Kategoria : ShowBiz

 • “Whitney” prezantohet në festivalin e Kanës

  Whitney Houston është abuzuar seksualisht kur ishte akoma fëmijë nga kushërira Dee-Dee Warwick, motra e madhe e të famshmes Dionne. Lajmi tronditës zbulohet në filmin dokumentar “Whitney”, i shfaqur jashtë gare në festivalin e filmit në Kanë. Regjisori Kevin Macdonald tregon detaje dhe episode intime të pa rrëfyera më...
 • Martohen Meghan dhe Princi Harry, nesër ceremonia në Kështjellën Windsor

  Gjithçka është gati. Nesër, Princi Harry dhe Meghan Markle do të martohen. Qindra njerëz janë mbledhur që sot para Kështjellës Windsor, ku do të mbahet ceremonia e kurorëzimit. Kureshjte e madhe, por edhe pritshmëri për fustanin e nuses, aq sa dizajner dhe stilistë të ndryshëm kanë hedhur idetë e...
 • Video/ Edhe Kancelarja Merkel fanse e shqiptares Eleni Foureira

  Kënga “Fuego” e shqiptares Eleni Foureira e cila përfaqësoi Qipron në Eurovision, po korr sukses në të gjithë botë. Pavarësisht se u rendit në vend të dytë në Eurovision, shumë zëra thonë se ajo do të duhej të ishte fituese. Megjithatë, performanca e këngëtares shqiptare dhe kënga ritmike, është...
 • Përfundon shpejt dashuria që nisi në serialin “Rrahje Zemre”

  Ka përfunduar shpejt dashuria mes dy aktorëve që luajtën në serialin “Rrahje Zemre”, transmetuar në Tv Klan. Sipas “HaberTurk” aktorët Merve Çagiran dhe Ali Burak Ceylan, të cilët u njohën dhe u dashuruan në xhirimet e serialit “Rrahje Zemre”, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre 6 mujore. Shkak...
 • Eleni Foureira u përgjigjet kritikëve në Greqi: Racistë! Pse nuk flisni për 7 pikët që më dhatë ju?

  Këngëtarja me origjinë shqiptare në Greqi, Eleni Foureira ka folur për herë të parë pas Eurovisionit, ku zuri vendin e dytë si përfaqësuese e Qipros. Në një intervistë për mediat greke, ajo u është përgjigjur kritikëve në Greqi që thanë se në Eurovision duhet të përfaqësojë Shqipërinë dhe jo...
 • Dënohen me burg aktorët turq, mes tyre edhe Sarp

  Një gjykatë në Stamboll ka dhënë verdiktin për 34 të akuzuar për trafik droge, mes të cilëve shumë aktorë dhe emra të famshëm të showbizit turk. “Sabah” raporton se në mesin e aktorëve të dënuar me 4 vite e 2 muaj burg janë edhe emrat e njohur të serialeve...
 • Foto/ Dita e hidhur e aktores së “Diamante dhe Dashuri”

  Aktorja turke Nebahat Çehre i ka dhënë lamtumirën e fundit nënës së saj, Fethiye Muzeyyen Nar ndërroi jetë të martën në moshën 95-vjeçare. Kolegë aktorë, miq dhe të afërm të shumtë i qëndruan pranë aktores së famshme në ditën e saj të vështirë. Në fotot e publikuara nga media...
 • “Star Wars” mahnit Kanën

  Filmi më i fundit i Star Wars ka mahnitur Kanën. Solo, A Star Wars Story është duartrokitur gjatë në sallën e madhe të festivalit të 71 të filmit në qytetin francez. Filmi, i cili pritet të dalë në kinema më 23 Maj, tregon vitet e hershme të Han Solo,...
 • “Nuk do të të harrojmë kurrë”, aktorja njofton humbjen e nënës

  Ka ndërruar jetë në moshën 95-vjeçare nëna e aktores së famshme turke, Nebahat Çehre. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur vetë aktorja me anë të një postimi në rrjetet sociale.   “Jemi thellësisht të pikëlluar nga humbja e mamasë sonë të dashur, Fethiye Muzeyyen Nar…Nuk do të...
 • Rita Ora kërkon falje

  Rita Ora ka kërkuar falje pas kritikave të këngës së saj Girls (Vajzat) nga disa muzikantë LGBTQ.  Këngëtarët duke përfshirë Kehlani dhe Hayley Kiyo thanë se tekstet ishin “të dëmshme” dhe akuzuan se kënga po shfrytëzonte biseksualitetin. Në ndjesën e saj, Rita tha: “Unë kurrë nuk do të dëmtoja...
 • Aktorët e “Karadayi” sërish bashkë?

  Në median turke kanë qarkulluar spekulime se aktorët kryesorë të serialit të suksesshëm “Karadayi”, Berguzar Korel dhe Kenan Imirzalioglu, do të luajnë sëbashku në një film të ri. Raportimeve u ka dhënë përgjigje vetë aktorja Berguzar Korel. Pas një feste ditëlindjeje në Stamboll, Korel e cila aktualisht luan me...
 • Salma Hayek kërkon barazi financiare me burrat

  Me kaq pasion dhe vendosmëri sa në rolet e saj, Salma Hayek u ka bërë thirrje aktorëve meshkuj të shkurtojnë pagat e tyre në emër të barazisë gjinore. Në mesin e 82 aktoreve që protestuan në tapetin e kuq të festivalit të filmit në Kanë, ajo tha se tarifat...
 • Flet Eleni Foureira: Shqipëria nuk më dha 12 pikë sepse…

  Përfaqësuesja e Qipros në Eurovision, Eleni Foureira u kthye mbrëmë në Athinë, ku në aeroport u prit nga shumë fansa. Gazetarët që ishin të stacionuar aty, e pyetën edhe për faktin se si ka mundësi që Shqipëria, vendi i saj i origjinës, nuk i dha 12 pikë të plota,...
 • Shokon aktorja turke: Burri më rrahu me rrip kur isha shtatzënë

  Aktorja e njohur turke, Ceren Hindistan, ka akuzuar ish-bashkëshortin e saj për dhunë të shfrenuar fizike ndaj saj edhe gjatë shtatzënisë. Hindistan, e cila prej më shumë se dy javësh është në qendër të vëmendjes pas akuzave të ish-bashkëshortit se ka ndërprerë mjekimin e vajzës së sëmurë me kancer...
 • Bleona sërish në mediat ndërkombëtare…

  Kanë kaluar vetëm pak muaj nga koha kur këngëtarja shqiptare Bleona Qereti pushtoi mediat ndërkombëtare me veshjen e zgjedhur në festën e Oscar të Vanity Fair. Këtë herë, 38-vjeçarja vjen me një rrëfim ekskluziv për të përditshmen “DailyMail”, ku shpjegon zgjedhjen që kishte bërë atë mbrëmje. Pikërisht për këtë...
 • Incidenti në ‘Eurosong” me aktivistin me origjinë shqiptare

  Deri në këngën e tetë, mbrëmja finale e “Eurosong”, “Festivali Evropian i Këngës” po zhvillohej siç edhe vendi organizator, Portugalia, kishte parashikuar. Në të nëntin, konkurrimi i britanikes SuRie, u ndërpre për pak çaste. Në skenën u ngjit aktivisti politik, Dr. A.C duke i rrëmbyer mikrofonin këngëtares për t’i...
 • Eleni në vend të dytë/ Mediat greke gjejnë fajtorin dhe drejtojnë gishtin nga Shqipëria

  Këngëtarja Eleni Foureira e cila përfaqësoi Qipron në Eurovision, u rendit në vendin e dytë. Me një këngë ritmike dhe performancë të shkëlqyer, Eleni ishte shumë pranë fitores. Shqipëria i dha 10 pikë Qipros, ndërsa 12 pikët maksimale i dha për Italinë, që përfaqësohej nga këngëtari shqiptar Ermal Meta....
 • Yjet e kinemasë ndriçojnë në Kanë

  Përveç garës për Palmën e Artë dhe temat delikatë që trajton, Festivali i Filmit në Kanë sjell modë, histori kostumesh, gossip por mbi të gjitha sensualitet. Dhe kush më mirë se Irina Shayk do të prezantonte këtë mozaik. Me një fustan të kuq, modelja ruse mori vëmendjen e të...
 • S’ka mbetur asgjë pas nga pamja e vjetër e aktores së njohur

  Aktorja e njohur turke, Tuba Buyukustun, është fotografuar pa make-up në rrugët e Stambollit. Që prej shkurtimit të flokëve dy vite më parë, ajo është kritikuar së tepërmi për look-un e saj. Për median turke, paraqitja e fundit pa make-up e aktores që ka luajtur rolin e Syhan në...
 • Xhihani drejt Londrës: Nuk kthehem pa marrë paratë!

  Aktori turk Erkan Petekkaya do ta mbartë në arenën ndërkombëtare betejën gjyqësore me kompaninë tashmë të falimentuar “Endemol Shine Turkiye”, e cila ka prodhuar serialin “Fate të Kryqëzuara”. Aktori 47-vjeçar, i cili për 3 vite ka luajtur rolin kryesor (të Xhihanit) në serialin “Fate të Kryqëzuara”, pretendon se kompania...
Emisione