Kategoria : Lifestyle

 • 7 – vjeçari fotografon “engjëllin e tij mbrojtës”

  Një fotografe mbeti pa fjalë, pasi djali i saj i cili vuan nga sindroma Down fotografoi “engjëllin e tij mbrojtës”. Aasher Liles e bëri foton me aparatin celular e nënës së tij nga dritarja e një avioni, teksa familja po udhëtonte për në Houston, Teksas. Kerri shtangu kur pa...
 • Princesha heq dorë nga titulli për një njeri të thjeshtë

  Princesha Mako, pjesëtare e familjes mbretërore në Japoni do të heqë dorë nga statusi i saj për t’u martuar me një njeri të thjeshtë. 25 – vjeçarja, mbesa e madhe e Perandorit Akihito pritet që të fejohet me Kei Komuro, gjithashtu 25 – vjeç, i cili punon në një...
 • Kamarierja “e shëmtuar” e ftoi për të dalë dhe ai e refuzoi, kur e pa sa seksi ishte në të vërtetë “u pendua si qeni”

  Shumë burra pëlqejnë të shoqërohen me vajza bukuroshe dhe nxjerrin justifikime kur u afrohet ndonjë që nuk e mban veten dhe nuk i duket në nivelin e tyre. Rasti më konkret është dëshmuar nga një eksperiment social i postuar në YouTube ku tregohet një vajzë simpatike e veshur si...
 • Video/ I biri hyri në universitet dhe nuk i telefonoi më kurrë, rrëfimi prekës i nënës përloti gjithë botën

  Është një hap i madh për fëmijët të fillojnë të shkëputen nga prindërit por akoma më e vështirë është që prindërit ta pranojnë këtë fakt. Të gjithë duan të bisedojnë me fëmijët e tyre çdo ditë për të parë nëse ata janë mirë. Kjo është arsyeja se pse një...
 • Video/ Mjeku grushton në fytyrë infermieren në sallën e operacionit, arsyeja do ju lërë pa fjalë

  Ky është momenti shokues kur një mjek grushtoi në fytyrë infermieren që asistonte në operacion e cila ishte njëkohësisht edhe e dashura e tij. Në video ata nisin të debatojnë menjëherë pasi e nxjerrin pacientin nga dhoma e operacionit. Dëshmitarët e skenës që ndodhi në spitalin në provincën e...
 • Të mbash thesar në vesh

  Një palë vathë diamanti janë shitur në një ankand në Gjenevë të Zvicrës për shifrën rekord të 57.4 milionë dollarëve. Vathët në formë dardhe, të quajtur Apollo dhe Artemis, janë pothuajse 16 karatë secili. Gurët e përsosur, të nxjerrë nga minierat në Afrikën e Jugut, janë në ngjyrat pink...
 • Nuk është ashtu siç duket

  Një artiste e re makeupi është kthyer në fenomen në rrjetet sociale falë talentit të saj për të bërë makijazhe surreale. Mimi Choi e përdor fytyrën e saj si tablo vizatimi, ku krijon iluzione përtej makijazhit. Kjo ka bërë që 31-vjeçarja kanadeze gjerësisht të quhet edhe “iluzioniste”. Megjithëse ka...
 • Kur të ndryshon jetë brenda pak sekondave

  Vetëm pak sekonda përpara se të përfundonte thuajse e shpërfytyruar, Rebecca bëri këtë foto. Kjo është historia e një 23 – vjeçareje, e cila po provonte për herë të parë në jetë një udhëtim me balonë në qiejt e Northamptonshire, kur u përplas me një shtyllë elektrike dhe balona...
 • Fundi i hidhur i vajzës që u bë djalë

  Një 27-vjeçare ka ndërruar jetë pak kohë pasi ndërroi gjininë. Media turke raporton se e reja me inicialet B.Y., nga qyteti i Denizlit, ishte operuar për të ndryshuar gjininë në Stamboll me 11 maj të këtij viti.  “Hurriyet” thotë se vajza u zgjua djalë disa orë pas operacionit, por...
 • Fotoja që po bën xhiron e internetit/ Kapi gjarprin helmues me duart e tij dhe…

  Një kapës gjarpërinjsh nga Brisbane ka ndarë në rrjetet sociale disa fotot të një gjarpri të kafenjtë, helmi i të cilit është vdekjeprurës. Ai e gjeti gjarprin me kokë të masakruar edhe më vonë mësoi se kjo ishte vepër e një burri, i cili ishte mërzitur aq shumë për...
 • “Po më hante nga brenda”

  Një burrë rrëfen sesi desh humbi jetën për shkak të një bakteri që i “hëngri” gjysmën e këmbës. Chris Riley -t iu dha 1 në 5 mundësi për të mbijetuar, pasi një e çarë e vogël në këmbën e tij të djathtë u infektua, pasi iu ishte futur një...
 • iPhone i shpëton jetën burrit pas shpërthimit në shtëpi

  Të mirat e iPhone nuk kanë fund. Së fundmi, iPhone i ka shpëtuar jetën një burri në SHBA pas shpërthimit të shtëpi. Christopher Beaucher nga New Hampshire tha se është ende gjallë vetëm falë programit Siri, që u lejon përdoruesve të bëjnë telefonata duke e komanduar iPhone me zë....
 • “Ato shkuan në parajsë”, fotoja që ngushëlloi familjet e vajzave

  Familjet e dy mikeshave të ngushta dhe një foshnje që humbën tragjikisht jetën në një aksident me makinë janë ngushëlluar me këtë foto të shkrepur në vendin e ngjarjes. Hannah Simmons, 23 – vjeç, vajza e saj 9 – muajshe A’lannah, si dhe shoqja e saj 28 – vjeçare Lauren...
 • Video/ Rrëfimi rrëqethës i familjes: Kjo kukull është pushtuar nga djalli, ja si na masakron natën…

  Një familje nga Peruja deklaroi se po jetojnë një makth pasi shtëpia e tyre është pushtuar nga një shpirt djallëzor i cili donte t’i vriste. Anëtarët e familjes raportuan aktivitet të pazakontë paranormal në shtëpi nga kukullat e pushtuara nga ky djall. Pavarësisht pamjes engjëllore, ata thonë se kukulla po...
 • Rekorde në shikueshmëri, nesër pjesa e dytë

  Ky është programi i parë i flirtimit lakuriq në Gjermani dhe quhet “Naked Attraction Dating”. Javën e kaluar në kanalin gjerman “RTL2” u transmetua pjesa e parë e programit, ndërsa pjesa e dytë do të transmetohet më 15 Maj, në orën 22:15. Pjesa e parë mblodhi para ekranit 1.4 milionë...
 • Prekëse/ I moshuari shkoi të shiste orën e tij të vjetër, përlotet kur mëson sa kushton

  Në një emision televiziv për vlerësimin e sendeve të vjetra u transmetua një puntatë shumë prekëse. Një i moshuar kishte blerë një Rolex GMT Master Model për 120.35 dollarë në vitet ’60 kur ishte në Gjermani. Ora ishte sugjerim i rreshterit të tij i cili i kishte thënë se...
 • Vuri kamera në shtëpi dhe kur pa çfarë kishin filmuar “vuri duart në kokë”

  Një djalë i ri e i pasur vendosi të punësonte një shërbyese shumë seksi që t’i bënte punët e shtëpsë. Ajo ishte shumë e aftë në atë që bënte, por djali donte të vërtetonte nëse ajo e bënte punën siç duhet. Ai instaloi kamera në shtëpi dhe kur u...
 • VIDEO/ Dhëndri i prek këmbët të gjitha vajzave në dasmë, reagimi i nuses e bën për “ujë të ftohtë”

  Në një dasmë kanadeze është performuar një lojë e çuditshme dhe e sikletshme për të ftuarit. Dhëndri i ka të lidhura sytë me shami dhe gjendet përballë disa vajzave të ftuara në dasmë të cilat janë të ulura rresht e në mes tyre gjendet edhe nusja e tij. Ai...
 • Nëna braktis foshnjen 2-ditëshe dhe e la të vdiste, por ajo që ndodhi i la të gjithë gojëhapur

  Dy ditë më parë në Oman nga oficerët e policisë është gjetur e braktisur një foshnje 2-ditëshe. Dyshohet se foshnja është fryt i një marrëdhënie jashtëmartesore që në atë shtet dënohen me ligj.   Foshnja me fat ka mundur të shpëtojë pasi u gjet nga një patrullë policie në mes të...
 • Kjo foto ka “çmendur” internetin, arsyeja do t’ju habisë

  Kjo është fotoja që ditët e fundit ka bërë xhiron e internetit. Burri i cili është tërësisht lakuriq i shtrirë mbi një peshkaqen të ngordhur është një ish-oficer policie në departamentin njujorkez. Shawn ai shkoi të takohej me trajnerin e gjallesave të detit Jim McElwain për të bërë batuta...
PublicitetEmisione