Kategoria : Sport

 • Fansat e Arsenalit në dashuri me Granit Xhakën

  Blerja më e re e Arsenalit, Granit Xhaka duket se po çmend fansat e ekipit anglez. Pas një ndeshje të konsideruar të shkëlqyer me Shqipërinë, ku ai luajti kundër vëllait të tij Taulant Xhaka dhe u shpall njeriu i ndeshjes, ish-lojtari i Borussia Monchengladbach, ka spikatuar dhe në ndeshjen...
 • Euro 2016/Rumani – Zvicër mbyllet me barazim

  Është mbyllur me barazimin 1 me 1 sfida e dytë e grupit A, Rumani – Zvicër për “Euro 2016”. Përfaqësuesja e drejtuar nga Petkoviç ka bërë një paraqitje të mirë, por ishin rumunët ata që kaluan të parët në avantazh në minutën e 18-të më 11-metërsh të realizuar nga...
 • Murati: Nuk kemi çfarë të humbasim

  Edvin Murati nuk arriti të luante në fazën finale të një Europiani, por tani është pjesë e stafit të Kombëtares si organizues në Francë, një vend që e njeh mirë. Ish-mesfushori u intervistua nga UEFA.com. “Ekipi është mirë, humbëm një ndeshje duke luajtur me dhjetë vetë. Djemtë po japin...
 • Shqipëri – Francë, Marseja vishet kuq e zi

  Marseja është në festë sot, në dallim nga disa ditë më parë, ku u kthye në një arenë përleshjesh nga huliganët anglezë dhe rusë. Tifozët shqiptarë janë bashkuar me ata francezë duke kënduar. Me mijëra shqiptarë i janë drejtuar qytetit jugor të Francës, për të mbështetur Kombëtaren duke përçuar...
 • #ALB, që Kulla Eiffel të vishet kuq e zi

  Që prej nisjes së Kampionatit Europian, Kulla Eiffel ndizet çdo natë me ngjyrat e flamurit të një prej skuadrave pjesëmarrëse. Ashtu siç shumë prej jush tashmë janë në dijeni, përcaktuesit se cilat ngjyra do të ndezin kullën e famshme, janë vetë tifozët. Duke bërë sa më shumë hashtag me...
 • Euro 2016/Skllovakia mund Rusinë

  Sllovakia ka arritur në marrë një fitore me Rusinë, në ndeshjen e vlefshme për Grupin B, që ka përfunduar në rezultatin 1 – 2. Në sfidën që nisi në orën 15:00, në avantazh fillimisht ka kaluar skuadra sllovake, e cila më pas e ka thelluar rezultatin në 0 –...
 • Parashikimi i “Sky Sport” për ndeshjen Francë-Shqipëri

  Ethet e ndeshjes Francë – Shqipëri kanë përfshirë edhe rrjetin “Sky Sport”. Në një nga emsionet e tyre ata shfaqën rezultatin 4 – 1 për vendasit, madje edhe sa shikues e përcollën këtë sfidë. Një tabelë e përgatitur, por e publikuar gabimisht ku shkruhej rezultatet edhe për sfidat e...
 • Ismail Morina intervistë për “L’Équipe”

    Në prag të përballjes mes Francës dhe Shqipërisë, prestigjozja sportive “L’Equipe” ka zhvilluar një intervistë me Ismail “Ballist” Morinën. “Ismail Morina, njeriu i dymbëdhjetë i Shqipërisë”, titullohet artikulli i gazetës franceze. “L’Equipe” përshkruan vështirësitë që iu desh të haste për të arritur deri te Ismail Morina, i cili...
 • Nelson i jep fitoren Francës

  Pas parashikimit të iguanës Arang, vjen ai i një zogu të quajtur Nelson. Nëse hardhuca gjigande zgjodhi barazimin mes tre alternativave për ndeshjen e mbrëmjes së sotme, ky shpend ekzotik vendosi për fitoren e Francës. Nelson është parashikuesi i Eurosport, i cili është vendosur edhe një herë përpara zgjedhjes...
 • Zvicra luan për fitore me Rumaninë

  Në fushë sot në orën 18:00 do të jenë edhe rivalët e Shqipërisë, Zvicra dhe Rumania. Mes tyre është një barazi në rezultatet e mëparshëm në përballjet direkte, por në këtë turne zviceranët e nisën me fitore, ndërsa rumunët me humbje. Trajneri i Zvicrës,Vladimir Petkovic pranoi se duhet të...
 • Foto-Video/ Përballja me Francën, “shqiponjat” kuqezi pushtojnë Marsejën

  “Shqiponjat” kuqezi kanë filluar pushtimin e Marsejës, për sfidën e darkës me Francën. Të gjithë besojnë tek mrekullia dhe djemtë e Kombëtares. Shqiptarët nga të gjitha trojet, që janë nisur drejt francës janë të shumtë. Këto foto dhe video të dërguara nga vetë tifozët në Televizionin Klan tregojnë më...
 • Me sytë nga Franca… Kombëtarja zhvillon stërvitjen e fundit

  Lojtarët e Kombëtares kanë zhvilluar stërvitjet e fundit në stadiumin “Vellodrome” të Marsejës. Për më shumë se një orë, djemtë kuqezinj fillimisht kanë bërë vrapime të lehta dhe lojë. Pastaj skuadra ka vazhduar nën drejtimin e përgatitësit atletik, sprinte dhe strecing. Me pas, është kaluar në një miks ushtrimesh taktike...
 • Befason Islanda, barazon me Portugalinë

  Rezultate të papritura në takimet e para të Grupit F. Islanda mori një barazim historik me Portugalinë, në debutimin e saj në finalet e Europianit. Skuadra e Lagerback siguroi një pikë, me sfidën që përfundoi me rezultatin 1 – 1. Pjesa e parë ishte për portugezët, që kaluan në...
 • Deschamps: E vështirë me Shqipërinë

  Didier Deschamps nuk arriti të fitojë me Shqipërinë në miqësoret e fundit dhe kjo bën të mendojë se është një kundërshtar i fortë. Megjithtë trajneri i Francës dëshiron vetëm fitore në sfidat e grupit. Didier Deschamps, Trajner i Francës: “Është një ekip i mirëorganizuar, mbrohen mirë dhe kundërsulmet janë...
 • De Biasi: Francën e njohim mirë

  Shqipëria është gati për Francën. Sipas trajnerit Gianni De Biasi kundërshtarin e njohin mire, ashtu siç është janë edhe kuqezinjtë për rivalin. Sfida e së mërkurës me përfaqësuesen e Didier Deschamps wshtw vendimtare për Kombëtaren, që e nisi me disfatë turneun. Gianni De Bias, Trajner i Kombëtares: “I njohim...
 • Euro 2016, Hungaria e nis me fitore

  Hungaria e nisi me fitore Europianin, duke mundur një rival të fortë si Austria me rezultatin 1 – 0. Takimi i zhvilluar në Bordo pa austriakët më kërkues, por ishin hungarezët që festuan në fund. Goli u realizua në pjesën e dytë. Austria luajti për shumë minuta me 10...
 • Menaxheri i Hysajt shpërfill Arsenal

  Elseid Hysaj nuk do të largohet nga Napoli. Ky është qëndrimi i menaxherit të tij Mario Giuffredi, pas interesimit të Arsenal. Ai tha për “Radio Crc” se mbrojtësi i Kombëtares duhet të qëndrojë edhe një sezon te Napoli duke luajtur në Champions League, një përvojë që do ta kompletojë....
 • Rusia rrezikon përjashtimin nga Euro 2016

  UEFA mund të përjashtojë Rusinë nga Europiani nëse përsëriten trazirat e pak ditëve më parë nga ana e tifozëve. Vendimi u mor nga Komisioni i Disiplinës i mbledhur të martën në Paris. Masa hyn në fuqi nëse huliganët rusë shkaktojnë probleme brenda stadiumit, ashtu si në përballjen me Anglinë...
 • Franca ndryshon formacion përballë Shqipërisë

  Një ditë para ndeshjes Francë – Shqipëri, mediat vendase shkruajnë se trajneri i bluve Didie Deshomp mund të bëjë disa ndryshime në formacion, krahasuar me ndeshjen e parë përballë Rumanisë. Gjatë ndeshjes së kontrollit të hënën Deshomp renditi formacionin që zbriti në fushë ndaj përfaqësueses rumune. Por rrjeti televiziv francez...
 • Kombëtarja mbyll sot përgatitjet për Francën

  Kombëtarja udhëtoi sot paradite drejt Marsejës për sfidën me Francën. Kuqezinjtë do të zhvillojnë seancën e fundit në stadiumin “Velodrome”, aty ku nesër në orën 21:00 do të luhet përballja. Gianni De Biasi pritet të ndryshojë në mesfushë. Mundësitë janë aktivizimi i Andi Lilës dhe Ledian Memushajt. Ky i...
Publicitet
Emisione