Kategoria : Lifestyle

 • Produktet japoneze vazhdojnë të habisin

  Japonezët janë të njohur për prodhimin e disa produkteve të çuditshme. Nga një kravatë si çadër shiu në një pajisje që ju mundëson të merrni peshkun për shëtitje, këto shpikje të çmendura me siguri do t’ju habisin. Kjo veshje për foshnje është me të vërtetë mjaft e zgjuar … Nuk do...
 • Rrëfimi i gruas që “harronte se kishte fëmijë për të ushqyer”

  Melissa Lee Matos për thuajse një vit e gjysmë ka qenë duke u kuruar nga varësia ndaj drogës dhe tanimë po bën diçka të mahnitshme për të ndihmuar të tjerët, që janë duke luftuar. Matos ndan fotografitë e veta, kur ka qenë “në fund të greminës”, në llogarinë e...
 • Shiste në rrugë, gjobitet 5 – vjeçarja

  Punonjësit e këshillit, për shkak të një ‘kapriçoje’ bënë një vajzë 5 – vjeçare të qante, duke i mbyllur “biznesin e saj” të limonadës. Vajza e vogël kishte ngritur një tezgë, ku shiste pije të gazuara për dashamirësit e muzikës, që shkonin në festivalin Lovebox në Londrën Lindore. Por punonjësit...
 • Foto/ Nudo në nder të trupit të femrave

  Një set fotografik i quajtur “Cikli – Jemi një” është kryer në nder të trupit të femrës, duke iu dedikuar ciklit menstrual. Fotografja Aline Muller shfaq konceptin e bukurisë natyrore të grave kundër bukurisë së natyrës nëpërmjet këtyre imazheve, ku një grup femrash nudo, me prejardhje etnike dhe forma...
 • “Shoqëroj edhe burra të martuar, por gratë e tyre nuk e kanë problem”

  Natalie Weinstein, nofka e të cilës është Mikka Minx, ka shkuar si shoqëruese me pagesë në më shumë se 100 takime, që kur iu bashkua “What’s Your Price” në vitin 2015, një faqe interneti. 31-vjeçarja nga San Francisko i SHBA-ve, paguhet 100 dollarë (78 paund) për takimet e para....
 • Një luks i tillë…

  Dubai është kthyer në simbol të pasurisë dhe luksit në glob. Edhe fotot nga jeta e përditshme që shkrepen në këtë vend shkretinor janë të habitshme. Dubai është kryeqyteti, qyteti më i madh dhe më i populluar i Emirateve të Bashkuara Arabe, një prej shteteve më të pasura të...
 • Foto/ “Mbreti i Instagramit” i padisponueshëm për femrat

  Të gjithë e njohin Dan Bilzerian. Ai konsiderohet “Mbreti i Instagramit” me 22.6 milionë ndjekës për shkak të fotove që publikon. Jetë e shfrenuar, luks, parti në pishinë dhe shumë vajza. 37-vjeçari është një milioner dhe lojtar pokeri. Janë pikërisht femrat që i kanë dhënë atij titullin “Mbreti i...
 • Konfirmohet/ Cristiano Ronaldo baba për herë të katërt

  Cristiano Ronaldo ka konfirmuar shtatzëninë e të dashurës së tij Georgina Rodriguez. Ylli portugez do të bëhet baba për herë të katërt. “Shumë, shumë”, u përgjigj Ronaldo për “El Mundo” kur u pyet nëse është i emocionuar për shtatzëninë e të dashurës. Futbollisti 32-vjeçar i Real Madrid pak javë...
 • Minifundi që “ngatërroi” një shtet të tërë

  Një grua e re me minifund ka shkaktuar debate të ashpra në Arabinë Saudite, ku në fuqi është ligji konservator islamik. Autoritetet po hetojnë gruan që postoi on-line një video ku dukej teksa shëtiste në publik me minifund dhe një bluzë të shkurtër. E reja, një modele e quajtur...
 • Ia del 97-vjeçari, përfundon shkollën e mesme

  Një 97-vjeçar nga Filadelfia më në fund ka marrë diplomën e shkollës së mesme. Charles Leuzzi e braktisi shkollimin dhe luftoi në Luftën e dytë Botërore. Për heroizmin e tij, atij i janë ndarë disa medalje, duke përfshirë katër prej bronzit. Shkolla e Filadelfias i ka dhënë atij diplomën...
 • Historia e rrallë e binjakeve “gurë”

  Motrat binjake Zoe Buxton dhe Lucy Fretwell, 26 – vjeç, kanë një sëmundje genetike që prek 1 në 2 milion njerëz, që po i kthen ato dalëngadalë në gurë. Dyshja nga Ballymena, Irlanda e Veriut, janë vetëm 1 nga 3 binjakët në mbarë botën që kanë këtë sëmundje, e...
 • Një nishan i thjeshtë mund t’ju kushtojë jetën

  Një nënë, e cila nënvlerësoi kancerin, duke e konsideruar si çrregullim hormonal gjatë shtatzënisë, ka ndarë historinë e saj të dokumentuar nëpërmjet fotove. Bethany Greenway, një 39 – vjeçare nga Austrin, Teksas, e fitoi betejën me desmoplastic melanoma, një formë e rrallë dhe agresive e kancerit të lëkurës. Gjithçka...
 • Miqësia e pazakontë

  Shumë njerëz në botë besojnë se lejlekët sjellin lumturi, ndërsa me këtë pajtohet edhe peshkatari i moshuar turk Adem Yilmaz, i cili ka një miqësi të pazakontë me këtë shpend. Anadolu Agency (AA) tha se peshkatari Yilmaz është një nga peshkatarët më të vjetër në liqenin Uluabat në Bursa,...
 • Foto/ Jessica Alba në plazh me bashkëshortin

  Të gjithë mbetën “me gojë hapur” kur panë trupin e saj, kur u shfaq në bikini për trajlerin e filmit Into The Blue në vitin 2005! Por, Jessica Alba që nga ajo kohë, ka punuar shumë për të ruajtur figurën e saj prej një ylli të vërtetë të tokës...
 • Gjobitet turisti

  Nata e çmendur jashtë e një turisti australian me pushime në Europë përfundoi pas hekura, pasi u gjet në park publik i zhveshur nga mesi e poshtë. Qyteti i Dubrovnikut në Kroaci është një ndër vendet e preferuara të turistëve, shpesh duke sjellë edhe pamje të tilla të pazakonta e...
 • Për ata që i mbijetojnë sulmeve me acid, dënimi është i përjetshëm

  Kjo është Katie Piper, një modele britanike, e cila u sulmua me acid në fytyrë dhe që deri më tani i nënshtruar 250 operacioneve për të rindërtuar fytyrën. Modelja, e cila mbeti pjesërisht e verbër në sulmin e ndodhur në 2008 – ën i është shtuar zërave në Britani për...
 • Sharon Stone “fal” Madonën

  “Është frustruese të lexosh se Whitney Houston dhe Sharon Stone kanë një karrierë që unë nuk do e kem kurrë”. Ato janë tmerrësisht mediokre. Po bëjnë xhiron e mediave ndërkombëtare këto fjalë të shkruara nga Madona 25 vite më parë në një letër private. Mbretëresha e Popit nuk e...
 • Foto/ Të gjithë sëbashku për tigrat

  Punonjësit e Kopshtit Zoologjik të Londrës i habitën të gjithë mëngjesin e së enjtes, ndërsa lëviznin nëpër ambientet e kopshtit të zhveshur, duke mbajtur në trup vetëm çizmet. Ata “habitën” edhe penguinin, ndërkohë që qeshnin dhe pozonin për fotografitë, përpjekje kjo për të inkurajuar vizitorët që t’u bashkoheshin më vonë...
 • 20 vjet për të ngelur shtatzënë, por kur ndodhi jeta i ndryshoi

  Kjo është historia sa e gëzueshme aq edhe e trishtë e një gruaje, e cila prej 20 vitesh dëshironte shumë të kishte një fëmijë. Atifa Ljajic u bë nënë në moshën 60 – vjeçare, por kur kjo më në fund ndodhi, bashkëshorti i saj e la. Sipas asaj që...
 • Hakmarrja e gruas pasi zbuloi se burri shihte femra nudo në internet

  Një grua shtatzënë, e cila zbuloi se bashkëshorti i saj 44-vjeçar shikonte imazhe pornografike në internet, vendosi që të hakmerrej ndaj tij duke postuar një selfie të gjoksit të saj në një faqe interneti të ngjashme. Në shkrim të sajin në “Mumsnet”, 40-vjeçarja shpjegoi sesi kishte gjetur bashkëshortin e saj...
Publicitet

Emisione