Kategoria : Lifestyle

 • Panairi i makinave “të mençura” në Las Vegas

  Kryefjala e Panairit më të madh elektronik në Las Vegas CES 2016 janë makinat e mençura, që nuk kanë nevojë për shofer dhe drejtohen nga kompjuter të fuqishëm. Mbi 100 kompani të prodhimit të makinave dhe teknologjive të automjeteve paraqiten produktet elektronike, në kohën kur tregu i makinave po...
 • Brenda shtëpisë së Jennifer Lopez

  Ata jetojnë mes luksit dhe elegancës, në shtëpi që shtrihen në mijëra metra katorë, buzë pishinave ndjellëse dhe kopshteve të mrekullueshme. Statusi i tyre i personazheve të njohur, sjell dhe miliona të ardhura, që jo radhë herë shpenzohen për të blerë pasuri të patundshme, si vila, apo apartamente lukzose....
 • Tatuazhe që sugjerohen për femrat

  Një fjalë e shkruar në kyçin e dorës, në qafë apo në gisht. Një shprehje e preferuar në kurriz apo në një pjesë të trupit ku jo të gjithë mund ta shohin, apo një simbol kuptimplotë, janë këto disa tatuazhe që çdo femër dëshiron të ketë. “MTV”, në website...
 • Tendencë/ Flokë gërshet për çdo rast

  Janë rikthyer si tredi më i ri i momentit, përsa i përket flokëve. Gërshetat janë një zgjidhje shumë praktike, qoftë në jetën e përditshme, por dhe në raste të veçanta. Që nga modelet më të thjeshta dhe deri tek kurriz peshk, dopio gërshtet dhe kurorat në kokë, për të...
 • Ruggie, një orë vetëm për gjumashët

    Quhet Ruggie dhe mund të jetë pajisja e zgjimit që mund të “shpëtojë” të gjithë ata që e kanë të vështirë të zgjohen në mëngjes. Kjo pajisje teknologjike, në shikim të parë duket tapet i thjeshtë, por në fakt është një orë me zile...
 • Xhudisti Vladimir Putin

  Presidenti rus Putin është i njohur për pasionet e tij jashtë politikës. Pas peshkimit, kuajve dhe hokejit në akull, ai është parë së fundmi duke u ndeshur në xhudo. Përveçse një udhëheqës i gjithë pushtetshëm, Vladimir Putin është edhe njeri i apasionuar pas peshkim, kuajve apo sporteve si hokei...
 • Vajza që rrezikon të vdesë nga dielli

  Andrea Monroy vuan nga një sëmundje shumë e rallë, që e detyron të qëndrojë brenda shtëpisë gjithë jetën e saj. 23 – vjeçarja ka lindur me Xeroderma Pigmentosum, që i shfaq asaj kancer agresiv në lëkurë, nëse ekspozohet në dritën e diellit. Që në moshën 5-vjeçare ajo është diagnostikuar...
 • D&G sjell koleksionin e parë për gratë myslimane

  Shtëpia italiane e modës Dolce & Gabanna ka nxjerrë koleksionin e parë të veshjeve të modës, për gratë myslimane. Duke i kushtuar rëndësi dhe vëmendje veshjes së grave myslimane ata kanë krijuar një sërë perçesh dhe mantelesh të gjata për gratë e këtij besimi të cilat deri në këto...
 • Frigoriferi i zgjuar, tregon çfarë ushqimesh ju mungojnë

  Marka e njohur “Samsung”, ka prezantuar një frigorifer të zgjuar që lejon të kontrrolloni  ushqimet tuaja,  pa e hapur fare derën e frigoriferit. Në panarin e paisjeve “Consumer Electronics Show” në Las vegas, marka e njohur prezantoi “Family Hub”, një frigorifer i pajisur me 3 kamera brenda tij, të...
 • Prezantohet “makina e së ardhmes”

    “Faraday Future” prezanton makinën e së ardhmes. FFZero1, ka vetëm një sedilje, punon me bateri dhe mund t’i projektojë shoferit pamje nga rruga në vazhdim, në celularin e tij të vendosur në timon.Shumë ekspertë duken skeptike, vecanerisht kur “Faraday Future” krahasohet me kompanine amerikane të automjeteve me energji...
 • Misteri/ Kjo kafshë ju duket qen apo ari ?

  Një tjetër situatë ka ndarë më dy opinione botën. Në këtë rast, ka qenë një kafshë sa e çuditshme aq edhe e adhurueshme, që ka sjellë polemika. Kafsha quhet Bounce dhe ka tipare të ngjashme edhe me qenin edhe me ariun. Gjuha dhe fytyra e tij e lumtur të...
 • 10-vjeçari ha shalqi me gjithë lëkurë në ndeshjen e kriketit

  Ai ishte ylli i ndeshjes së kriketi në Melburn të Australisë dhe personazhi më i klikuar, në ditët e para të vitit 2016. 10-vjeçari Mitchell Schibec u filmua ndërsa hante frutin e tij të preferuar,një shalqi me gjithë lekurë.Komentatorët e ndeshjes së kriketit u shprehën të shokuar, gjatë ndeshjes që...
 • Tendencat për vitin 2016

  Viti 2016 po sjell tendenca të reja. Rikthime të modës së dikurshme me detaje të reja, prerje ekstravangante, vija, lule do t’i shikojmë gjithandej këtë vit. Stilistët kanë prezantuar koleksionet e tyre dhe BBC prezanton një përmbledhje të tendencave të modës që do të jenë të pranishme në blogjet...
 • Kartat e identitetit më të çuditshme në botë (foto)

  Konsiderohet si dokumentet më të rëndësishme dhe më serioze në jetën e një njeriu. Po flasim për kartat e identitetit, patentat, por dhe kartat e antarësimit në universitete dhe bibloteka. Po në botë ka raste kur këto dokumente nuk janë marrë aspak seriozisht nga personat që i kanë në...
 • Rrëzimi i Mike Tyson

    Mike Tyson ka rënë knockout! Këtë herë jo nga një boksier tjetër (apo Evander Holifild), por nga një hoverboard. Ish – kampioni i Peshave të Rënda në Boks është rrëzuar teksa po ecte me pajisjen elektrike transportuese, që është shumë në modë së fundi....
Publicitet


Emisione