Kategoria : ERTUGRUL

 • ERTUGRUL – EPISODI 210

  Ertugrul duket se do të mbetet pa aleatë si pasojë e mashtrimeve të Ural bej dhe Emirit Sadedin. Aslihan vazhdon të kërcënojë me fjalë Halimenë. Cili është plani i rradhës së Ertugrulit? Uraj bej dhe gruaja e tij bëjnë një vizitë në një pallat. Cili është qëllimi i këtij...
 • ERTUGRUL – EPISODI 209

  Mes dy grave ka nisur një konkurencë dhe zenka deri në kërcënime. Aslihan tashmë betohet për hakmarrje. Mbledhja e bejlereve kryesuar nga Ertugrul ndërpritet nga një armik i paftuar. Çfarë misioni ka emiri Satedin? Një sulm i papritur në vendin ku nxirret ar do të rrezikojë jetën e njerëzve...
 • ERTUGRUL – EPISODI 208

  Cili është plani i ardhshëm i Ertugrul? Aslihan kërkon të nxjerrë mllefin e saj tek Halimeja. Ndërkohë Halimeja mëson një të vertetë të hidhur. Xhandar bej merr vesh përgjigjen përfundimtare të Ertugrulit. Ural bej dhe Satedin kopek vazhdojnë të thurrin plane për eleminimin e Ertugrulit....
 • ERTUGRUL – EPISODI 207

  Aslihan mezi po pret për përgjigjen përfundimtare të Ertugrulit. Çfarë vendimi do të marrë Xhandar bej? Halime më në fund fiton pak qetësi në familjen e saj teksa pret femijën e dytë. Tashmë Ertugruli duket se është akoma më i pasur me zbulimin e vendit ku nxirret ar....
 • ERTUGRUL – EPISODI 206

  Dogan merr lajmin më të bukur të jetës së tij. Xhandar bej i kërkon Ertugrulit të martohet me vajzën e tij Aslihane. Si do të reagojë Ertugruli? A do të marrë vesh Halimeja për këtë propozim? Çfarë do të ndodhë në darkën mes dy familjeve? A do të kërkohet...
 • ERTUGRUL – EPISODI 205

  Ertugruli del triumfator para tregtarëve. Flamuri i fisit Kaja tashmë do të valëvitet krenar në kështjellën e hanit. Si do të reagojë populli nga kjo fitore e Ertugrulit? Dy aleatët tashmë armiq përballen me njëri-tjetrin. A do të arrijë Uraj bej ti mbyllë gojën Simonit? Skllavi që shpëtoi Ertugruli...
 • ERTUGRUL – EPISODI 204

  A do të arrijë Ertugruli të kapë tradhëtarin pagëzuesin Jahja? Lajmi i fitores së Ertugrulit vjen në kamp. Të gjithë gëzohen, por ka dhe nga ata që nuk e duan një sukses të tillë. Aslihan tashmë than lotët kur merr vesh që dashuria e saj jeton. Ertugruli ka bërë...
 • ERTUGRUL – EPISODI 203

  Ertugruli më në fund rishfaqet para syve të ushtarëve të tij, të cilët nuk duan lajm tjetër më të mirë. Ertugruli takohet me mall me Turgutin. Një sulm i befasishëm ndodh para hanit të Simonit. A do të arrijë Ertugruli të pushtojë kështjellën e Simonit?...
 • ERTUGRUL – EPISODI 202

  Turguti ndiqet nga njerëzit e Simonit. A do të kapet ai? Ural bej dhe Simoni gëzohen për vdekjen e Ertugrulit. Vëllai i vogël i Ertugrulit, Dyndar bej i duhet të ulet në fronin e lënë bosh. Turguti rikthehet në kamp, por pa e ditur atë që i ka ndodhur...
 • ERTUGRUL – EPISODI 201

  Si është gjendja e Ertugrulit dhe çfarë lajmi merr Halimeja? Mes lotesh të gjithë po vuajnë brenda çadrës ku ndodhet trupi i pajetë i Ertugrulit. Halimeja duhet të japë lajmin e dhimbshëm tek banoret e tjerë të kampit. Si do të pritet Turguti në han dhe çfarë do të...
 • ERTUGRUL – EPISODI 200

  Maria është e mërzitur për tradhëtinë e Turgutit. Turguti arrin në kamp dhe i dorëzon letrën Ertugrulit. Çfarë shkruhet në mesazhin e helmuar? Gjatë darkës të të dy familjeve, dikush mund të lëndohet. Çfarë do të ndodhë me Ertugrulin?...
 • ERTUGRUL – EPISODI 199

  Një mesazh vdekjeprurës po përgatitet. Kush është marresi i kësaj letre? Turguti vazhdon ti shërbejë Ertugrulit dhe vihet në ndjekje të mesazherit. Skllavi i Ertugrulit ka zbuluar vendin ku ka ar, një lajm i mirë ky për të ardhmen e fisit Kaja....
 • ERTUGRUL – EPISODI 198

  Një takim mes Turgutit dhe shokut te tij do të vërehet nga personi i gabuar. Tashmë Ertugruli është zbuluar në lojën e tij brenda pallatit. Amanda lihet e lirë nga Ertugruli, por dikush tjetër kërkon ti mbyllë asaj gojën një herë e përgjithmonë. A do të marrë vesh Ertugruli...
 • ERTUGRUL – EPISODI 197

  Ertugruli është gati të bëjë shkëmbimin për të liruar Halimenë. Çfarë ndodh me grabitësit? Uraj Bej vret aleatët e tij për të fituar besimin e Ertugrulit. Tashmë mes tyre duket se është vendosur paqja. Amanda zbulohet nga Maria dhe nuk dihet fundi i saj. Mes lotësh Halime lutet për...
 • ERTUGRUL – EPISODI 196

  Çfarë po ndodh me Halimenë dhe Aslihanin? Uraj Bej detyron të dashurën për ta përdorur si spiune, por takimi i tyre vihet re nga dikush. Për Halimene është vendosur një shkëmbim me shumë florinj. A do të arrijë ajo të lirohet para se të mbërrijë Ertugruli?...
 • ERTUGRUL – EPISODI 195

  Në kamp vjen Gyndyzi i plagosur, thuajse i pajetë. Kjo do të jetë drama më e madhe edhe për nënë Hajmenë. Një tjetër i dashur vjen i plagosur në kamp. A do të shpëtojë Dohan? Ertugrul niset për të marrë hak krejt i vetëm. A do të arrijë ai...
 • ERTUGRUL – EPISODI 194

  Asliha ka filluar të mendojë për Ertugrulin. Ajo tashmë nuk e heq dot nga mendja. Ertugruli nga ana tjetër i premton Halimesë që ai është vetëm i saji. Halime, Gyndyz dhe Aslihani nisen për rrugë. Papritur karvani i tyre sulmohet. Çfarë do të ndodhë me ta? Dyndar vjen në...
 • ERTUGRUL – EPISODI 193

  Bamsi gjen letrën dhe lexuesin antik. Çfarë është shkruar në letër dhe a do të arrijë Ertugruli ta deshifrojë atë? Gruaja dhe e dashura e Ural Bej rastësisht gjenden bashkë në treg. Aslihan si pa e kuptuar ka filluar të ndjejë për Ertugrulin dhe Halime ka filluar të dyshojë....
 • ERTUGRUL – EPISODI 192

  Ertugruli takohet për herë të parë me Turgutin. Si do të jetë marrëdhënia e re mes tyre? Turguti nuhat diçka në pallat. A do të arrijë ai të mësojë më shumë edhe pse është i kontrolluar në çdo hap? Çfarë fshihet në dhomën e fshehtë? Bamsi nuk e di...
 • ERTUGRUL – EPISODI 191

  Për çfarë është e shqetësuar Halime? Turguti vazhdon të mbajë anën e armiqve të Ertugrulit që po e strehojnë. Çfarë do të vendosi Simoni për marrëveshjen e qilimave? Dikush vendos ti paguajë borxhin Ertugrulit. Çfarë fshihet pas këtij nderi?...
1 2 3 7
Publicitet


Emisione