Kategoria : Sport

 • Donis Avdijaj kërkon Shqipërinë. Pranon për “Bild” se është gati për kombëtaren

  Kualifikimi i Shqipërisë në Euro 2016 është kthyer në një motiv për të zgjedhur këtë fanelë për lojtarët me prejardhje shqiptare. njëri prej tyre është Donis Avdijaj, i cili luan me Sturm Graz, por kartoni i tij zotërohet nga Schalke. 19-vjeçari ka qenë në planet e Gianni De Biasi...
 • Kualifikohen Atletico dhe City

  Atletico Madrid dhe Manchester City shkojnë në çerekfinalet e Champions League. Dy ndeshje kthimi pa gola që kaluan më tej pretendentët kryesorë. Atletico mbërrin në këtë fazë për tretin vit radhazi. Sfida e zhvilluar në “Vicente Calderon” me të njëjtin rezultat si në takimin e parë me PSV, 0 –...
 • Kristjan Sokoli, shqiptari i parë pjesë e kampionatit të futbolli amerikan

  Kristjan Sokoli është shqiptar i parë pjesë e kampionatit të futbollit amerikan, National Football League. Djaloshi i lindur në Shqipëri dhe që më pas emigroi Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është pjesë e Seattle Seahawks, skuadra fituese e Superbowl në 2014 dhe finaliste një vit më pas. Kristjan Sokoli:”Perspektiva...
 • Derbi i kryeqytetit në Canal Plus

  Derbi i kryeqytetit, mes Partizanit dhe Tiranës ngjall interes edhe jashtë kufijëve. Përballja e fundit mes rivalëve të përjetshëm e fituar nga të kuqtë tërhoqi vëmendjen e Canal Plus francez. Në një reportazh që nis me marshimin e tifozerive janë paraqitur emocionet e kësaj sfide e cilësuar si më...
 • Fabian Lokaj vendimtar për Koper

  Fabian Lokaj shënoi golin e parë në kamponatin slloven. Sulmuesi shqiptar i cili luan me Koperin realizoi golin e fitores 1 – 0 në fushën e Kërka. Futbollisti i përfaqësueses të 19-vjeçarëve kaloi në avantazh Koperin në minutën e 77’duke ndalur serinë e disfatave duke u larguar nga fund...
 • Jahmir Hyka pjesë e formacionit të javës në Zvicër

  Jahmir Hyka bëhet pjesë e formacionit të javës në Zvicër i përzgjedhur nga gazeta “Blik”. Mesfushori shqiptar ishte më i miri në fushë për Lucernën që fitoi 2 – 1 takimin me Luganon. Ky ishte një rikthim te fitorja pas gjashtë humbjeve radhazi dhe Hyka dha pasimin për golin...
 • Respektohet tifozi i Dortmund

  Fitorja e Borussia Dortmund me Mainz u shoqërua me një ngjarje tragjike. Një përkrahës i ekipit pësoi infarkt që rezultoi fatal për të. Ndihma e shpejtë nuk pati mundësi t’i shpëtonte jetën tifozit që gjendej në tribunën e ultrasve. Gjithçka ndodhi kur ndeshja po luhej dhe lajmi u shpërnda...
 • Partizani – Skënderbeu, përfundon në barazim ndeshja në “Qemal Stafa”

  Partizani dhe Skënderbeu e mbyllën në barazim 1 – 1 takimin e fazës së tretë dhe në renditje asgjë nuk ndryshon edhe pas javës së 26 të Superligës. Korçarët mbeten përsëri të shkëputur 4 pikë në krye të klasifikimit. Andrea Agostinelli, Trajner i Partizanit: “Ky barazim na djeg shumë...
 • Çekiçi i shënon Dinamo Zagrebit

  Endri Çekiçi i dha një leksion të mirë Dinamo Zagreb që e ka huazuar te Lokomotiva për gjysmën e sezonit. Mesfushori shqiptar shënoi një gol dhe ndihmoi Ivan Fiolic të realizonte të dytin, por nuk mjaftuan për t’i dhënë një pikë ekipit, Çekiçi shkurtoi diferencën më minutën e 53’...
 • PSG, siguron titullin 8 javë para mbylljes së Kampionatit

  Paris Saint Germain bëhet i pari ekip kampion në kampionatet e rëndësishëm të Europës. Skuadra e Blanc siguroi matematikisht titullin kur duhen edhe 8 javë që të përfundojë ky sezon. Fitorja e thellë 9 – 0 në fushën e Troyes hipotekojë gjithçka. Ky është titulli i tretë kampion në...
 • Napoli në një hap me Juventus

  Napoli mban hapin e Juventus duke fituar 1 – 0 në Palermo. Fitorja u vendos nga një 11 metërsh i Higuain në pjesën e parë. Juventus fitoi të premten 1 – 0 me Sassuolo dhe diferenca mbetet përsëri 3 pikë. Milan nuk arriti të marrë më shumë se 1...
 • Partizani – Skënderbeu, ndeshja për titullin

  Partizani – Skënderbeu është ndeshja e rëndësishme e javës. Mbrëmjen e së hënës në orën 19:00 në “Qemal Stafa” mund të vendoset shumë. Një fitore e të kuqve do të hapte tërësisht çështjen e titullit, ndërsa një e korçarëve do të afronte më shumë me trofeun skuadrën e Mirel...
 • Vllaznia fiton derbin e Shqipërisë

  Vllaznia arriti një tjetër fitore të rëndësishme në përpjekjet e saj për t’i shpëtuar rënies. Skuadra shkodrane mundi Tiranën me rezultatin 3 – 1 në Derbin e Shqipërisë i zhvilluar në “Reshit Rusi”. Të gjithë golat u shënuan nga lojtarët vendas, pasi edhe ai i Tiranës ishte një autogol....
 • Duka:De Biasi pati një ofertë nga një ekip spanjoll

  Gianni De Biasi është trajneri që çoi Shqipërinë për herë të parë në finalet e Europianit. Kjo arritje solli famë dhe lavdi për të aq sa në Itali shikohet me një sy tjetër 4 vjet pasi vendosi të zgjidhte kuqezinjtë. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka i...
 • Shala shënon golin e fitores për Liberec

  Herolind Shala shënoi përsëri për Slovan Liberec. Kësaj here goli i tij vendosi fitoren 1 – 0 në fushën e Pribram e vlefshme për javën e 21 të kampionatit çek. Mesfushori i Kombëtares realizoi në minutën e 41’ duke mbajtur Liberec në garë për kupat e Europës. Herolind Shala...
 • Van der Sar kthehet në fushë, pret 11-metërsh në debutimin me Noordwijk

  Edëin van der Sar mbetet i përhershmi edhe pse kishte 5 vjet pa luajtur. Portieri i njohur hollandez vendosi që të ndihmojë klubin Noordwijk dhe tregoi aftësitë e tij duke pritur një 11-metërsh. 45-vjeçari luajti sfidën e parë me ekipin e ligës së katërt hollandeze me Jodan Boys që...
 • Një tjetër fitore për Inter

  Interi vijon me momentin pozitiv duke mundur Bolonjan me rezultatin 2 – 1 në takimin e javës së 29 të Serisë A. Golat u shënuan në pjesën e dytë edhe pse në fraksionin e parë pati raste të shumta. Skuadra e Mançinit mori 3 pikë që e ngjisin përkohësisht...
 • Derbi i Shqipërisë luhet të dielën

  Derbi i Shqipërisë e shikon Vllazninë dhe Tiranën me objektiva të ndryshëm. Shkodranët kërkojnë fitoren për të parë më pranë qëndrimin në Superligë, ndërsa kryeqytetasit të kualifikohen në kupat e Europës. Takimi do të nisë të dielën në orën 13:00 në fushën sportive “Reshit Rusi”. Të dy ekipet vijnë...
 • Barcelona shkatërron Getafe

  Barcelona luajti tenis ndaj Getafe sot në “Camp Nou”, duke mundur me rezultatin 6 – 0. Gola të shumtë edhe pse Lionel Messi, pati luksin të gabojë edhe në goditjen e një penalltie. Pjesa tjetër e takimit të javës së 29 të La Liga ishte një spektakël. Argjentinasi e...
 • Agolli i jep fanellën Nishanit

  Ansi Agolli është një ndër futbollistët kryesorë të Qarabag, skuadra më e njohur e Azerbajxhanit. Mbrojtësi i Kombëtares, i cili aktivizohet në kampionatin azerbajxhanas prej vitit 2010, shfrytëzoi praninë e Presidentit të Republikës, Bujar Nishani për t’i bërë një dhuratë. Agolli i dha Kreut të Shtetit fanellën me të...
PublicitetEmisione