Kategoria : Lifestyle

 • 20 – vjeçares i plotësohet dëshira e fundit

  Një vajze të re iu plotësua dëshira e saj e fundit “për të vdekur e bukur”. 20 – vjeçarja Racine Pregunta, nga Davao City të Filipineve ndërroi jetë javën e shkuar, pasi humbi betejën me osteosarkomën. Teksa e dinte se po jetonte ditët e fundit të jetës, e reja...
 • Djaloshi nga Kosova krijoi një lojë me makina, e cila u bë hit i Google

  Të rinjtë kosovarë përsëri kanë arritur që të jenë më të kërkuarit në tregun e lojërave elektronike. Atë mund të shkarkoni në App Store dhe në PlayStore falas. Genc Sadiku,  është ai i cili ka krijuar lojën e tij më të re “Carshift”, një lojë që përfshin edhe elemente të...
 • E la të birin një vit pa telefon, ja çfarë i ndodhi atij

  E shqetësuar nga fakti se djali i saj shpenzonte shumë orë në rrjetet sociale me iPhone-in e tij, kjo mama mori një vendim ekstrem ndaj të birit.  Megjithëse kishte shumë vështirësi, ajo arriti që për një vit t’ia hiqte krejtësisht telefonin fëmijës së saj.   “O zot jam e...
 • Çifti bleu shtëpi të re, “surpriza” që gjetën në oborr i tmerroi

  Në të shumtën e rasteve blerja e një shtëpie të re, vjen me të papritura. Por për një çift në Kaliforni, kjo i tejkaloi të gjitha parashikimet. Colleen dhe Chris Otcasek gjetën në oborrin e pasmë të shtëpisë së tyre një vrimë (bunker bërthamor) nga epoka e Luftës së...
 • Mjeku në shërbim u kthye nga Afganistani, u shokua nga rrëfimi i së bijës katolike e devotshme

  Dr. Kevin Weeks, me profesion mjek e kishin dërguar në Afganistan për disa muaj, por kur u kthye mori vesh se e bija i punonte si aktore në filmat porno. Ai është një katolik i devotshëm dhe i erdhi si shok ky lajm i papritur i vajzës së tij...
 • Anët pozitive kur je pa të dashur në moshën 30 – vjeçare

  Një marrëdhënie e shëndetshme ka një efekt të dobishëm në shëndetin tonë. Dashuria të jep emocione që na mbushin me gëzim dhe lumturi. Por çfarë ndodh kur një marrëdhënie përfundon dhe papritur ne qëndrojmë vetëm? Dhe si trajtohet kur dikush po kalon në dekadën e katërt dhe të pestë...
 • Ia shanin djalin “dhëmbë-lepuri”, sakrifica e të ëmës për ta operuar do ju mallëngjejë

  Evan Hill, një djalosh nga Zelanda e re kishte marrë nga bashkëmoshatarët e tij epitetin “dhëmbë-lepuri”, pasi dhëmbët e tij kishin një gjatësi jo të zakonshme dhe i sillnin një mospërshtatje të gojës. Dhëmbët e tij ishin aq të mëdhenj sa ishte nuk mundte ta mbyllte dot gojën plotësisht....
 • Video/ Tenton të mbysë vjehrrën, por bëhet gazi i internetit

  Kjo ngjarje ka ndodhur në Indi dhe është pak e pazakontë. Procesi i divorcit midis Sangetaa Jain dhe burrit të saj është në proces e sipër por kjo nuk e ka ndaluar nusen e shtëpisë që prej 7 vitesh të tentojë të vrasë vjehrrën e saj 70-vjeçare. Kjo nuk...
 • Pesë lagjet më shumëngjyrëshe në botë

  Pamjet e zymta dhe gri të lagjeve shpesh mund të kthehen në imazhe depresuese si për banorët ashtu edhe për vizitorët. Ndërsa, në anën tjetër, lagjet shumëngjyrëshe mund të sjellin gjallëri, turistë dhe të ardhura të shumta. Më poshtë sjellim disa prej lagjeve më shumëngjyrëshe në botë, të kthyera...
 • Njihuni me personin “kukull”, ka kryer 57 operacione plastike

  Kukulla Ken në jetën reale ka shpenzuar një total prej rreth 400.000 £ për 57 operacione plastike për t’u dukur perfekt. 33-vjeçari, Rodrigo Alves thotë se nuk është ende i kënaqur dhe se do ndryshojë ngjyrën e syve në një operacion shumë të rrezikshëm në Indi. Alves shprehet se...
 • Video/ “Mos merrni përsipër rrezikun për të parë vdekjen në fytyrë”

  Çdo vit, në Paris rreth 4500 këmbësorë janë viktima të aksidenteve rrugore. Për të ndërgjegjësuar qytetarët, se edhe lëvizja më e vogël e gabuar mund të ketë pasoja fatale, autoritetet rrugore atje kanë krijuar një simulim të aksidenteve. Bëhej fjalë për një tabelë të quajtur “The Virtual Crash Board”...
 • Ky çift u njoh në Facebook, pasi u martuan zbuluan diçka të pazakontë

  Amy dhe Justin që në momentin që ishin takuar për herë të parë kishin ndjerë diçka të fortë që i lidhte. Momenti kur zbuluan se kishin shkuar në të njëjtin kopësht, rezultoi diçka e papritur për ta. Ata ishin njohur që në fëmijëri dhe prova ishte një fotografi e...
 • Zhdukni përgjithmonë qimet e trupit me 2 përbërës të thjeshtë

  Vajza nëse dëshironi që të dukeni sa më bukur tani që vera po vjen, sekreti për këmbë të depiluara qëndron në përzierjen e 2 përbërësve të thjeshtë. Përbërësit: Një lugë jod 2% Një filxhan vaj për bebe Udhëzime: Përdoreni përzierjen mbi zonën me qime për 2 min. Pastaj, lëreni...
 • Sa herë në muaj duhet t’i lajmë xhinset

  Xhinset duhen larë një herë në gjashtë muaj. Kjo është këshilla e themeluesit David Hieatt në mënyre që xhinset tona të kenë një jetëgjatësi më të madhe. Kur e dëgjon të duhet qesharake, por rezultatet sipas Hieatt mund t`i shihni pasi ta keni vënë në zbatim këtë këshillë. Sipas...
 • Video/ Zulema shtriga bën magji në mes të rrugës

  Një grua e cila vetëquhet shtrigë, ka performuar magji në rrugët e Meksikos duke përdorur barishte dhe koka kukullash për të larguar një demon, i cili sipas saj ka qenë shkaktari i një aksidenti fatal rrugor. Zulema, beson se demoni ishte arsyeja e vdekjes së 4 personave në përplasjen...
 • U njohën nga Facebook-u dhe chatuan për 3 vite pa u parë, ky është momenti kur u takuan live

  Një çift të rinjsh rreth të njëzetave, krijuan një skenë romantike në aeroportin e SHBA. Ata kanë biseduar në rrjetet sociale për më shumë se 3 vite, por nuk ishin takuar kurrë fizikisht. “Lidhja” e tyre virtuale u kthye në një ngjarje prekëse për ata që filmuan gjithçka. Danielle...
 • Video/ Nëna katile flak në plehra të porsalindurin si mbeturinë, ja ç’bëri qeni endacak kur e pa

  Më datë 30 tetor të vitit 2016 në Arabinë Saudite u filmua në video një ngjarje që ka tronditur botën. Historia flet për një nënë të pashpirt e cila sapo i kishte dhënë jetë një foshnjeje që më pas do e hidhte në koshin e plehrave si një mbeturinë....
 • Ka bërë gjoksin 32 herë dhe injekton serume në damarë për t’u bërë brune

  Modelja gjermane Martina Big ka kryer 32 ndërhyrje për të zmadhuar gjoksin e saj dhe injekton herë pas here serume melanine në lëkurë për të marrë ngjyrën që ajo dëshiron. 28-vjeçarja nuk është dukur gjithmonë kështu, më parë ajo kishte pamjen e një qenieje njerëzore normale. Burri i saj...
 • Thoni pozicionet që flini… ja ëndrrat që do shihni

  Fjetja në anën e majtë Sipas një studimi të bërë nga Universiteti Yuzuncu Yil, ata që flenë në anën e majtë shikojnë më shumë ëndrra të këqija se sa njerëzit që flenë në anën e djathtë. Në studimin e realizuar nga Dr. Mehmet Yucel Agargun u përfshinë 60 persona...
 • Nëse ju vjen ky mesazh mos e hapni!

  Një mashtrim i ri që mund t’ju vjedhë numri e telefonit të bankës, rrezikon t’ju boshatisë llogarinë. Një grua e cila kishte trashëguar 71 mijë paund nga babai i saj i ndjerë është një prej viktimave të këtij mashtrimi të “sofistikuar”. Sipas të përditshmes “Mirror”, banka thotë se ky...
1 2 3 46
Publicitet


Emisione