Kategoria : Programe

 • OPINION – A MUND TE NA I RIKTHEJE VIZAT HOLANDA ME EUROPEN?

  Të ftuar: Artan Hoxha Klodiana Lala Lorenc Vangjeri Rovena Voda, Mark Marku Shemsi Prenci Vincent Triest Teknologjia me e larte e televizoreve sot!...
 • STOP – EMISIONI 163 (SEZONI 4)

  Shqipëria humb 7 vende për lirinë e medias. Raporti i indeksit Botëror të Lirisë së Medias, të organizatës “Reporterët pa kufij”, e rendit Shqipërine në vendin e 82, duke humbur 7 pozicione nga viti i kaluar. Dokumenti për vendin tone nis me konkluzionin: “Rruga për në BE është e...
 • DITE PER DITE – EMISIONI 10

  ...
 • RUDINA – EMISIONI 18 PRILL 2019!

  Bujar Asqeriu – Aktori Nën lëkurën e tij janë mishëruar rreth 120 personazhe të papërsëritshëm që u kanë përcjellë shikuesve emocione dhe ndjenja të forta në vite. Me 42 vite karrierë, Bujar Asqeriu është një ndër aktorët e mëdhenj të skenës së teatrit dhe filmit shqiptar. “Nderi i Kombit”,...
 • Ismail Kadare, shkrimtari i viteve të komunizmit parë nga të huajt (Video-Arkiv)

  Dosier-Enver Hoxha ishte në kulmin e lavdisë dhe i gjithë populli thërriste emrin e tij. Por edhe pse ushtronte një diktaturë të përgjakshme, ai mbretëroi që prej vitit 1944 deri në 1985. Ismail Kadare ishte shkrimtari që nën mbretërinë hijerëndë shkroi veprën “Qyteti pa reklama”, që do të mbetet...
 • ALDO MORNING SHOW – 18 PRILL 2019

  ...
 • Misteret e tunelit të Porto Palermos (Video Arkiv)

  Dosier- Tuneli i Porto Palermos është një vepër gjigande, nga ato që nuk janë të dukshme, por që vlera e tij është sa tre hidrocentrale të kaskadës së Drinit të marra së bashku. Ky tunel ka qëndruar i fshehur për vite me radhe në brendësinë e një mali dhe...
 • OPINION – MBAJTJA NE FORME, USHQIM APO SPORT?

  Të ftuar: Anjeza Maja Arvin Kita Deborah Keçi Arjon Muça Xhemal Hoxha Albana Daka...
 • SFIDA E GATIMIT – EMISIONI 119

  ...
 • STOP – EMISIONI 163 (SEZONI 4)

  Pamjet e rralla, kur Lulzim Basha vinte në Tiranë me hetuesit e Hagës. Nënkryetari demokrat Edmond Spaho ka bërë një status, ku shprehet se holandezët do ia hanë kokën Ramës dhe përmendi mes holandezëve skuadrën e Ajaxsit, parlamentin holandez, që votoi kthimin e vizave për Shqipërinë dhe Lulzim Bashën....
 • RUDINA – EMISIONI 17 PRILL 2019!

  Gerta Heta – Këngëtare Artenisa Ozaj – Sipërmarrëse Anxhela Peza – Psikologe Olsi Beci – Fotograf Prindërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë që kërkon jo vetëm dije, informacione, por edhe eksperiencë. Çdo ditë e jetës së fëmijës përbën një ngjarje të re ku të dy partnerët...
 • Turizmi në Shqipëri III ’80-’90 (Video-Arkiv)

  Dosier-Në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu mbi “Turizmi në Shqipëri III” trajtohet imazhi i Shqipërisë turistike në vitet ’80-’90. Shqipëria në atë periudhë ishte ndaluar dhe ata pak turistë të huaj që vinin ishin të ndaluar të përdornin kamera. Kamerat e tyre bllokoheshin në Aeroportin e Rinasit dhe...
 • Genocidi ndaj çamëve (Video-Arkiv)

  Dosier-Pastrimi etnik në Çamëri filloi që në vitin 1912, kur kjo krahinë mbeti jashtë territorit të Shqipërisë dhe u shoqërua me vrasje masive të grupit etnik shqiptar në Greqi. Pjesa më e madhe e popullatës u ndërrua, sidomos ajo myslimane me dekrete të posaçme sipas marrëveshjes mes shtetit grek...
 • ALDO MORNING SHOW – 17 PRILL 2019

  ...
 • DITE PER DITE – EMISIONI 8

  ...
 • SFIDA E GATIMIT – EMISIONI 118

  ...
 • OPINION – CFARE NDODHI ME KATEDRALEN E PARISIT?

  Të ftuar: Neritan Ceka Maks Velo Arlinda Dudaj Elvana Margariti Bora Kucuku Gazmend Bakiu...
 • STOP – EMISIONI 162 (SEZONI 4)

  Komisioni i Prokurimit Publik anulon tenderin e stadiumit Prrenjas. Pak muaj më në emisionin “Stop” u trajtua problematika e stadiumit të Përrenjasit, një investim 1 miliardë lekë i qeverisë shqiptare. “Domosdova” është në kategorinë amatore, megjithatë qyteti do të ketë një stadium me 500 vende. Kryetarja e bashkisë, Miranda...
 • RUDINA – EMISIONI 16 PRILL 2019

  Egla Harxhi rrefen per memesine dhe jeten ne Tirane! Ajo është një ndër Miss-et shqiptare më kontroverse, provokuese dhe antirymë. Egla Harxhi është padyshim një nga modelet shqiptare që ka provokuar gjithmonë me daljet e saj në mediat rozë. Marrëdhënia e pazakontë me partnerin e saj, në të cilën...
 • Albanian Divorce Style (Video Arkiv)

  Dosier-Një dokumentar i titulluar “Albanian Divorce Style”, realizuar nga një regjisore bullgare, Adela Peeva, risolli në vëmendjen e publikut fatet dramatike të tre familjeve. Tre djem shqiptarë ishin martuar me 3 vajza të huaja, dy ruse dhe një polake, në kohën e marrëdhënieve shumë të mira mes Shqipërisë dhe...
1 2 3 218
Emisione