Kategoria : STOP

 • STOP – EMISIONI 147 (SEZONI 2)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Uji shpërthen si shatërvan në ajër. Plehrat në qytet janë përhapur kudo nëpër rrugë e derdhen jashtë kazanëve të plehrave.Shëtitorja e Lezhës është e shqepur dhe një djalë i vogël me bicikletë kërkon numrin e STOP-it për të denoncuar këtë problem. Uji i pijshëm është...
 • STOP – EMISIONI 146 (SEZONI 2)

  Datëlindja e regjistruar gabim, gjendja civile nuk njeh vendimin e gjykatës. Pjetër Lulashi ankohet në “Stop”, se zyra e gjendjes civile në Iballë të Pukës ia ka regjistruar datën e lindjes së djalit në 26 korrik 1999, kur në fakt i biri ka ardhur në jetë në 24 korrik....
 • STOP – EMISIONI 145 (SEZONI 2)

  Policia, që duam vs Rama dhe ariu Silva. Një polic goditet fizikisht nga një djalë, pas ndërhyrjes në një konflikt në qytetin e Vlorës.Një tjetër përfaqësues i uniformave blu godet një fëmijë. Në kryegjyshatën botërore të bektashinjve dhe në të gjithë vendin, u festua dje Sulltan Novruzi. Kryeministri Rama...
 • STOP – EMISIONI 144 (SEZONI 2)

  Rama si ariu Silva në ditën e Sulltan Novruzit. Në kryegjyshatën botërore të bektashinjve dhe në të gjithë vendin, u festua sot Sulltan Novruzi. Kryeministri Rama, në këtë ditë, ishte për vizitë në shtëpinë e të ndjerit Baba Reshat Bardhi. Duke bërë humor me fëmijët e shtëpisë, Rama tha,...
 • STOP – EMISIONI 143 (SEZONI 2)

  Mesazhi i Veliajt, inteligjenca e Mziut dhe autoambulanca e Durrësit… Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj na dha sot një tjetër mësim jete, ndërsa përuroi shkollën “Kongresi i Lushnjes”. Homologu i Veliajt, kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu, përuroi në fundjavë rrugën “Donald Trump”, emër me të cilin, zëvendësoi rrugën “Liria”....
 • STOP – EMISIONI 142 (SEZONI 2)

  Hitparadë i absurdit shqiptar. Dy makina të markës “fiat” kanë të njejtën targë. Një grua në moshë zvarritet në tokë, për të kaluar mbikalimin pa mbërritur në vendin e caktuar.Një pasaportë e vjetër përdoret si listë ushqimesh. Një urë është kthyer në pasarelë. Janë këto disa nga situatat në...
 • STOP – EMISIONI 141 (SEZONI 2)

  Revolta e tregtarëve pranë spitalit 5, humanizmi i Avokatit të Popullit. Prishja e tregut pranë Spitalit Nr. 5, ka shkaktuar pakënaqësinë e tregtarëve, që punonin aty.Ata kanë mësyrë në zyrat e TV Klan dhe emisionit Stop, duke shprehur rezervat e tyre për zgjidhjen e bashkisë, që të shesin pranë...
 • STOP – EMISIONI 140 (SEZONI 2)

  Fotot e rralla të Fatmir Xhafës, bashkia e Mziut nuk jep kempin. Ditët e fundit është publikuar lajmi, se kompania Bankers Petrolium ka bërë evazion fiskal në Shqipëri në vlerën e miliona dollarëve. Ambasadori amerikan Donald Lu tha, se pret nga ministri i ri i brendshëm Fatmir Xhafa të...
 • STOP – EMISIONI 139 (SEZONI 2)

  Urgjencë shëndetësore në Elbasan? Vetëm, nëse merrni nga 2 kompani. Urgjenca e Elbasanit funksionon në mënyrë të cuditshme. Nëse ke një emergjencë shëndetësore, mund të arrish të lidhesh me shërbimin vetëm, nëse telefonon me Eagle Mobile apo Plus. Me kompanitë e tjera nuk është e mundur lidhja me numrin...
 • STOP – EMISIONI 138 (SEZONI 2)

  Dita e verës mes qytetarëve dhe komedisë së politikanëve… Dita e verës u festua në të gjitha qytetet në Shqipëri. Në Tiranë kryeministri Rama dhe kryebashkiaku Veliaj mes batutash, përuruan rikonstruksionin e Pazarit të Ri. Shumë njerëz dolën nëpër rrugë e sheshe, për t’ju gëzuar ardhjes së pranverës. Edhe...
 • STOP – EMISIONI 137 (SEZONI 2)

  Hitparade i absurdit në “Stop”. Furgoni me nxënës ka ngecur në ujë në Malësinë e Kurbinit, për shkak të prurjeve të përrenjve. Një tjetër furgon ka ngecur në një rrugë malore, ndërsa pasagjerët janë detyruar ta shtyjnë automjetin. Një video amatore, tregon, se cfarë ndodh në gjimnazin “Qemal Stafa”.Nxënësit...
 • STOP – EMISIONI 136 (SEZONI 2)

  Gjimnazi i Pogradecit rikthen filmin “Mësonjëtorja”. Në dhjetor 2016 nxënësit e shkollës profesionale Pogradec “Enver Qeraxhi” nuk kanë mundur të hyjnë në ambientet e klasave të tyre, pasi godina nisi rikonstruksionin. Nxënësit u transferuan përkohësisht pranë gjimnazit “Muharrem Collaku”. Kamera e “Stop” sjell kushtet skandaloze të këtij gjimnazi me...
 • STOP – EMISIONI 135 (SEZONI 2)

  Radio-stacioni i Cërrikut, një kullotë delesh që paguan qira në TVSH…?! Sot ishte e enjtja e seancave parlamentare, por salla e Kuvendit ishte gjysmë bosh. Deputetët e opozitës edhe sot u mblodhën në atë, që e quajnë “cadra e lirisë”. Një endacak në Durrës gëzon sa herë afrohen zgjedhjet,...
 • STOP – EMISIONI 134 (SEZONI 2)

  8 marsi “i panjohur” në shërbimin urban dhe urimi “special” i një polici. 8 marsi u festua në mënyra të ndryshme në vend. Edi dhe Linda Rama takuan disa gra të suksesshme në Pallatin e Brigadave. Lulzim Basha mblodhi gra opozitare në Cadrën e Lirisë. Ndërsa kryebashkiaku Veliaj kishte...
 • STOP – EMISIONI 133 (SEZONI 2)

  7 marsi-bingo e mësuesve, Skënderbeu i ri i Shqipërisë… Arsimtarët në të gjithë vendin festuan sot 7 marsin. Kjo ishte një ditë e begatë për mësuesit, të cilët vec luleve, morën para kesh, canta, varëse e parfume. Në cadrën e lirisë, të ngritur nga opozita që në 18 shkurt,...
 • STOP – EMISIONI 132 (SEZONI 2)

  Autobuzët në qendër të hit parade-t absurd…?! Autobuzi është kryefjala e hitparade-it të sotëm në emisionin “Stop”. Një autobuz në Shkodër, krahasohet me një tjetër mjet të tillë transporti jashtë Shqipërisë. Në Paskuqan, autobuzit i ka dalë tymi. Ajo, që mbetet pas, është një re e zezë. Ndërsa në...
 • STOP – EMISIONI 131 (SEZONI 2)

  Sharra si Sahara…me mushka e gomerë në kërkim të ujit… Zona e Sharrës, që prej vitit 2015, furnizohet me ujë vetëm gjysma.banorët thonë, se nuk shohin ujë të rrjedhshëm në rubinetat e tyre prej 2 vjetësh,ndaj e vetmja zgjidhje u ka mbetur të ngarkojnë lopë e gomerë me bidona...
 • STOP – EMISIONI 130 (SEZONI 2)

  Masa për mjekun 600 mjië lekësh, “Stop” pastron shatërvanin te Zogu i Zi. Një ditë më parë “Stop” transmetoi kamerën e fshehtë, ku shfaqej shefi i kirurgjisë Fatmir Caushi, i cili merrte 600 mijë lekë të vjetra nga të afërmit e një pacienti, që kishtë bërë ndërhyrje. Drejtoria e...
 • STOP – EMISIONI 129 (SEZONI 2)

  Tiranë, nga vijat e bardha deri te tabelat, sa shumë konfuzion… Një banor i Zharrëzës sjell në Stop, video nga shtëpia e tij, e dëmtuar nga shpërthimet e “Bankers Petrolium”.Sinjalistika në Tiranë, në shumë rrugë është e gabuar. Në disa segmente i jepet përparësi edhe këmbësorit edhe shoferit. Në...
 • STOP – EMISIONI 128 (SEZONI 2)

  Shoferi i autobusit pro vetingut/Historia e dhimbshme e Zharëzës. Një shofer autobusi në Vlorë ka lënë për pak minuta automjetin dhe pasagjerët në mes të rrugës, për të firmosur peticionin pro vetingut.Banorët e Zharrëzës prej vitesh kanë përjetuar tmerrin e shpërthimeve për shkak të aktivitetit të kompanisë “Bankers Petrolium”....
1 2 3 15
Publicitet


Emisione