Kategoria : Lifestyle

 • D&G sjell koleksionin e parë për gratë myslimane

  Shtëpia italiane e modës Dolce & Gabanna ka nxjerrë koleksionin e parë të veshjeve të modës, për gratë myslimane. Duke i kushtuar rëndësi dhe vëmendje veshjes së grave myslimane ata kanë krijuar një sërë perçesh dhe mantelesh të gjata për gratë e këtij besimi të cilat deri në këto...
 • Frigoriferi i zgjuar, tregon çfarë ushqimesh ju mungojnë

  Marka e njohur “Samsung”, ka prezantuar një frigorifer të zgjuar që lejon të kontrrolloni  ushqimet tuaja,  pa e hapur fare derën e frigoriferit. Në panarin e paisjeve “Consumer Electronics Show” në Las vegas, marka e njohur prezantoi “Family Hub”, një frigorifer i pajisur me 3 kamera brenda tij, të...
 • Prezantohet “makina e së ardhmes”

    “Faraday Future” prezanton makinën e së ardhmes. FFZero1, ka vetëm një sedilje, punon me bateri dhe mund t’i projektojë shoferit pamje nga rruga në vazhdim, në celularin e tij të vendosur në timon.Shumë ekspertë duken skeptike, vecanerisht kur “Faraday Future” krahasohet me kompanine amerikane të automjeteve me energji...
 • Misteri/ Kjo kafshë ju duket qen apo ari ?

  Një tjetër situatë ka ndarë më dy opinione botën. Në këtë rast, ka qenë një kafshë sa e çuditshme aq edhe e adhurueshme, që ka sjellë polemika. Kafsha quhet Bounce dhe ka tipare të ngjashme edhe me qenin edhe me ariun. Gjuha dhe fytyra e tij e lumtur të...
 • 10-vjeçari ha shalqi me gjithë lëkurë në ndeshjen e kriketit

  Ai ishte ylli i ndeshjes së kriketi në Melburn të Australisë dhe personazhi më i klikuar, në ditët e para të vitit 2016. 10-vjeçari Mitchell Schibec u filmua ndërsa hante frutin e tij të preferuar,një shalqi me gjithë lekurë.Komentatorët e ndeshjes së kriketit u shprehën të shokuar, gjatë ndeshjes që...
 • Tendencat për vitin 2016

  Viti 2016 po sjell tendenca të reja. Rikthime të modës së dikurshme me detaje të reja, prerje ekstravangante, vija, lule do t’i shikojmë gjithandej këtë vit. Stilistët kanë prezantuar koleksionet e tyre dhe BBC prezanton një përmbledhje të tendencave të modës që do të jenë të pranishme në blogjet...
 • Kartat e identitetit më të çuditshme në botë (foto)

  Konsiderohet si dokumentet më të rëndësishme dhe më serioze në jetën e një njeriu. Po flasim për kartat e identitetit, patentat, por dhe kartat e antarësimit në universitete dhe bibloteka. Po në botë ka raste kur këto dokumente nuk janë marrë aspak seriozisht nga personat që i kanë në...
 • Rrëzimi i Mike Tyson

    Mike Tyson ka rënë knockout! Këtë herë jo nga një boksier tjetër (apo Evander Holifild), por nga një hoverboard. Ish – kampioni i Peshave të Rënda në Boks është rrëzuar teksa po ecte me pajisjen elektrike transportuese, që është shumë në modë së fundi....
Publicitet


Emisione