë për bullizmin

  Në shumë raste sjelljen e mirë të tjerët ta marrin për dobësi dhe fare lehtë mund të biesh pre e nëpërkëmbjes dhe bullizmit. Kështu ka ndodhur dhe me adoleshentin 15-vjeçar, Sabjanin nga Dushku i Lushnjës. Natyra e tij e qetë, që nuk përzihet në “intrigat” e shokëve, që nuk...
 • Video/ Gjithmonë i kanë thënë “Jo” Landa, por e bija i bën ëndrrën e persekutuar realitet

  I prenë ëndrrën për kënduar që në nisje të karrierës së saj sepse vinte nga një familje e persekutuar nga regjimi komunist. Kjo është historia e Jolanda Laloshit (Gjeluci) nga Shkodra, e rrëfyer në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në TV Klan, nga e bija Anjeze Gjeluci. Kjo...
 • Video/ Ish-deputeti me orë floriri

  I ardhur nga bota e biznesit, ai ishte një nga deputetët më të pasur të Shqipërisë. Fjala është për Eduart Ndocajn, ish-deputet i legjislaturës së kaluar. Vetëm pak muaj më parë ai ka qënë një nga personazhet e ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” në Tv Klan. Dhe në...
 • Video/ Albi Nako nuk kursen komplimentet për Albën: Sa e bukur je

  Loja me marshmallow ka qenë një nga lojrat që të ftuarit e “Xing me Ermalin” kanë zhvilluar në Prezë. Moderatoret Nevina Shtylla dhe Kiara Tito, koreografi Albi Nako, balerina Alba Hoxha, modeli Valer Kolnika dhe gazetari Eni Shehu ishin personazhet të cilët kanë kënduar me gojën e mbushur me...
 • Video/ Aurela Gaçe flet për bashkëshortin: Po u nxeh hapi rrugën 

  Emisioni “Xing me Ermalin” në Tv Klan ka ardhur ndryshe nga çdo puntatë tjetër sot. I zhvendosur në Prezë në ambient të hapur, mes lojrash e thashethemesh “Xing” padiskutim do t’iu mbërthejë pas ekranit. Pjesë e emisionit po ashtu janë edhe personazhet me të pathënat e tyre. OFF Records...
 • Video/ Zbulohet e vërteta e “arrestimit” të koreografit Albi Nako

  Lajmi për arrestimin e koreografit të tv Klan, Albi Nako pak ditë më parë bëri bujë në rrjetet sociale. Por sot përmes emisionit “Xing me Ermalin” është zbuluar se gjithçka ka qenë e sajuar. Koreografi duket se ia ka dalë vërtetë të surprizojë të gjithë të pranishmit, por mbi...
 • Video/ Era Istrefi në gjurmët e Rihannës, shkon deri në Xhamajka

  Ato me siguri nuk janë takuar nga afër. Por Era Istrefi dhe Rihanna mund të konsiderohen motra binjake. Në fund të fundit ishte pikërisht stili i yllit të muzikës “black” që i hapi rrugët e karrierës Erës, atëherë kur “Bon Bon” i ra në vesh të huajve. Por fatkeqësisht...
 • Video/ Pas aksidentit që i ndryshoi pamjen, 25-vjeçarja bën ëndrrën realitet në ‘Doktor Plastik’

  Vjola është një vajzë e re, e bukur por një aksident që i ka ndodhur në vitin 2010 i ka sjellë disa pasoja që i kanë zgjatur në kohë. Ajo iu drejtua Doktor Plastik, me shpresën për të rifituar pamjen e saj të dikurshme. Edhe pse Vjola është përpjekur...
 • Video/ “Check In” në Rusi, madhështia e Moskës dhe Shën Petërburgut

  Shpirti i bukur dhe sigurisht shumëçka tjetër që mund të shijosh në Shën Petërburg, e kanë shndërruar atë në një nga destinacionet më të kërkuara turistike në Evropë. Për më tepër gjatë kësaj vere, kur sytë e gjithë sportdashësve janë përqëndruar në garën e Botërorit në stadiumet e...
1 2 3 74
Emisione