Kategoria : Sport

 • Skënderbeu në Vlorë për të vazhduar kryesimin

  Me shumë dëmtime, me lojtarë që kanë në këmbët e tyre lodhjen edhe të Europa League, Skënderbeu do të shkojë në Vlorë për ndeshjen e parë të fazës së dytë. Në fazën e parë korçarët fituan 2-0. Ilir Daja: “Me kontigjentin që kemi duhet të marrim atë që morëm...
 • Teuta rikthehet te fitorja

  Teuta rikthehet te fitorja pas 7 javësh në kampionat. Ekipi durrask mundi 3 – 2 Luftëtarin në Gjirokastër. Ky sukses i jep pak frymëmarrje Teutës, që po kalonte një krizë pas nisjes të mirë të sezonit. Kthim te humbjet për Luftëtarin që tani drejtohet nga Hasan Lika. Ky takim...
 • Danimarka dhe Australia shkojnë në Botëror

  Danimarka dhe Australia janë ekipet që i bashkohen finaleve të Botërorit 2018. Përfaqësuesja daneze siguroi kualifikimin pas fitores 5 – 1 ndaj Irlandës në Dublin. Eriksen ishte heroi i takimit me 3 gola të shënuar. Danimarka mungoi në botërorin e fundit. Sfida e luajtur në Kopengahen u mbyll pa...
 • Argjentina humbet miqësoren me Nigerinë

  Argjentina pa Lionel Messi u mund 4 – 2 në miqësoren me Nigerinë. Në takimin e zhvilluar të martën në Krasnodar përfaqësuesja afrikane përmbysi rezultatin. Lojtarët nigerianë i treguar atyre argjentinas që nuk janë ende gati për botërorin. Në barazim 2 – 2 përfundoi sfida mes Gjermanisë dhe Francës...
 • Ancelotti për trajner të kombëtares

  Gian Piero Ventura nuk e jep dorëheqjen nga posti i trajnerit të Italisë edhe pse nuk arriti ta kualifikojë skuadrën në finalet e një botërori. Dështimi në këtë fushatë u kalua nga trajneri me premtimin se do të ai dhe lojtarët do të bëjnë maksimumin për kualifikueset e botërorit....
 • Panucci i kënaqur me lojën e Kombëtares

  Fitorja e Shqipërisë me Turqinë në Antalia u komentua gjerësisht si konfirmim i paraqitjeve pozitive të Kombëtares Shqiptare që prej epokës De Biasi. Në fushë u pa një ekip i koordinuar mirë në mbrojtje dhe në mesfushë dhe i rrezikshëm në kundërsulm. Tre dalje nga krahët u finalizuan me...
 • Dy shqiptarë drejt finales së Botërorit të MMA

  Florian Doskja dhe Ermal Hadribeaj janë dy shqiptarë, të cilët po korrin sukses në kampionatin botëror të MMA (Arte Marciale), që zhvillohet në Bahrein. Të dy sportistët kanë kaluar në turin tjetër në 1/8, duke fituar ndeshjet e tyre në raundin e dytë. Doskja mundi anglezin Ben Miles duke...
 • Milinkovic: Duam fitore me Kamzën

  Kukësi do ta nisë të enjten në fushën e Kamzës fazën e dytë të kampionatit. Trajneri Mladen Milinkovic ka vetëm një objektiv në fushën ku la pikë edhe Skënderbeu, të fitojë takimin. Mladen Milinkovic: “Është fillimi i fazës së dytë dhe është e rëndësishme për ne. Duam ta ta...
 • Humbja trondit futbollin turk

  Humbja me Shqipërinë është pika që mbushi gotën, një tjetër zhgënjim dhe duket se turqit do të marrin masa drastike. Lajmi i fundit që raportohet në mediat turke është takimi me urgjencë që presidenti i federatës Yildirim Demiroren, ka kërkuar me trajnerin Mircea Lucescu. Menjëherë pas ndeshjes në Antalya,...
 • Video – Foto/ Lotët e Buffon dhe dëshpërimi i lojtarëve të tjerë

  Ndeshja e së hënës mes Italisë dhe Suedisë ishte padyshim dramatike. Italia kërkonte fitoren që nga minuta e parë, por që nuk e arriti dot, duke mos u kualifikuar për në botërorin e vitit tjetër. Por pa asnjë mëdyshje, dramatike ishte intervista e Buffon në fund të ndeshjes. Veterani...
 • Italia mbetet jashtë Botërorit

  Italia do t’i mungojë finaleve të botërorit për herë të parë pas 60 vitesh. Barazimi pa gola me Suedinë në Milano ndëshkoi skuadrën 4 herë kampione të botës, që takimin e parë në Solna e humbi me rezultatin 1 – 0. Një ndeshje në sulm e italianëve dhe në...
 • Shqipëria i mund në shtëpi, media turke flet për ‘natë makthi’

  Turqit nuk e kanë kapërdirë humbjen e hidhur nga Kombëtarja shqiptare, 2 – 3 , në shtëpinë e tyre në Antalia. Dy gola të Sadikut dhe një i Grezdës i dhanë fitoren Shqipërisë, pavarësisht ndëshkimit me karton të kuq të Memushajt para përfundimit të pjesës së parë. “Duel golash në Antalia,...
 • Shqipëria fiton miqësoren me Turqinë

    Shqipëria merr një fitore bindëse 3 me 2 në miqësoren me Turqinë, të luajtur të hënën në mbrëmje në Antalia. Një test i rëndësishëm për Kuqezinjtë dhe trajnerin Christian Panuçi, i cili eksperimentoi me 3 sulmues në këtë përballje. Kombëtarja bëri një paraqitje pozitive edhe pse luajti për...
 • Kombëtarja italiane në “Ditën e gjykimit”

  Është dita e gjykimit, është dita e Itali – Suedi. Ndeshja vlen kualifikimin për në botërorin e Rusisë. Presion i lartë tek italianët që duket se më shumë se tek aftësitë e tyre në fushën e lojës, besim kanë tek 65 mijë tifozët e “San Siros”, nga të cilët...
 • Daniel Godellit i refuzohet viza

  Daniel Godelli nuk do të jetë në Botërorin e Peshëngritjes që do të zhvillohet muajin e ardhshëm në Shtetet e Bashkuara të Amerkiës. Sportisti shqiptar nuk arriti të marrë vizën për të udhëtuar me ekipin dhe këtë e konfirmoi vetë ai në një mesazh në profilin e tij në...
 • Shqipëri sulmuese në miqësoren me Turqinë

  Christian Panucci e ka futur skuadrën në frymën e Europianit të ardhshëm. Ashtu sikurse e kishte treguar edhe më parë, ambicia e tij është që të ndërtojë një skuadër konkurrente si e barabartë me rivalët. Në këtë mënyrë Panucci po kërkon ta çojë kombëtaren shqiptare një hap përpara. Ndaj...
 • Fajin e kanë shtrigat e Beneventos

  Asnjë pikë 12 humbje, asnjë barazim asnjë fitore. Pesë gola të shënuar dhe 31 të pësuar. Ky është rekordi më negativ i regjistruar nga Benevento në Serie A, sigurisht skuadra është në vendin e fundit të renditjes. Teksa të shumtë janë analistët që tentojnë të japin versionin e tyre...
 • Lucesku këshillon lojtarët që luajnë në Turqi

  Mircea Lucesku, kërkon që lojtarët e kombëtares turke që luajnë në superligën vendse të largohen nga ky kampionat. Rumuni mori shembull pikërisht përfaqësuesen shqiptare. “Luajmë kundër një ekipi ku të gjithë lojtarët kanë kontrata jashtë, duke filluar që nga portieri Berisha që luan me Atalantan, e kështu me rradhë....
 • Rusi 2018, kualifikohet Zvicra e shqiptarëve

  Zvicra u kualifikua për në finalet e botërorit. Skuadra helvete barazoi 0-0 në ndeshjen e dytë të Play – Off me Irlandën e Veriut por shkon në Rusi 2018 falë fitores në ndeshjen e parë 1-0. Në takimin e dytë Zvicra vuajti shumë presionin e irlandezëve, por arratitë ruajë...
 • Panucci: Po krijojmë një grup me lojtarë cilësorë

  Trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci, e konsideron miqësoren ndaj Turqisë si pjesë të projektit të tij për të ngritur një skuadër cilësore për kualifikueset e europianit të ardhshëm. Një ditë para ndeshjes në konferencën e zakonshme për shtyp, italiani vlerësoi futbollistët për impenjimin në një javë grumbullim. “Këto...
Publicitet
Emisione