Kategoria : Lifestyle

 • Lamtumira e trishtë/Jetuan sëbashku 62 vite, por detyrohen të ndahen

  Një çift i cili ka kaluar pothuajse gjithë jetën me njëri-tjetrin janë të detyruar që vitet e tyre të pleqërisë t’i kalojnë të ndarë. Kjo për arsye se nuk mund të shkonin në të njëjtin azil. Wolf Gottschalk, 83 vjeç dhe gruaja e tij Anita, 81 vjeçe nga Surrey,...
 • 12-vjeçarja në shënjestër të rrjeteve sociale, e quajnë “vrasëse dhe shtrigë e pështirë”

  Në foto, 12 vjeçarja Aryanna Gourdin, shfaqet duke pozuar me kafshë të egra të ngordhura, një impala, një gjirafë, një zebër, të cilat i vrau vetë gjatë udhëtimit të fundit në Afrikën Jugore. Gjahtarja është vënë në qendër të debateve në rrjetet sociale. Disa nga komentuesit e cilësojnë atë si...
 • Video/Në Japoni, metroja nuk është asnjëherë tepër plot

  E kush e kishte menduar që mund të punësohesh si person për mbylljen e dyerve të metrosë? Po, po kjo ndodh në Japoni. Në këtë metropol ka të punësuar me detyrën e vetme për të shtyrë njerëzit brenda metrosë. Por siç mund ta vini re edhe nga video nuk...
 • Ideja e 5-vjeçarit bëhet inspirim për të gjithë!

  Një 5-vjeçar i ka dhënë të gjitha dhuratat që ishin mbledhur në ditëlindjen e tij, për fëmijët me më pak fat. Nathan Hill, i cili festoi ditëlindjen e tij më 28 Maj, vendosi për t’i dhënë dhuratat e tij, pasi e ëma i kishte thënë se aty pranë gjendeshin...
 • Video/Gruaja tërhiqet zvarrë për flokësh në mes të rrugës, të gjithë e injorojnë

  Këto pamje tregojnë momentin shokues kur një burrë tërheq gruan zvarrë për flokësh në mes të rrugës. Videoja e cila ishte postuar në portalin Liveleak, tregon makinat që ndalojnë në mes të rrugës duke parë situatën, pasi gruaja po tërhiqej zvarrë përballë tyre. Por shoferët dhe kalimtarët e tjerë e...
 • Video/ “Lamtumirë” makina, nusja pret princin me kalë

  Shkodër – Nuk kanë të sosur idetë e çifteve të reja për shndërrimin e ditës së tyre të dasmës në një ceremoni të vërtet. Ndryshe nga makinat luksoze apo së fundmi edhe motorrët gjigand këtë herë nusja dhe dhëndri kanë zgjedhur një rikthim në traditë. Video e dërguar në adresën...
 • Video/Punoni ulur gjatë gjithë ditës? Ja pasojat…

  Punoni ulur gjatë gjithë ditës? Nëse po, jeni duke e dëmtuar trupin tuaj duke mos bërë asgjë. Erica Fritz, terapiste dhe menaxhere e “Orthopedic Physical Therapy Center” thekson se punonjësit e zyrave duhet patjetër të praktikojnë këto ushtrime gjatë kohës që janë ulur, në mënyrë që të mos dëmtojnë...
 • Vajza me autizëm kishte një dëshirë, i gjithë interneti i përgjigjet

  Kjo nuk është një “T-shirt” e zakonshme.  I përket 10-vjeçares Cami Skouson, e cila është e prekur nga sëmundja e autizmit. Nëna e saj, Deborah, tha se kjo triko i sjell asaj rehati, por problemi është se ajo ka nevojë për një të re dhe bluza nuk gjendet më...
 • Video/Ajo çfarë ndodh në këtë stacion treni do t’iu shokojë

  Jeni ankuar për shërbimin e transportit publik, apo keni menduar se udhëtimi juaj nuk ka qenë aspak komod? Me siguri që po. Por, pasi të shikoni këtë video udhëtimi juaj mbase mund t’iu duket luks. Këto pamje të tmerrshme vijnë nga një stacion treni në Mumbai të Indisë. Videoja...
 • Si u bë i famshëm në dy ditë ky 12-vjeçar!

  William Franklyn-Miller mund të duket si çdo 12-vjeçar që shkon në shkollë, që luan Rugby dhe kalon kohë me miqtë e tij. Por, ka një ndryshim, sepse Will ka 152,000 ndjekës në Instagram. Nxënësi nga Melbourne, Australi, brenda natës u kthye në sensacion, pasi një vajzë japoneze e shkollës...
 • Mënyrat se si duhet t’i mbajmë flokët gjatë pushimeve

  Pushimet mirëpriten nga të gjithë dhe dashje pa dashje na largojnë nga qendrimi serioz apo kujdesi maksimal për veten. Relaks, det, libra, sporte të ndryshme, por më tej dhe shëtitje në vendin që kemi preferuar të kalojmë pushimet. Femrat gjithnjë shqetësohen për flokët e tyre në stinën e verës,...
 • Një në 48 milionë… ju nuk do ta besoni historinë e kësaj familje!

  Mund t’iu duket e pabesueshme, por historia e kësaj familjeje është tepër e veçantë. Çifti Caitlin dhe Tom Perkins, nga Dirranbandi, Queensland, Austri, kanë lindur në të njëjtën ditë, me 16 Gusht 1986, me vetëm 50 minuta diferencë. Por, ajo çfarë e bën ende më interesante lidhjen mes tyre,...
 • Pamje të rënda/Foshnja duket si alien, lëkura e saj rritet 10 herë më shpejt se ç’duhet

  Harper Foy është personi më i ri në botë që vuan nga një sëmundje e rrallë e lëkurës. Kjo sëmundje bën që lëkura e saj të rritet 10 herë më shpejt se sa është menduar për të. Pavarësisht se nuk ka asnjë kurë që mund të hidratojë trupin e...
 • Video mahnitëse/Ledhatimi i nënës ndjesia më e bukur në botë

  Kjo video ka mahnitur të gjithë ndjekësit e rrjeteve sociale. Në të shihet qartë se si nëna ledhaton foshnjen e saj, i cili duket se e shijon në makismum këtë prekje. Lidhur me videon ka patur pafund reagime, duke e përshëndetur tej mase këtë gjest i cili mbetet gjatë...
 • Fiton medaljen e argjendtë, surprizohet nga propozimi për martesë

  Mesa duket fitoret në Lojërat Olimpike që po zhvillohen në Rio de Janeiro të Brazilit, janë të “dyfishta”. E tillë ka qenë edhe fitorja për konkurenten 25-vjeçare nga Kina, He Zi. Pasi rrëmbeu medaljen e argjendtë në garën 3 metra në zhytje për femra këtë të djelë, ajo u...
 • Përse unaza e martesës vendoset në dorën e majtë?

  Në pjesën më të madhe të botës, unaza e martesës mbahet në gishtin e katërt të dorës së majtë. Por a e keni pyetur ndonjëherë veten përse? Apo nga ka ardhur kjo traditë? Në fakt gjithçka nisi përpara se mjekësia shkencore të zbulonte sesi funksionon sistemi i qarkullimit të...
 • “Më shpëtoni vajzën”

  “Më ndihmoni të shpëtoj vajzën”, është kjo lutja e një nëne, e cila ka humbur dy fëmijë dhe tashmë i është drejtuar botës për të kërkuar ndihmë, për të shpëtuar jetën e vajzës së vogël që po lufton me kancerin. Tianna ishte bekim për Lacie – Ann Gray kur...
 • 11 – vjeçari i shpëton jetën motrës së vogël

  Një 11 – vjeçar i shpëtoi jetën motrës së tij të vogël pasi dalloi një tumor brenda fytit të saj. Aaron East e dalloi masën kancerogjene pasi 7 – vjeçarja Amy po qeshte, ndërkohë që luanin bashkë. Ai i tha menjëherë nënës së tij, 31 – vjeçares Carly dhe...
 • Fejohet çifti më i shkurtër në botë

  Çifti më i shkurtër në botë është fejuar, 8 vite pasi u njohën në rrjete sociale. Katyucia Hoshino dhe Paulo Gabriel da Silva Barros, nga Brazili, vuajnë nga një formë e sëmundjes së nanizmit dhe të dy kanë një gjatësi prej 1.7 m. 30 – vjeçari e propozoi për...
 • Video/Luani sulmon fëmijën gjatë emisionit televiziv

  Ky është momenti i tmerrshëm kur një luan sulmon një fëmijë gjatë një emisioni televiziv në transmetim direkt. Incidenti që gati sa nuk përfundoi në katastrofë, ka ndodhur gjatë programit meksikan “Con Sello de Mujer.” Gjithçka dukej se shkonte më së miri, deri sa vajza e vogël e cila ndodhej e ulur në...


Emisione