Kategoria : Lifestyle

 • Video/ Shikoni reagimin e foshnjës, pasi i ati heq mjekrën

  Ky është momenti qesharak kur babai i tregon fytyrën vogëlushes së tij, për herë të parë, pas heqjes së mjekrës. Ruby kurrë nuk e kishte parë babain e saj pa mjekër gjatë 9 muajve të jetës. Ai, duke kënduar për vogëlushen ka hequr peshqirin nga mjekra dhe ka thërritur:...
 • Foto/“Spiuni” rus nxjerr Korenë e vërtetë të Veriut

  Kulla e kontrollit, nxënës të shkollave të detyruar të punojnë në ndërtim, njerëz të varfër që lajnë rrobat e tyre në lumë, fabrika me tym helmues që shpërndahet mbi shtëpitë. Këto janë pamjet e rralla të Koresë së Veriut, të vendit të punëtorëve të shtypur nga Kim Jong. Janë...
 • Pyetjet që duhet të bëni përpara së të pranoni një ofertë pune

  Keni marrë të dhënat e nevojshme rreth kompanisë, keni përditësuar rezymenë tuaj dhe keni kaluar me sukses intervistën e punës. Gjithçka duket në vendin e duhur, por sipas ekspertëve, një moment që ndodheni në këtë pozicion, nuk duhet ta pranoni ofertën e punës pa i bërë më parë punëdhënësit...
 • Prekëse, ja çfarë bën babai për djalin e tij

  Njihuni me Josh Marshall dhe djalin e tij 8-vjeçar, Gabriel. Kur Gabriel u diagnostikua me tumor në tru në marsin e vitit 2015, ishte një tronditje e madhe për të. Duke i përkeqësuar edhe më keq gjërat, operacioni i la djaloshit një shenje të madhe në kokë. Ai i...
 • Ekspertët dermatologë: Rreziku që vjen nga selfie-t

  Të realizosh shumë “selfie” mund të shkaktojë rrudha dhe shenja në fytyrë. Ky pohim vjen nga ekspertët dermatologë, të cilët kanë  thënë se ekspozimi në mënyrë të rregullt i fytyrës në rrezatimin elektromagnetik të telefonit, mund të dëmtojë lëkurën dhe të përshpejtojë plakjen. Madje, disa mjekë pretendojnë së mund të...
 • Video/ “Boll më me not, unë mund të eci”

  Ky qen i quajtur Cody, ishte duke notuar me mundim në pishinë kur kuptoi diçka… Ai nuk kishte fare nevojë për të notuar. Cody mund të qëndronte në të dyja këmbët (e pasme) dhe të ecte. Kjo video e lezetshme ka bërë xhiron e botës dhe deri më tani është...
 • Foto/Të ecësh mbi ujë

  Këto janë fotot e një projekti artistik të realizuar nga një artist bullgar me emrin Christo dhe që tregojnë një instalim rreth 3 kilomentra të gjatë, që të lejon të ecësh mbi ujë. Ky projekt është realizar në liqenin e Iseo, në Itali që ndodhet 100 km në perëndim...
 • Kujdes/ Gabimi që bëni me thonjtë!

  Ne të gjithë duam thonj të bukur, të fortë dhe të shëndetshëm, por sa kujdesemi për t’i patur të tillë?! Nëse thonjtë tuaj janë delikatë dhe të dëmtuar, kjo ndodh për shkak të një gabimi që bëhet rëndom, pa e ditur efektin negativ që mund të sjellë ky veprim....
 • Foto/Ndihej e turpëruar në shkollë, ja çfarë bën ajo

  Rebecca Hendry, 25- vjeçarja nga Harwich i Anglisë,  peshonte 100 kilogramë, duke marrë rreth 6 mijë kalori në ditë.  Por, pas vetëm 6 muajsh ajo ka hequr më shumë se 26 kilogramë duke mbajtur  dietë të fortë dhe  duke bërë ushtrimev intensive. Por, përse Rebeka mori vendimin për tu dobësuar...
 • Video/ Ups! Prezantuesja nxjerr…

  Një prezantuese e “Fox News” ka tërhequr vëmendjen e mijëra shikuesve, pasi ka ngritur aksidentalisht fustanin gjatë një transmetimi televiziv. Prezantuesja argjentinase, Alina Moine kishte veshur një fustan të zi të lirshëm gjatë transmetimit. Duke ngritur dorën drejt fytyrës, ajo ka kapur aksidentalisht një pjesë të fustanit duke zbuluar...
 • Metodat për të ecur dita mbarë

  Me siguri ndiheni xhelozë për mikun tuaj, i cili zgjohet herët në mëngjes, mediton, bën ushtrime fizike, lexon një libër apo ushqehet me fruta. Më poshtë , do të gjeni disa metoda rutinë të thjeshta, për të filluar ditën sa më mbarë. -Shkruani tri gjëra për të cilat jeni...
 • Si të shijoni pushimet, nga bikinit deri tek ushqimi

  Pushimet në plazh janë të domosdoshme për çdokënd, i cili kërkon të qetësohet dhe të kalojë kohë me të dashurit. Por, për disa, kjo është periudha e dyshimit dhe frikës duke menduar që nga bikini, udhëtimi e deri tek risitë e ushqimeve. Megjithatë, sipas psikologes, Kate Tojero e cila...
 • Si ndikon muzika e trishtë në gjendjen shpirtërore

  Një studim i ri nga përfaqësues të Universitetit “Durham”, në Britaninë e Madhe, kanë hedhur mendimin se muzika e trishtë mund të përdoret për terapi medituese dhe qetësi shpirtërore. Ata kanë sugjeruar së dëgjimi i këngëve të trishta mund të përmirësojë gjendjen duke larguar kujtimet e trishta përmes kësaj...
 • E gjeni dot përgjigjen?

  Një kuiz i thjeshtë, logjik dhe matematik ka ngjallur shumë debate në rrjetin social Facebook, në lidhje me përgjigjet që janë dhënë. Misteri i këtij kuizi ka të bëjë me zëvendësimin logjik të luleve me numra, duke llogaritur rezultatin në fund. Ndërkohë, një mësues matematike, i cili merret edhe me...
 • Sistemi i ri që do të monitorojë lëvizjen e akujve

  Imagjinoni çfarë mund të ndodhë nëse një ajsberg përplaset me një anije të madhe, ose me një platformë nafte. Megjithatë, teknologjia tregon se së shpejti, lëvizja e akujve gjigantë të Oqeanit Arktik, do të monitorohet dhe do të dëgjohet. Kjo është ideja e zhvillimit të një sistemi të “Akull-...
 • Video/I panjohuri shpëton qenin duke thyer xhamin e makinës

  Një i panjohur, mesa duket adhurues i kafshëve, ka arritur të shpëtojë një qen, i cili ishte lënë vetëm brenda një makine. Ai ka thyer xhamin e makinës tip BMW, të parkuar në diell, ku temperatura shënonte 30 gradë celsius. Ngjarja ka ndodhur në Ontario të Kanadasë. /tvklan.al...
 • Kjo është fotoja që ka prekur mijëra njerëz në botë, arsyeja e trishtë

  Një fotografi bardhë e zi që tregon gjyshin dhe nipin e tij 11-muajsh, ka prekur mijëra njerëz nga e gjithë bota. Fotografia e bërë në Albama, tregon lidhjen e fortë, pasi ata kanë një sëmundje të përbashkët edhe pse në faza të ndryshme të jetës. Brandy Gragware ka thënë se...
 • Ja për sa orë gjumë kanë vërtetë nevojë fëmijët!

  Gjumi luan një rol parësor dhe të domosdoshëm në jetën tonë që na shërben për të qenë sa më të shëndetshëm dhe për të pasur marrëdhënie sa më të mira me botën e jashtme. Një gjumë i rehatshëm do të thotë një jetë e shëndetshme. Por për sa orë...
 • 4 shenja për të kuptuar nëse po ju gënjejnë

  E mbani dot mend gënjeshtrën tuaj të fundit? Nëse jo, mos u shqetësoni, sepse studimet thonë që shumë prej nesh gënjejnë deri në 200 herë në ditë. Të thuash gënjeshtra nuk është shenjë e një karakteri të keq, shpesh gënjejnë dhe kur na pyesim si jemi, kështu që mos...
 • Video/ Ka ende njerëz të mirë! Zinxhir njerëzor për të shpëtuar qenin

  Kjo video tregon se bota ka ende njerëz të mirë! Video, e publikuar në LiveLeak, tregon disa të rinj që formojnë një zinxhir njerëzor për të shpëtuar qenin. Një djali i kishte rënë qeni në lumë dhe ai nuk hezitoi t’i shkonte në ndihmë për ta shpëtuar. Por më...
Publicitet
Emisione