Kategoria : ShowBiz

 • Një mashkull i ri në jetën e Selena Gomez?

  Duket sikur ka një mashkull të ri në jetën e këngëtares Selena Gomez. Sipas mediave rozë, thuhet se Gomez është parë shumë pranë me këngëtarin dhe tekstshkruesin Charlie Puth, me të cilin mësohet se do të jetë edhe gjatë turneut këtë vit. Thashethemet për një romancë të re të...
 • Leonora Jakupi merr mirënjohje për përkrahjen ndaj grave të dhunuara gjatë luftës

  Këngëtarja kosovare Leonora Jakupi është vlerësuar nga presidentja Atifete Jahjaga për kontributin humanitar të dhënë në drejtim të grave të dhunuara në fushatën “Mendoj për ty”. Një fushatë që i mbështeste këto gra dhe i nxiste të rrefënin historitë e tyre, në mënyrë që ato mos të vetëizoloheshin. Vajza...
 • Kastro Zizo humbet të ëmën, këngëtari i shkruan një dedikim prekës

  Këngëtari shqiptar dhe një nga pjesëmarrësit e spektalit të së hënës “Your face Sound Familar” në Televizionin Klan, Kastro Zizo ka humbur një ndër njerëzit më të shtrenjtë të tij. Djaloshi rrebel i muzikës shqiptare, ka lajmëruar dje në mbrëmje ndarjen nga jeta të nënës së tij. Vetë Kastro...
 • Janice Dickinson frymëzon gratë e prekura nga kanceri

  Ish – supermodelja Janice Dickinson, e njohur për personalitetin e saj të ashpër dhe të zjarrtë, ka treguar një anë më të pambrojtur në një intervistë për Daily Mail, duke zbuluar se ajo është diagnostikuar me kancer të gjirit. Dickinson u diagnostikua me tumor më 12 mars, pasi mjeku...
 • Eranda Libohova gati me klipin e ri, “Pa mua”

  Këngëtarja e njohur e muzikës shqiptare Eranda Libohova, por përgatitet të hedhë në tregun muzikor një këngë dhe një klip të ri, i cili do të jetë premierë sot pasdite në orë 17.00. Kënga titullohet “Pa mua” është një baladë e kompozuar nga Gent Myftaraj dhe me tekst të...
 • Emine Çunmulaj bëhet nënë, vjen në jetë Ella Faria

  Supermodelja Emine Çunmulaj është bërë nënë për herë të parë. Lajmin e ka bërë vetë publik vetë ajo, me anë të një postimi në Instagram ku prezanton me fansat vogëlueshen e sapoardhur në jetë. “Mirëserdhe dashuria ime. Ella Faria Nazarian, 3 kilogram dhe 21 centimetra e gjatë. Familja ime...
 • Rita Ora frymëzohet nga Marilyn Monroe

  Shqiptarja me famë botërore ka postuar një foto selfie në të cilën prestigjozja “The Sun” e ka krahasuar me ikonën  e bukurisë, Marilyn Monroe. 25 – vjeçarja  është  frymëzuar nga stili i Monroe sepse është shfaqur me buzë të kuqe, flokë bjondë me onde, teksa mban veshur një pellush...
 • Sharapova relaksohet në Meksikë, pas testit pozitiv të drogës

  Pasi doli pozitive në testin e drogës dhe pas vendimit për tu pezuar disa kohë nga aktivitet e tenisit, Maria Sharapova ka zgjedhur të lërë pas problemet e kohëve të fundit, duke pushuar për disa ditë në birgjet e Meksikës. 28 – vjeçarja dukej në formë të shkëlqyer teksa...
 • Ivanka Trump lind djalë, i vendos një emër presidenti

  Vajza e multimiliarderit dhe e kandidatit për president në SHBA, Donald Trump i ka lindur një djalë. Ivanka Trump i ka dhënë jetë një djali të shëndetshëm ditën e Pashkëve, ndërkohë që mëngjesin e kësaj ditë ajo ishte fotografuar së bashku me bashkëshortin duke shëtitur. Ajo e i ka...
 • Vesa Luma nuk i ndahet palestrës dhe pse 7 muajshe shtatzënë

  Këngëtarja nga Kosova Vesa Luma po kalon një shtatzëni shumë të shëndetshme. Këtë e tregojnë dhe fotot në profilin e saj në Instagram, ku ajo pavarësisht se është në muajin e 7 të shtatzënisë, vijon rregullisht që të bëjë palestër. Me ushtrime të programuara enkas për gjendjen e saj, bukuroshja...
 • Enca feston 1 milion ndjekës në Instagram, fansat i shkruajnë RIP

  Ajo është një këngëtare që ngadalë ngjiti rrugën e sukesit, duke u shndërruar në një prej firgurave më të përfolura dhe të kërkuara të showbizz-it në Shqipëri. Tashmë Enca Haxhia, mund të shënojë një tjetër arritje që për të është një tregues i madh, që njerëzit e ndjekin dhe...
 • David Beckham qep fustane për kukullat e së bijës

  David Beckahm ka treguar gjithmonë se është një baba shumë i përkushtuar ndaj fëmijëve. Bashkëshortja e tij, Victoria ka postuar  së fundmi një foto në Instagramin e  saj, në të cilën duket ylli i futbollit teksa qep fustane për kukullat e vajzës së tij, Harper. “Harper ka babain e...
 • Princ Leka dhe Elia Zaharia vendosin kurorë më 8 tetor

  Pas një historie dashurie shumë vjeçare Princi shqiptare Leka II, ka shpallur ditën e martesës me artisten Elia Zaharia. Me anë të një njoftimi zyrtar Familja Mbretërore shqiptare ka deklaruar se më datë 8 tetor 2016, në Tiranë, Princi Leka dhe Elia Zaharia do të vendosin kurorën martesore. “Urojmë...
 • Vajza e Eli Farës ka ditëlindjen, këngëtarja e quan ende “beba”

  Edhe pse vajza e saj Marina është rritur tashmë dhe është shndërruar në një vajzë bukuroshe, duket se për këngëtaren Eli Fara, ajo vijon të jetë ende të jetë e vogël. Kjo me fundit me përkëdheli, vijon ta thërrasë “beba” Në ditën e saj të lindjes, artistja korçare e...
 • Ghetto Geasy vjen me klipin “BS”

  Është publikuar klipi i ri i reperit Ghetto Geasy, aka Getoari. Kënga mban titullin “BS” dhe është një bashkëpunim i tij me një tjetër reper, Onat. Vargjet janë shkruar nga dy protagonistët, ndërkohë që biti i këngës i është besuar Libeates. Sipas faqes Prive.al ky krijim muzikor ishte dëgjuar më...
 • Video/ Hugh Jackman shpëton të birin nga mbytja

  Hugh Jackman ka përjetuar momente dramatike këtë të shtunë teksa ndodhej në plazhin “Bondi Beach” në Sidney, kur djali i tij Oscar u përplas nga një dallgë e madhe. Pamjet e transmetuara nga “The Nine Network” tregojnë yllin e Hollywood që ndihmon një person, përpara se të rikthehet në...
 • Roberti, dedikim special Norës në 30 – vjetorin e lindjes

  Këngëtarja Nora Istrefi feston sot ditëlindjen. Bukuroshja kosovare mbushi 30 – vjeç dhe bashkëshorti i saj, Robert Berisha, i bëri një dedikim të ndjerë në Instagram, në të cilën i shprehte dashurinë dhe mirënjohjen e tij. “Gëzuar ditëlindjen gruaja ime e bukur Nora. Të jesh e bekuar në këtë...
 • Michael Douglas dhe Catherine Zeta – Jones, shijojnë pushimet në Meksikë

  Çifti i njohur hollivudian, Catherine Zeta – Jones dhe Michael Douglas, po shijojnë disa ditë pushimi në Cancun, në Meksikë. Të përfolur shpesh këto kohët e fundit për një ndarje të mundshme, duket qartë nga fotot e shkrepura nga paparacët, se ata janë mëse të përkushtuar ndaj njëri – tjetrit....
 • Video/ Noizy, takon fansat e tij të vegjël në një shkollë

  Njihet për zemrën e madhe dhe veçanërisht për dashurinë që ushqen për më të e vegjlit. Këtë herë reperi Noizy, i ndodhur në Zvicër për një koncert, ka vendour që të shkojë në një shkollë fillore, për t’u takuar me fansat e tij të vegjël. https://www.instagram.com/p/BDTYL8Pyvgo/?taken-by=zinizin Ai ka kaluar disa...
 • Mariah Carey këshillohet të anullojë koncertin në Bruksel

  Mariah Carey është këshilluar që të mos e zhvillojë koncertin e saj në Bruksel të planifikuar për ditën e dielë, pikërisht në ditën e lindjes së saj. Ekipi i sigurisë është krejtësisht kundër zhvillimit të koncertit për shkak të shpërthimeve nga sulmet terroriste. Ekipi i sigurisë tha gjithashtu se...
Publicitet
Emisione