Kategoria : Lajmet Kryesore

 • Atentati në Fier, hetohet për hakmarrje

  Policia e Fierit po heton pistën e hakmarrjes për të zbardhur atentatin me eksploziv të mbrëmjes së të shtunës ku mbeti i plagosur teksa ecte me makinën e tij, Armando Sula. Hakmarrje që lidhet me familjen e dajës se 35-vjeçarit të gjymtuar në të dyja këmbët nga shpërthimi ne...
 • Ka një mesazh për ty / Zakonet e vjetra vrasin për së gjalli. Refuzon të takojë vajzën edhe pas 15 vitesh

  “E Diela Shqiptare” që vjen në ekranin e Televizionit Klan çdo të diel, solli në rubrikën “Ka një mesazh për ty” historinë e një vajze me babain e saj, të cilët kanë humbur 15 vite nga jeta e tyre pa u takuar, për shkak të një zakoni në një...
 • Veliaj firmos peticionin pro Vetting-ut

  Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj firmosi peticionin e ndërmarrë nga shoqëria civile për Vettingun. Ai u ndal edhe tek çadra e opozitës e ngritur përpara Kryeministrisë dhe tha se një minorancë e vogël zhurmuese nuk mund t’i imponohet kësaj mazhorance të heshtur. “Te këndi i lojërave u...
 • Basha: Vetting-u, një ditë pas qeverisë teknike

  Vetëm pas krijimit të qeverisë teknike, Lulzim Basha është i gatshëm të ulet për Vetting-un. Nga çadra e vendosur përpara kryeministrisë ku në ditën e nëntë të protestës pati një bashkëbisedim me artistët, kreu i demokratëve tha se nuk mund të ketë vetting me Elvis Rroshin e Armando Prengën,...
 • Arrestohet drejtori i një shkolle, ngacmoi seksualisht 3 nxënëse

  Drejtori i një shkolle në Kuçovë është arrestuar nga policia. Ajaz Ajazi, 63 vjeç është arrestuar pas denoncimit në polici nga tre nxënëse. Sipas kallëzimit vajzat kanë thënë se Ajaz Ajazi, njëherësh dhe mësues gjeografie në shkollën 9-vjeçare i kishte ngacmuar seksualisht. Kjo ngjarje dyshohet se ka ndodhur gjatë...
 • Të korruptosh policin të çon drejt burgut, 8 të arrestuar gjatë javës

  Duhet ta kuptoni, nëse i ofroni para policisë ju arrestoheni. Gjatë kësaj jave 8 persona janë arrestuar pasi i kanë ofruar ryshfet policisë. Nga këta; 6 janë arrestuar nga policia rrugore 2 të tjerë nga Policia Kufitare. Drejtuesit kanë tentuar të korruptojnë punonjësin e policisë Rrugore për t’i shpëtuar...
 • Ndikimi i politikës dhe zhvillimeve aktuale tek çmimet Oskar

    Muzikali nostalgjik i Damien Chazelle-it, La La Land konsiderohet nga shumë si fituesi i padiskutueshëm i çmimit Oscar. Filmi i përket kategorisë së muzikalëve hollivudian, ka një kinematografi të shkëlqyer, muzikë të mirë dhe një histori prekëse. Por, a është ky film me aq vlera sa për t’u propozuar për...
 • Shpërthimi i makinës në Fier/ Sulo sapo kishte dalë nga burgu, humbet këmbën

  Një makinë ka shpërthyer në flakë pasditen e sotme në qytetin e Fierit. Shoferi Armando Sulo është dërguar menjëherë në spital, ku mësohet se ka humbur njërën këmbë, por ndodhet jashtë rrezikut për jetën.  Sipas policisë, Sulo kishte pak kohë që kishte dalë nga burgu, ku ka vuajtur dënimin...
 • Shpërthim në një pikë karburanti në Vaqarr: 5 të dëmtuar

  Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pasditen e së shtunës në një pikë karburanti në zonën e Vaqarrit në kryeqytet. 5 persona kanë mbetur të dëmtuar, dy prej të cilëve kanë marrë dëmtime të rënda. Sipas të dhënave të policisë, pika e që përdorej për të furnizuar makinat me...
 • Prokuroria rikërkon heqjen e mandatit të Prengës

  Pa kaluar ende 24 orë nga kërkesa e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve drejtuar Prokurorisë së Përgjithshme për informacion shtese për deputetin Armando Prenga, kjo e fundit i ka rikthyer përgjigje. Organi qendror i akuzës rikërkon edhe njëherë ndërprerjen e menjëhershme të mandatit për Prengen , pasi preket drejtpërdrejte nga...
 • Policia padit në Prokurori Lulzim Bashën për thirrje publike për veprime të dhunshme

  Policia e Tiranës ka ngritur një padi në drejtim të kreut të opozitës, Lulzim Basha, pas thirrjeve publike “Doni luftë, luftë do të ketë. Shpojuani gomat e makinës, thyejuani xhamat…… ora t’i marrim zvarrë në këtë shesh…”. Pas këtyre thirrjeve policia ka reaguar me një komunikatë për shtyp, ku...
 • “Grushtin atyre që ju qëllojnë më shuplaka”

  Për të gjitha ata që nuk e kanë marrë seriozisht, nga “parlamenti i lirisë”, siç e quan ai çadrën e ngritur përpara kryeministrisë, kryetari i demokrateve ka ripërsëritur deklaratat e tij për të reaguar dhunshëm ndaj pushtetarëve të korruptuar, inkriminuar apo që i përbuzin qytetaret. “Kjo nuk është lojë,...
 • Protesta e banorëve të Zharrës para ministrisë së Energjisë

  Pas dy orësh pritje në derën e ministrisë se Energjisë dhe Industrisë, banorët e Zharrëz tentuan ta hapin vetë atë. Duke marrë nëpër duar megafonin, ata u shprehën të vendosur se nuk do të lëvizin nga dera pa marrë një zgjidhje përfundimtare për dëmtimet e banesave nga shpërthimet e...
 • FMN mbyll kredinë me Shqipërinë

  Fondi Monetar Ndërkombëtar ka dhënë dy këstet e fundit për Shqipërinë, duke mbyllur kështu marrëveshjen me një fond prej 377 milion eurosh. Tao Zhang, zëvendës drejtor Menaxhues i Fondit tha në Washington, se programi rezultoi i suksesshëm dhe ndihmoi  Shqipërinë t’i kthehet rritjes ekonomike. Tao Zhang, Zëvendës drejtor menaxhues...
 • “Korrupsioni në gjykata i ka bllokuar 40 projekte bashkisë, Vettingu i domosdoshëm”

  Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj, ka inspektuar një nga zonat periferike të Tiranës, fshatin Sos në Njësinë Administrative Nr. 2, e cila tashmë është bërë pjesë e qytetit edhe si infrastrukturë rrugore e urbane. Gjatë takimit me banorët e kësaj zonë Veliaj solli në vëmendje se pavarësisht dëshirës dhe...
 • Përjashtoi disa media, kritikohet Shtëpia e Bardhë

  Shtëpia e Bardhë u vu në shënjestër të kritikave të ashpra, për shkak se nuk lejoi një numër mediash të merrnin pjesë në një sesion të përditshëm me pyetje-përgjigje me sekretarin e shtypit, Sean Spicer. Disa organizata lajmesh, kritike ndaj presidentit Donald Trump, si CNN dhe New York Times,...
 • BDI i jep firmat për bisedime Zaevit

  Bashkimi Demokratik për Integrim vendosi t’i japë firmat social-demokratëve të Zoran Zaevit, për të nisur negociatat për krijimin e qeverisë së re, siç e kërkon kushtetuta e vendit. Pas një mbledhjeje të gjatë të kryesisë, zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani nënvizoi se ekziston edhe mundësia për të qëndruar në...
 • Rikthehet Daniel Godelli

  Peshëngritësit që do të marrin pjesë në Europianin që do të mbahet në fillim të muajit prill në Kroaci zhvilluan testin final në Kupën e Shqipërisë. Në garë u rikthye Daniel Godelli pas pezullimit për doping. Ai së bashku me Erkand Qerimajn treguan formë të mirë. Nga femrat la...
 • Këta janë kunetërit shqiptarë që “përmbytën” Londrën në kanabis

  Policia e Devon-it, Angli ka bërë të mundur arrestimin e një bande që trafikonte drogë nga Birminghami dhe Londra. 2 nga 8 anëtarët e bandës që “përmbytën” Plymouth-in në 52.5 kg kokainë me vlerë rruge mbi 525.000 £ ishin shqiptarë. Anëtarët e bandës(duke filluar nga e fotoja e majtë...
 • Shqiptari ther me thikë kuzhinierin italian dhe më pas…

  Një ngjarje e rëndë është shënuar në një restorant italian në Monako. Një shqiptar ka therur me thikë kuzhinierin italian dhe më pas është dorëzuar në polici. Sipas mediave italiane, shqiptari është Rikard Nika, 30 vjeç dhe jetonte në Bordighera-s, komunë në Itali. Ngjarja ka ndodhur pasditen e së...
1 2 3 259
Publicitet

Emisione