Kategoria : Moti

 • Parashikimi i motit 13 Dhjetor

  Paraditja do të paraqitet me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta në zonat Jugore e Qendrore ndërsa vranësira të dendura dhe shira të dobët do të ketë në Veri të vendit. Pjesa e dytë e ditës fuqizon vranësirat në territorin shqiptar duke shtuar shirat fillimisht në Veri dhe...
 • Parashikimi i motit 12 Dhjetor

  Kthjellime të shpeshta dhe vranësira kalimtare dominojnë zonat Qendrore ndërsa vranësira më të dendura do të ketë në ekstremet Veri-Jug duke gjeneruar edhe shira të dobët. Gjatë mesditës vranësirat shtohen në të gjithë territorin duke sjellë shira në të dy ekstremet Veri-Jug por sërish pasditja do të kthjellojë motin...
 • Parashikimi i motit 11 Dhjetor

  Territori do të dominohet nga vranësira dhe kthjellime të shkurtra në pjesën më të madhe të tij ndërsa shira të përkohshëm do të ketë në zonat Veriore dhe Jugore. Edhe pasditja mbetet në kushtet e vranësirave të dendura dhe shirave në pjesën më të madhe të territorit por kthjellime...
 • Parashikimi i motit 10 Dhjetor

  Orët e para të ditës mbeten me vranësira dhe reshje të pakta dëborë në zonat Lindore dhe Juglindore ndërsa pjesa tjetër e vendit kalon kryesisht e kthjellët. Sipas Meteoalb, gjatë ditës së diel Shqipëria dominohet nga mot kryesisht i kthjellët por shumë i ftohtë pasi temperaturat e ajrit do...
 • Parashikimi i motit 9 Dhjetor

  Orët e para të ditës mbeten me vranësira dhe reshje të pakta shiu e dëbore në Veri të vendit dhe ekstremin Jugor por duke iu afruar mesditës, reshjet intensifikohen duke përfshirë të gjithë territorin. Pasditja mbetet me vranësira dhe shira të intensitetit mesatar në pjesën më të madhe të...
 • Parashikimi i motit 8 Dhjetor

  Gjatë paradites vijojnë kthjellimet të dominojnë zonat Jugore dhe Qendrore ndërsa kthjellime dhe vranësira kalimtare mbizotërojnë kushtet e motit në Veri të vendit. Pas mesditës parashikohet fuqizim i vranësirave në zonat Veriore duke sjellë edhe reshje të pakta shiu e dëbore ndërsa gjatë natës, vranësirat mbulojnë gradualisht të gjithë...
 • Parashikimi i motit 7 Dhjetor

  Paraditja paraqitet me kthjellime dhe vranësira të dukshme në ultësirën perëndimore ndërsa kryesisht mot i kthjellët dominon zonat Lindore. Gjatë pasdites kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë motin në të gjithë vendin, më të dukshme vranësirat paraqiten në zonat Veriperëndimore. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë një rritje...
 • Parashikimi i motit 6 Dhjetor

  Moti i kthjellët, por i ftohtë dominon të gjithë territorin shqiptar përjashtuar ekstremin verior ku do të ketë vranësira lokale. Pjesa e dytë e ditës vijon nën ndikimin e motit të kthjellët deri në orët e mbrëmjes, kur vransësira kalimtare shfaqen në zonat Lindore. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit...
 • Parashikimi i motit 5 Dhjetor

  Pjesa e parë e ditës, mbetet me vranësira dhe reshje të pakta dhe herë mesatare në zonat Jugore dhe reshje të izoluara në Qendër të territorit ndërsa Veriu paraqitet kryesisht me kthjellime. Pasditja sjell përmirësim të dukshëm të motit në Veri dhe Qendër ndërsa gradualisht përmirësohet moti edhe në...
 • Parashikimi i motit 4 Dhjetor

  Pjesa e parë e ditës, mbetet me vranësira dhe reshje të pakta dhe herë mesatare në zonat Jugore dhe reshje të izoluara në Qendër të territorit ndërsa Veriu paraqitet kryesisht me kthjellime. Pasditja sjell përmirësim të dukshëm të motit në Veri dhe Qendër ndërsa gradualisht përmirësohet moti edhe në...
 • Parashikimi i motit 3 Dhjetor

  Orët e para të ditës mbeten me reshje të dobëta deri mesatare në pjesën më të madhe të vendit por duke iu afruar mesditës, shirat pakësohen ndjeshëm si edhe gradualisht moti do të përmirësohet.  Pasditja vijon me reshje të pakta në pjesën më të madhe të vendit por në...
 • Si do të jetë moti në 24 orët në vazhdim

  Në 24 orët në vazhdim parashikohen reshje të pakta në gjithë territorin. Sipas sinoptikanëve, deri në mbrëmje intensiteti i shiut do të jetë i ulët. Pas orës 21:00 deri në mëngjes, pritet një intensifikim i reshjeve kryesisht në Perëndim dhe Veri të vendit. Edhe të Dielën moti parashikohet të...
 • Parashikimi i motit 2 Dhjetor

  Kthjellime dhe vranësira të shpeshta të shoqëruara me reshje të pakta do të dominojnë pjesën më të madhe të vendit, kryesisht zonat Lindore. Pasditja do të jetë me vranësira të shpeshta e reshje të pakta në territor por nuk do mungojnë dhe kthjellimet e shkurtra, më të dukshme në zonat Qendrore....
 • Parashikimi i motit 1 Dhjetor

  Orët e para të ditës mbetet me reshje në të gjithë territorin, më të dendura në zonat Jugore dhe pjesërisht në Qendër. Gjatë pasdites shirat dobësohen në Veri dhe Qendër por mbeten me intensitet mesatar në Jug dhe zonat Lindore deri pas mesnatës kur parashikohet që reshjet të ndalojnë...
 • Parashikimi i motit 30 Nëntor

  Vranësira dhe shira të dendur dominojnë zonat Veriore, ndërsa reshje më të pakta do të ketë në Qendër dhe Jug të territorit. Gjatë mesditës dhe pasdites shirat intensifikohen në Veri dhe Qendër dhe gradualisht deri në mbrëmje, reshjet intensifikohen edhe në zonat Jugore. Pas mesnatës parashikohet pakësim i reshjeve...
 • Parashikimi i motit 29 Nëntor

  Kthjellime dhe vranësira të lehta do të ketë në zonat Qendrore por vranësira më të shpeshta do të ketë në ekstremet Veriore dhe Jugore të vendit. Mesdita sjell shtim të vranësirave në territor duke sjellë reshje të pakta në zonat Veriore ndërsa reshje të izoluara në pjesën tjetër të...
 • Parashikimi i motit 28 Nëntor 2017

  Ultësira perëndimore dominohet nga kthjellime e vranësira kalimtare ndërsa vranësira të shpeshta e reshje të pakta, do të ketë në zonat Lindore.  Pasditja kthjellon kushtet e motit edhe në Lindje të duke bërë që Shqipëria të dominohet nga mot i kthjellët, por i ftohtë.  Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit...
 • Parashikimi i motit 27 Nëntor 2017

  Paraditja mbetet me vranësira dhe reshje të pakta shiu në ultësirën perëndimore ndërsa reshje dëbore në zonat malore të vendit. Pasditja sjell përmirësim të kushteve të motit në Jug dhe zonat Qendrore por vranësira të shpeshta dhe reshje të përkohshme shiu e dëbore do të ketë Veri dhe Verilindje...
 • Dimri është në prag

  Fundi i muajit Nëntor do të mbyllet i ftohtë dhe me reshje. Që prej ditës së hënë, në shumicën e territorit të vendit do të rikthehen shirat, ndërsa temperaturat gjatë natës do të zbresin deri në 1 gradë celcius. Meterologët parashikojnë gjatë gjithë javës se shirat do të mbulojnë...
 • Parashikimi i motit 26 Nëntor 2017

  Vranësira dhe reshje të herë pas hershme do të ketë në zonat Veriore ndërsa Jugu dhe pjesërisht Qendra mbeten me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Pas mesditës vranësirat shtohen në territor duke sjellë gradualisht shira edhe në zonat Qendrore e Jugore. Në të njëjtat kushte mbetemi edhe gjatë natës kur...
1 2 3 28


Emisione