Kategoria : Sport

 • Iuliano: E nisëm keq me Laçin po nuk do të ndikojë

  Nisja me humbje e kampionatit pritet të mos ndikojë te Partizani sipas Mark Iuliano. Trajneri i të kuqve beson te lojtarët e tij para ndeshjes së rëndësishme me Kukësin. “Është një ndeshje e rëndësishme ajo me Kukësin, jemi gati të përgatitur. Kampionatin nuk e kemi nisur mirë dhe duhet...
 • Milinkoviç kërcënon Partizanin

  Mladen Milinkoviç kërcënon Partizanin. Trajneri i Kukësit kërkon fitore në ndeshjen e dytë të sezonit, duke shpresuar në një formë jo të mirë të të kuqve, edhe pse thotë se nuk do të jetë e lehtë. “Do të jetë një ndeshje mjaft e vështirë. Ne në çdo ndeshje kërkojmë...
 • Tirana fiton me vështirësi ndaj Ilirisë

  Një fitore e vuajtur me rezultatin 1 – 0 ishte ajo e Tiranës në startin e Kategorisë së Parë. Bardheblutë shpëtuan nga goli i Maweje në minutat e fundit për të marrë 3 pikët përballë Ilirisë së Fushë-Krujës. Sulmi i Tiranës e pati të vështirë të godiste portën, ndërsa...
 • Inter mund me vështirësi Krotonen e Ajetit

  Interi nuk e ka pasur të lehtë fitoren ndaj Krotones me 2 gola shënuar në minutat e fundit të takimit. Zikaltërve të Spallettit iu deshën 82 minuta lojë për të gjetur rrjetën. Ishte Skriniar autori i golit të parë. Inter insistoi për të siguruar fitoren dhe shënoi golin e...
 • Flamurtari “përmbys” Lushnjën

  Flamurtari regjistroi fitoren e parë në këtë sezon të superligës duke përmbysur avantazhin e Lushnjës, në ndeshjen e luajtur në Ballsh. Vlonjatët e Shpëtim Duros me 10 lojtarë që në minutën e 24 pas largimit me të kuq të Bicajt, nuk e vuajtën inferioritetin. Pak minuta pas këtij episodi...
 • Zlatan Ibrahimoviç nuk dorëzohet

  Sulmuesi i Manchester United, Zlatan Ibrahimoviç, duket se nuk dorëzohet kurrë. Pas dëmtimit që pësoi në gju, Zlatan tha se nëse do të ishte për atë do të kthehej që sot. Suedezi nënshkroi kontratë të re me “Djajtë” duke iu përkushtuar edhe njëherë skuadrës me të cilën shënoi 28...
 • Askush nuk mund të krahasohet me Messin…

  Kylian Mbappe e ka nisur shumë mirë këtë sezon në Paris, mirëpo trajneri i Manchester City, Pep Guardiola mendon se nuk mund t’i afrohet asaj që Leo Messi ka bërë në të njëjtën moshë. Guardiola ishte një nga “viktimat” e Mbappe sezonin e kaluar në Champion League, kur francezi...
 • Andrea Agnelli bashkëpunon me Ndragheta?

  Që mafia po dëmton lojën e futbollit, kjo tashmë nuk është një e re, por të arrihet deri në bashkëpunimin me një president klubi, kjo është më shumë se e habitshme. Andrea Agnelli rrezikon deri në 2 vjet e gjysmë pezullim pasi dyshohet të ketë bashkëpunuar në mënyrë të...
 • Humbet Kombëtarja e futbollit e femrave

  Kombëtarja e femrave pësoi humbje në startin e eliminatoreve të Botërorit 2019. Shqipëria u mund 4 – 1 nga Zvicra në Elbasan Arena. Suksesi i zviceraneve u vendos që në pjesën e parë ku shënuan 3 gola. Vajzat kuqezi ishin përqendruar në lojën mbrojtëse, por vuajtën cilësinë e kundërshtarit....
 • Sllovenia në finalen e Eurobasket

  Sllovenia ka surprizuar kampionen e Europës Spanjën, duke siguruar për herë të parë në histori kalimin në finalen e Eurobasket. Pas kalimit me jo pak vështirësi në dy periodat e para, sllovenet shkëlqyen në gjysmën tjetër të ndeshjes duke dominuar Spanjën në gjysmëfinale me 20 pikë avantazh 92-72. Pas...
 • Tirana e nis nga Iliria kthimin në Superligë

  Rruga e Tiranës drejt kthimit në Superligë nis nga sfida me Ilirinë e Fushë-Krujës të shtunën në mbrëmje në “Selman Stërmasi”. Bardheblutë luajnë për herë të parë në historinë e tyre në ligën inferiore ku nuk duan të qëndrojnë gjatë. Trajner i Tiranës, Ze Maria tha se “Ju thashë...
 • Gabimet individuale ndëshkuan Skënderbeun

  Skënderbeu u ndëshkua vetëm nga gabime individuale. Sipas ish kapitenit Bledi Shkëmbi, tashmë trajneri i Prizrenit, skuadra e tij e zemrës ishte përgatitur mirë taktikisht. “Skënderbeu bëri një pjesë të parë të mirë. Ishte e përgatitur shumë mirë taktikisht për të ndaluar sulmet e ekipit të Dinamos. Mendoj që...
 • Messi qëndron te Barcelona, nënshkruan kontratë të re

  Sipas presidentit të Barcelonës, Jose Maria Bartomeu nuk ka asnjë dyshim se Leo Messi do të qëndrojë me katalanasit, duke hequr kështu çdo dyshim për ndonjë largim të mundshëm të argjentinasit. Bartomeu zbuloi se 5 herë fituesi i “Topit të Artë” është duke luajtur nën një kontratë të re,...
 • Milan rikthehet me fitore Europë

  Milan u rikthye i dikurshmi në Europë duke fituar bindshëm 5 – 1 përballjen e parë në grup me Austria Viena. Një zotërim i ekipit italian që mungonte prej 3 vitesh në arenën kontinentale. Vincenzo Montella ka një grup të ndryshuar me shumë elementë të rinj, të cilët u...
 • Klasifikimi i FIFA-s, Kombëtarja bie me 3 pozicione

  Kombëtarja pavarësisht rezultateve pozitive në dy ndeshjet e fundit humbi 3 pozicione në klasifikimin e FIFA-s. Kuqezinjtë renditen në vendin e 66-të për muajin shtator edhe pse fituan me Lihtenshtejnin dhe barazuan me Maqedoninë. Rënie në renditje ka edhe Italia e Izraeli, ndërsa Spanja ndodhet sërish në vendin e...
 • Skënderbeu humbet në Kiev

  Skënderbeu nuk arriti të befasonte Dinamo në Kiev, duke humbur takimin e parë në grupet e Europa League. Ekipi korçar u mund 3 – 1 nga kundërshtari më i fortë në një sfidë ku shfaqi më shumë dëshirë në pjesën e parë. Takimi nisi me lojtarët e Dinamo më...
 • Skënderbeu sot përballë Dinamo Kievit

  Gati për të nisur përballjet në Europa League. Skënderbeu ka zhvilluar stërvitjen e fundit në stadiumin “Olimpiskiy” të Kievit aty ku sonte në mbrëmje do të sfidojë skuadrën vendase Dinamon. Kundërshtari është i një niveli serioz, por ashtu si edhe në ndeshjet e fazave kualifikuese për në grup, korçarët...
 • Real dhe Man. City nuk ndalen

  Ndeshjet e grupeve të Champions League që u luajtën të mërkurën prodhuan rezultate interesante. Tottenham Hotspur u shfaq e pamëshirshme ndaj Borussia Dormtund që në takimin e parë të cilin e fitoi 3-1. Që në minutën e 4 shënuan anglezët. Barazimi i miqve erdhi shpejt por sërish nuk vonoi...
 • Parisi dhe Los Anxhelos do të jenë mikpritësit e Lojrave Olimpike 2024 dhe 2028

  Pas tri përpjekjeve të dështuara dhe 12 vjet pasi Parisi refuzoi ofertën e Londrës në vitin 2005, më në kryeqyteti francez do të mirëpresë Lojrat Olimpike. Të mërkurën, Komiteti Olimpik Ndërkombëtar(KON) konfirmoi se Parisi do të organizojë Lojrat Olimpike 2024 ndërsa Los Anxhelos ato të vitit 2028. Presidenti francez...
 • Kupa e Shqipërisë, zhgënjejnë Kukësi dhe Teuta

  U luajtën sot ndeshjet e para të turit të parë të kupës së Shqipërisë. Nga skuadrat e Superligës, Kukësi dhe Teuta i humbën ndeshjet e tyre me rezultat 1-0 përkatësisht me Egnatian dhe Tërbunin. Në grupin A, Kamza fitoi 2-0 me Ilirinë. Ndërsa në grupin B, Partizani mundi me...
Publicitet
Emisione