Kategoria : Sport

 • Shpresat e Shqipërisë barazojnë me Moldavinë

  Një ditë pasi Kombëtarja A u mund nga Italia në Palermo 2 – 0, Shpresat e Shqipërisë barazuan 0 – 0 ndeshjen e parë miqësore me Moldavinë. Ndeshja u zhvillua në orën 15.00 në stadiumin “Elbasan Arena” të qytetit të Elbasanit. Trajneri Alban Bushi hodhi në fushë këtë formacion:...
 • Xhaka dhe Abrashi largohen nga grumbullimi

  Taulant Xhaka dhe Amir Abrashi janë dy nga futbollistët që nuk do të jenë pjesë e Kombëtares për miqësoren e së martës me Bosnje Hercegovinën në Elbasan. Ata nuk udhëtuan me ekipin drejt Shqipërisë. Të dy nuk qëndruan në stol duke mos luajtur për asnjë minutë në sfidën me...
 • FSHF dënon grupin që hodhi flakadanët dhe u kërkon falje italianëve

  Federata Shqiptare e Futbollit ka dënuar grupimin e tifozëve ILLYRIAN ELITE, përgjegjës për ndërprerjen për disa minuta të ndeshjes së mbrëmshme mes Italisë dhe Shqipërisë në Palermo. FSHF tha se “ka vendosur te mos japë dhe të mos shpërndajë me asnjë biletë për në stadium, anëtarëve te grupimit ILLYRIAN...
 • Ndërprerja e ndeshjes, penalizon Shqipërinë

  Flakandanët dhe tymueset e tifozëve shqiptarë, që ndalën për 8 minuta ndeshjen Itali – Shqipëri mund t’i kushtojnë shtrenjte Federatës Shqiptare të Futbollit. Deri më tani janë marrë disa gjoba dhe për këtë ndërprerje mund të jetë e njëjta masë ose edhe përjashtim të spektatorëve sipas mediave italiane. Nga...
 • Spanja mban vendin e parë në grup

  Një fitore e lehtë e Spanjës 4 – 1 ndaj Izraelit në sfidën e luajtur në Gijon. Ekipi që udhëheq Grupin G së bashku me Italinë, ku ndodhet edhe Shqipëria, tregoi edhe një herë se është pretendenti kryesor për tu kualifikuar direkt në finalet e Kupës së Botës 2018....
 • Roshi më i miri nga mediat italiane

  Shqipëria u përpoq të befasonte Italinë në fushën e saj, por pa ia arritur. Një nisje e vrullshme, por pa rezultatin e dëshiruar. “Gazzetta dello Sport” vlerësoi lojën e Shqipërisë me notën 5,5. Sportivja italiane cilësoi si më të mirin në fushë Odise Roshin duke i dhënë notën 6,5....
 • Fishekzjarrët në ndeshjen Itali –Shqipëri, policia italiane nis arrestimet

  Pas trazirave, prangat. Një tifoz shqiptar është arrestuar nga DIGOS, polica e specializuar në Itali që zakonisht merret me ngjarjet e dhunshme. Duke qenë se përballja mes Italisë dhe Shqipërisë në “Renzo Barbera” të Palermos  kishte elementë dhunë ka filluar menjëherë puna për të ndalur personat që shkaktuan ndërprerjen...
 • De Biasi pas humbjes me Italinë: Luajtëm me guxim!

  Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni De Biasi, pas humbjes 2 – 0  ndaj Italisë në Palermo, tha se Shqipëria bëri “ndonjë gabim, por gjithsesi besoj se në përgjithësi  luajtëm si të barabartë”.  “Ne luajtëm me guxim, bëmë një ndeshje të një niveli shumë të lartë përballë një skuadre që...
 • Kosova humbet sfidën, por “fiton” Nuhiun

  Kosova humbi sfidën e katërt radhazi në eliminatoret e Kupës së Botës 2018. Skuadra e Albert Bunjakit zhvilloi një lojë më sulmuese  se zakonisht ndaj Islandës në Shkodër, por duke harruar mbrojtjen për tu mundur me rezultatin 2 – 1. Miqtë shënuan 2 gola në pjesën e parë, njëri...
 • Brazili dhe Argjentina pranë kualifikimit

  Brazili dhe Argjentina janë fare pranë kualifikimit për në finalet e botërorit të Rusisë pas fitoreve të regjistruara sot përkatësisht me Uruguain dhe Kilin. Brazili e filloi praktikisht lojën në disavantazh pasi Cavani shënoi me 11-metërsh për skuadrën e tij që në minutën e 9. Kaluan vetëm 10 minuta...
 • Shqipëria humb me Italianë

  Shqipëria e humbi 2-0 ndeshjen me Italinë me gola të De Rossit dhe Immobile. Në fushën e lojës kuqezinjtë luajtën si të barabartë dhe kishin rastet e tyre por në shkallët e stadiumit u ofrua shfaqa më e shëmtuar. Për shkak të hedhjes së tymueseve, me shumë mundësi nga...
 • Tymueset/ Rinis ndeshja Itali-Shqipëri pas ndërprerjes

  Ndeshja Itali Shqipëri ka rinisur pas një ndërprerjeje disa minutëshe si pasojë e disa tymueseve të hedhura në dushin e blertë nga rifozët. Ndeshja u ndërpre në minutën e 57-të teksa Italia ishte në avantazhin e një goli të shënuar në pjesën e parë me 11-metërsh. Dy ekipet respektove...
 • Ndeshja/ Italianët, gjest të turpshëm ndaj himnit shqiptar

  Ashtu si edhe në shumë herë të tjera, fansat italianë në ndeshjen Itali-Shqipëri të luajtur mbrëmjen e sotme në Palermo, fishkëllyen në mënyrë përulëse gjatë kohës kur në sfond jepej himni shqiptar. Para fillimit të ndeshjes, gjatë ritualit të himneve, u dëgjuan fishkëllima të shumta ndaj himnit shqiptar në...
 • Kosovë-Islandë, formacionet zyrtare

  Kosova pret sonte në 20:45 Islandën në “Loro Boriçi” në Shkodër, në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kupës së Botës Rusi 2018. Kosova do të zbresë në fushë me këtë formacion: Ujkani; Përdedaj, Rrahmani, Pnishi, Kololli; Kryeziu, Shala; Rashica, Valon Berisha, Besart Berisha; Nuhiu. Islanda do të luajë...
 • Itali-Shqipëri, formacionet zyrtare

  Italia pret Shqipërinë sonte në “Renzo Barbera” të Palermos, në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kupës së Botës Rusi 2018. Shqipëria do të zbresë në fushë me këtë formacion: Thomas Strakosha, Ansi Agollli, Arlind Ajeti, Frederic Veseli, Elseid Hysaj; Andi Lila, Migjen Basha, Ledian Memushaj, Burim Kukeli, Odise...
 • Tifozët e Shqipërisë ndezin sfidën Itali-Shqipëri

  Grupimi tifozat “Kuq e Zi” kanë qenë në Palermo prej ditës enjte. Ata dhanë sinjalet e para të mbeshtetjes me brohoritjet e tyre. Atmosfera e sfidës me Italinë vijoi sot që në orët e para të ditës. Mbështetësit e Kombëtares u mblodhën në sheshet e qytetit që do të...
 • Emocionet e Lorik Canës mes arbëreshëve para sfidës me Italinë

  “Lumturi dhe Krenari.” Ky është komenti i kapitenit legjendar të Kombëtares Shqiptare, Lorik Cana, për arbëreshët e Italisë.  Edhe pse nuk luan më për Kombëtaren Shqiptare, Lorik Cana vijon t’u qëndrojë pranë çunave të ekipit.  Ai ka udhëtuar drejt Palermos për super-sfidën e sotme të Italisë me Sqhipërinë, ku...
 • Arbëreshët në mbështetje të kuqezinjve

  Mediat italiane bëjnë të ditur se komuniteti arbëresh në Siçili është organizuar për të marrë pjesë në mënyrë masive në ndeshje. Me ndjenjën e përkatësisë së ringjallur për këtë ditë arbëreshët e rrethinave të Palermos nga Piana degli Albanesi, Contessa Entellina, Santa Cristina Gela dhe deri tek Mezzojuso, raportohet...
 • Ndeshjet e rivalëve të Shqipërisë

  Vëmendja e Shqipërisë nuk do të jetë vetëm në Palermo sot, por edhe në Gijon dhe Vaduz. Rivalët e Grupit G do të luajnë në të njëjtin orar. Më e rëndësishme është përballja që do të zhvillohet në stadiumin “El Molinon” mes Spanjës dhe Izraelit. Fitorja në muajin nëntor...
 • Italia në sulm ndaj Shqipërisë

  Të gjithë në sulm! Kështu mund të përkufizohet formacioni i mundshëm që trajneri i Italisë Ventura pritet të hedhë në fushë që nga minuta e parë. Me 4 sulmues, Insigne, Belotti, Immobile dhe Candreva, Italia shpreson dhe kërkon të fitojë me sa më shumë gola për çështje të renditjes...
1 2 3 129
Publicitet


Emisione