Kategoria : STOP

 • STOP 16 janar PJESA 2.mpg_snapshot_04.55_[2017.01.16_20.27.32]

  STOP – EMISIONI 97 (SEZONI 2)

  Shqipëria rikthen “Rrugë të bardha”… Kjo e sotmja është quajtur dita më depresive e vitit. Por në Shqipëri nuk ka arsye të jetë e tillë. Vec rinisjes së shkollave, sot rikthehet edhe parlamenti, që aq shumë na kish munguar. Në vend, rrugët mbetën të bllokuara nga bora edhe këtë...
 • STOP 13 janar PJESA 2.mpg_snapshot_04.28_[2017.01.13_20.13.39]

  STOP – EMISIONI 96 (SEZONI 2)

  Zgjidhje për pishat në Qytetin e Nxënësve dhe bustin e Faik Konicës. Një shkollë në Durrës ka bërë mësim këtë javë, edhe pse urdhri i ministrit të shëndetësisë Ilir Beqaj ishte i prerë, që procesi mësimor shtyhej deri në datën 16 janar, për shkak të epidemisë gripale.Pishat në Qytetin...
 • 2stop

  STOP – EMISIONI 95 (SEZONI 2)

  Ekzaltimi kolektiv nga bora, por bora e ka bishtin prapa… Bora, që zbardhi Tiranën pas shumë vitesh, ekzaltoi banorët e Tiranës. Po edhe bora kishte pasojat e saj. Shumë fluturime janë anuluar në aerorportin e Rinasit, ndërsa një grua është rrëzuar pa ndjenja në sallën e pritjes. Unaza e...
 • STOP 11 janar PJESA 2.mpg_snapshot_04.59_[2017.01.11_20.05.56]

  STOP – EMISIONI 94 (SEZONI 2)

  Shqipëria 71 vjet republikë popullore; Rama vë pllakën e parë në bulevard. Në 11 janar 1946 Shqipëria u shpall republikë popullore. Por festa, dikur zyrtare dhe e rëndësishme, sot është thuajse e panjohur sidomos nga të rinjtë. “Stop” sjell një video të rrallë të festimit të 3 vjetorit të...
 • STOP 10 janar PJESA 2.mpg_snapshot_04.59_[2017.01.10_18.56.44]

  STOP – EMISIONI 93 (SEZONI 2)

  Ana tragji-komike e motit dhe njoftimi humoristik i bashkisë Patos. Këto ditë, kur kushtet e motit janë të pazakonta, edhe situatat me të cilat përballen qytetarët janë nga më të paparashikueshmet. Banorët e Elbasanit mbushin ujë nëpër fshatra dhe zona periferike, pasi tubat kanë ngrirë.Ndërsa tubat e ujësjellësit janë...
 • STOP PJESA - 2.mpg_snapshot_03.47_[2017.01.09_19.38.38]

  STOP – EMISIONI 92 (SEZONI 2)

  Policët bashkiakë marrrin sende “ryshfet” nga karroca e tregtarit. Pas konstatimit të emisionit “Stop” për malin e plehrave në zonën e Freskut, pranë lumit të Tiranës, bashkia ka nisur pastrimin e mbeturinave. Më pas një video, ku duken policët bashkiakë, duke marrë sende nga karroca e një tregtari në...
 • 6 janar

  STOP – EMISIONI 91 (SEZONI 2)

  “Landfilli” i improvizuar i Freskut dhe dritat e Postribës. Lumi I Tiranës në zonën e Freskut është kthyer në një vend-grumbullim të madh mbeturinash. Në kohën, kur po debatohet cdo ditë për importin e plehrave dhe ndotjen prej tyre, edhe banorët “kontribuojnë” mjaftueshëm, për një mjedis aspak të shëndetshëm....
 • stopi 1

  STOP / “Mësues për Shqipërinë”, në mes të katër rrugëve

  Portali “Mësues për Shqipërinë” ka qenë një nga reformat që Ministria e Arsimit ka trumbetuar me të madhe. Nëpërmjet këtij portali shumë kandidatë për mësues mund të aplikonin dhe më pas të përzgjidheshin për një vend pune. I tillë është edhe rasti i Geraldit nga qyteti i Pogradecit, i...
 • 5 janar

  STOP – EMISIONI 90 (SEZONI 2)

  Mësim apo teatër nëpër shkollat tona?!… Një mësues u kërkon nxënësve para për dritat, duke krijuar një situatë humori në klasë. Një tjetër arsimtare në Belsh bën debat dhe krijon situatë të sikletshme me nxënësit në klasë. Një situatë e ngjashme përsëritet në një tjetër klasë të një tjetër...
 • 4 janar

  STOP – EMISIONI 89 (SEZONI 2)

  Thirrja për ndihmë e gjyshërve për fëmijët e djalit të ndjerë. Vangjel Verdha nga fshati Spille tregon, se në mes të shtatorit 2016, humbi jetën djali i tij, i cili la pas 2 fëmijë. Vangjeli thotë, se i biri merrte 100 mijë lekë të vjetra në muaj për shkak...
 • STOP 03 janar PJESA 2.mpg_snapshot_03.58_[2017.01.02_11.33.39]

  STOP – EMISIONI 88 (SEZONI 2)

  Regjistrohet në shkollë pas 3 muajsh fëmija rom. Fatbardha Nasufi i drejtohet emisionit “Stop”, pasi djali i saj 7-vjecar Sabian Nasufi, nuk është regjistruar nga drejtoria e shkollës “Gjon Buzuku”, për të filluar klasën e parë. Fatbardha pretendon, se kjo bëhet si diskriminim, për shkak të ngjyrës së lëkurës....
 • STOP 01 janar PJESA 1.mpg_snapshot_05.27_[2017.01.01_18.08.22]

  STOP – EMISIONI 87 (SEZONI 2)

  Jashtë kameras, humor e të qeshura në Stop. (pjesa e parë) I gjithë emisioni i ditës së parë të vitit sjell për audiencën momentet më pikante të një sezoni rrugëtim të “Stop”. Situatat e patransmetuara, ku moderatorët kanë shpërthyer në të qeshura vijnë në programin festiv të 1 janarit.Emisioni...
 • STOP PJESA - 2.mpg_snapshot_06.31_[2016.12.31_23.17.13]

  STOP – EMISIONI 86 (SEZONI 2)

  Urimet nga kokat e kombit dhe ndihma për familjen në Bulqizë. Në ditën e fundit të vitit nuk mund të mungonin urimet me humor nga kokat e kombit, deputët e parlamentit të Shqipërisë. Më pas “Stop” ka udhëtuar në fshatin Gjoricë të Bulqizës, ku një kompani private ka ndihmuar...
 • STOP 30 dhjetor PJESA 2.mpg_snapshot_05.29_[2016.12.30_20.58.45]

  STOP – EMISIONI 85 (SEZONI 2)

  Kopshti Brar 3 muaj pa edukatore. Në fillim të muajit tetor emisioni “Stop” trajtoi problemin e mungesës së një edukatoreje në kopshtin e fshatit Brar. Pas gati 3 muajsh situata nuk ka ndryshuar. Prindër e gjyshër detyrohen të bëjnë vetë edhe rolin e edukatorit. Drejtoresha e DAR, Englantina Metani...
 • nenaaa

  STOP – EMISIONI 84 (SEZONI 2)

  “Kartoni” lë pa provim e pa punë studentët e farmacisë. Studentët e farmacisë, që u diplomuan në korrik 2016 në Universitetin e Mjekësisë në Tiranë,nuk mund të japin provimin e shtetit më 5 janar, pasi mungon kartoni i diplomës. Pa këtë provim, nuk ushtrojnë dot profesionin 58 studentë. “Stop”...
 • STOP 28 dhjetor PJESA 2.mpg_snapshot_07.24_[2016.12.28_19.55.03]

  STOP – EMISIONI 83 (SEZONI 2)

  Bakshish “në natyrë” për policin bashkiak… Në maternitetin e Durrësit pema festive është kompozuar me doreza operacioni. Një polic bashkiak merr si “bakshish” veshmbathje nga një tregtar. Kanali në Mërtish të Divjakës është në gjendje të mjerë. Janë këto disa nga situatat që transmetohen dhe komentohen në pjesën e...
 • STOP 27 dhjetor PJESA 2.mpg_snapshot_06.40_[2016.12.27_20.52.17]

  STOP – EMISIONI 82 (SEZONI 2)

  Veliaj celebron ciftin/ banalitet e vulgaritet në festivalin e RTSH-së. Pema e Vitit të Ri është kompozuar me doreza operacioni në maternitetin e Durrësit. Kryebashkiaku Erion Veliaj gjatë dëgjesës publike për planin vendor të kryeqytetit, u detyra të shkëputej nga aktiviteti, duke thënë se e priste celebrimi i një...
 • STOP 26 DHJETOR.mpg_snapshot_05.55_[2016.12.26_19.44.38]

  STOP – EMISIONI 81 (SEZONI 2)

  Situata absurde në realitetin tonë. Aksionit për vendosjen e rripave të sigurimit në udhëtim, i është nënshtruar edhe një bidon uji. Një autobuz qarkullon në qytet me derë të hapur. Një grua pasi i ka zënë duart me canta, një të tillë e ka vënë mbi kokë. Disa kinezë...
 • STOP 23 dhjetor PJESA 2.mpg_snapshot_03.36_[2016.12.23_20.08.11]

  STOP – EMISIONI 80 (SEZONI 2)

  Nga ambulanca e Kavajës, tek “krekosja” e Alban Fetollit. Në ambulancën e Kavajës nuk funksionon tualeti. Një të moshuari i duhet të endet në kërkim të celësit, për të kryer nevojat personale. Në muajin tetor emisioni “Stop” faktoi, se kreu i DAR Devoll, Alban Fetolli ka falsifikuar dokumenta e...
 • 2 fot

  STOP – EMISIONI 79 (SEZONI 2)

  Mes plehrave nga Shqipëria në Francë…?! Me vendosjen e kazanëve të rinj në kryeqytet, situata nuk duket e përmirësuar. Në rrugën “Selaudin Zorba” psh, phehrat janë hedhur në mes të rrugës. Banorët thonë, se kjo vjen edhe për shkak të mungesës së sensibilizimit nga ana e banorëve, por edhe...
1 2 3 12
Publicitet

Emisione