Kategoria : ShowBiz

 • Çaste paniku në shesh-xhirimin e Ertugrulit

  Aktorët kalojnë një pjesë të madhe të jetës së tyre në sheshet e xhirimit dhe shpesh përveç çasteve të gëzuara përjetohen edhe çaste paniku. Media turke raporton se në shesh-xhirimin e serialit Ertugrul, një prej më të ndjekurve aktualisht në Turqi, është përjetuar panik kur Esra Bilgiç, e njohur...
 • Video/ Këngëtarja me famë botërore valëvit flamurin shqiptar në Brooklyn

  Po flasim për atë që ka fituar tashmë famë jo vetëm në Shqipëri, dhe Kosovë po edhe në të gjithë SHBA-në, me këngët e saj “No Broken Hearts”, “I got You”, “Me myself and I”, etj. Është Bebe Rexha ajo e cila i ka bërë me dijë të gjithëve...
 • Çfarë po ndodh me Brad Pitt ?!

  Ndarja nga Angelina Jolie duke se ka qenë e papërballueshme për aktorin Brad Pitt. Në këto foto 53-vjeçari duket shumë i zbehtë si dhe ka humbur shumë peshë.   Ai  ka qëndruar larg shtypit që prej divorcit të tij më bashkëshorten Jolie.  Këto foto janë shkrepur teksa ai shkonte...
 • Valentino Rossi, në një histori të re dashurie

  Valentino Rossi e nisi me podium kampionatin e ri të Moto GP, duke u renditur në vendin e tretë, por duket se edhe më mbarë fenomenit italian të motoçiklizmit po i ecën në jetën e tij private. Sipas mediave italiane, 38-vjeçari 9 herë kampion i botës ka nisur një...
 • Cili është seriali i preferuar i Ezelit?

  Është një prej aktorëve më të famshëm dhe të mirë-paguar në Turqi, por tani që nuk është i angazhuar në asnjë projekt ka një serial që e ndjek me shumë vëmendje. Kenan Imirzalioglu, i njohur në Shqipëri për rolin e Ezelit në serialin me të njëjtin emër, tha se...
 • Kapet me kanabis, arrestohet aktori i famshëm

  Aktori i famshëm turk Yurdaer Okur është arrestuar në flagrancë nga policia e Qipros turke pasi u kap me 1 gram drogë. Agjencia turke e lajmeve “IHA” tha se Okur, i njohur për rolin e Turgut-it në serialin “Karadayi”, është arrestuar në aeroportin Ercan në Nikosia (Lefkosa), në Qipro. Në...
 • “Hakmarrje”, nis sot suksesi i radhës në Tv Klan & Klan HD!

  Duke nisur nga sot, në ekranin e Televizionit Klan nis seriali premierë turk me titull “Hakmarrja”. Një nga serialet më të suksesshëm transmetuar nga Kanal D, me aktoren e famshme dhe më të paguar në Turqi Beren Saat, protagoniste në serialin tepër të famshëm “Dashuri e Ndaluar. Intikam (Hakmarrje) është versioni...
 • Foto/ Nuk ka mbetur asgjë pas nga “Gladiatori”

  Të gjithë e kanë parë të paktën një herë filmin epik “Gladiatori” me aktorin e famshëm Russell Crowe.  Muskuj, rezistencë dhe dramë… Por, tashmë duket se asgjë nuk ka mbetur pas nga aktori me muskuj që ka luajtur “Gladiatorin”. Gjendja aktuale e 52-vjeçarit nuk i ka kënaqur aspak adhuruesit...
 • Tefta Radi mes lotësh: Të lutemi për Françeskun

  Një ditë pasi këngëtari i njohur Francesk Radi u dërgua me urgjencë në spital, bashkëshortja e tij, spikerja e njohur e lajmeve, Tefta Radi, ka publikuar një mesazh ku falënderon të gjithë ata që iu gjendën pranë dhe kërkon nga të gjithë që të luten për shëndetin e Françeskut....
 • Rikthimi i Iljasit të “Shamikuqes”

  Të gjithë e kanë parë dhe kanë qarë me filmin e famshëm turk, “Shamikuqja”.  Aktori kryesor i këtij filmi, Kadir Inanir, ka njoftuar se do të rikthehet në ekran pas një pauze 6-vjeçare. Në filmin e vitit 1978, Kadir Inanir luante rolin e Iljasit, ndërsa Turkan Soray luante rolin...
 • Muzikë shqip në dasmën e aktorëve në Holliwood

  Edhe pse ka shkuar larg për t’u martuar me aktorin turk Tolgahan Sayisman, Missi dhe aktorja shqiptare, Almeda Abazi, nuk i ka harruar rrënjët e saj, madje t’i mësojë diçka edhe dhëndrit të famshëm.   Abazi ka publikuar një sekuencë në Instagram nga dasma e saj e 13 Shkurtit...
 • YFSF/ Trofeun e mbrëmjes e merr Shpat Kasapi

  Përfundon një tjetër mbrëmje e “Your Face Sounds Familiar”, që si çdo të hënë mban teleshikuesin përpara Televizioni Klan. Këngëtarët tanë zbritën në skenë duke përformuar zëra të mëdhenj këngëtarësh e hite botërore. Mjaft interesante erdhën Beatrix Ramosaj si Kety Pery Valon Shehu, si Will I Am, Vijoj Herion...
 • Dasma e Semit lë pas nuset e tjera

  Fituesja e episodit të kësaj të diele në “Lufta e Nuseve”, që transmetohet në Televizionin Klan është Semi. Fiziologia nga Pogradeci, e cila jeton e punon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës mori vlerësimet maksimale nga dy rivalet e saj. Në garë këtë mbrëmje ishin Jona, Semi dhe Paola....
 • Irina Shayk, më në formë se kurrë

  Ndërsa qarkullojnë fjalët se Irina Shayk është në pritje të fëmijës së saj të parë më yllin e Hollywoodit, Bradley Cooper, modelja ruse, në shkrepjet e fundit për koleksionin e ri të të brendshmeve “Eleonara” të markës së njohur Intimissimi, prezantohet si gjithnjë në formë të mirë fizike. Në...
 • Foto/ Modelet në “garë” për fundshpinën më të bukur

  Edhe pse vera nuk ka ardhur ende për  modelet dhe bukuroshet e showbizit, nuk ka një stinë të vetme për të ekspozuar linjat e tyre. Me sete fotografike profesionale apo foto të postuara në rrjetet sociale, yjet e mediave rozë thuajse janë futur në një garë me njëra tjetrën,...
 • Xhihani i “Fate të Kryqëzuara” shtrohet me urgjencë në spital

  Aktori i dashur, Erkan Petekkaya, është shtruar me urgjencë në një spital në Stamboll pas dhimbjeve të forta të shkaktuara nga gurët në veshka. Lajmi bëhet i ditur nga e përditshmja turke “Hurriyet”, e cila tha se Petekkaya i është nënshtruar menjëherë një operacioni për të hequr gurët. Aktori...
 • Foto/ Ndryshimi i Adelina Ismailit gjatë shtatzënisë

  Diva e muzikës shqiptare, Adelina Ismaili, ka kohë që është tërhequr nga muzika dhe po pret ardhjen në jetë të fëmijës së saj të parë. Këngëtarja jeton në Zvicër, ku edhe duket se po e shijon në maksimum këtë periudhë të veçantë pritjeje. “Nuk ka bizhu më të bukur...
 • “1000 Premtimet” e Alban Skënderajt

  Këngëtari i mirënjohur Alban Skënderaj ka publikuar sot këngën e tij më të re, “100 Premtime”. Ky është një bashkëpunim me Dalool. Muzika e produksionit të ri është bërë nga Avaxus & Dalool; Melodia & Teksti nga Alban Skënderaj dhe produksioni është drejtuar nga Genc Mehmetaj & Dren Berisha....
 • Video/ “E thirra 4 herë në krevat, nuk erdhi…” hakmarrja e gruas ndaj bashkëshortit

  Kjo video është për bashkëshortet, burrat e të cilave luajnë PlayStacion, ndërsa ato i presin në krevat me orë të tëra. “Është bërë mesnatë, madje fiks ora është 01:23. Kur i thashë flemë, Xhejhun tha; ‘vij pas 10 minutash jeta ime’. Që atëherë e kam thirrur edhe katër herë...
 • Aktori legjendar goditet nga ataku i dytë në zemër

  Pak muaj më parë aktori legjendar, Antonio Banderas, u godit nga një atak në zemër dhe u shtrua me urgjencë në spital. Por, ai atëkohë u lejua të rikthehej në shtëpi pas një trajtimi një ditor. Tani, aktori duket se është goditur nga një tjetër atak dhe përfundoi sërish...
Publicitet


Emisione