Kategoria : Te fundit

 • SHBA bën thirrje për përmirësimin e lidhjeve mes Bagdadit dhe Riadit

  Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson bëri sot thirrje për përmirësimin e marrëdhënieve mes Arabisë Saudite dhe Irakut, si mënyrë për t’i bërë ballë agresivitetit ushtarak në rritje të Iranit në rajon. Tillerson, në takimin e parë të Komitetit të Koordinimit Arabi Sauidite-Irak në Riad, i tha Mbretit Saudit,...
 • Rusi lirohet nga burgu lideri opozitar Navalny

  Lideri opozitar rus, Aleksei Navalny, sot është liruar nga burgu, pasi e vuajti dënimin prej 20 ditësh për shkak të organizmit të një proteste kundër presidentit, Vladimir Putin, që nuk ishte lejuar nga autoritetet. “Jam jashtë”, ka shkruar sot Navalny në rrjetin Instagram, me ç’rast e ka postuar fotografinë...
 • Thaçi: Mbarëvajtja e zgjedhjeve, forcim i demokracisë së shtetit

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka komentuar procesin zgjedhor për të cilin ka thënë se përmbush standardet europiane. “Mbarëvajtja e zgjedhjeve të sotme ishte një sukses i radhës në forcimin e demokracisë dhe shtetit tonë. Përgëzoj të gjithë qytetarët e Kosovës që treguan kulturë të lartë demokratike, organizatorët, partitë politike,...
 • Video/ Momente paniku, erërat e forta nuk lejojnë avionin të ulet

  Ky është momenti i tmerrshëm që një avion tenton të ulet në pistë gjatë një stuhie të fortë. Ngjarja e cila ka terrorizuar të gjithë personat që ishin në bord ka ndodhur në aeroportin Birmingham BHX në Angli. Pas tentativa të shumta pilotët e avionit më në fund kanë...
 • WhatsApp së shpejti me një shërbim të ri

  WhatsApp ka lajmëruar që së shpejti do t’u mundësoj përdoruesve të kësaj platforme që të shpërndajnë lokacionin. Gjithashtu është thënë që edhe ky informacion, si gjithë të tjerët, do të jetë i mbrojtur, i enkriptuar respektivisht. Përdoruesit do të kenë mundësi që të zgjedhin se sa gjatë duan që...
 • Milan nuk di të fitojë

  Milan nuk po del dot nga kriza duke mos arritur të fitojë edhe me Genoa në “San Siro”. Takimi i javës së nëntë përfundoi pa gola. Milan luajti prej minutës së 25’ me 10 futbollistë, pasi kapiteni Bonucci u ndëshkua me karton të kuq. Skuadra e Montella ka marra...
 • Kjo foto po shokon mbarë botën

  Pamje të tmerrshme të një fëmije të kequshqyer në krahët e një infermieri në një spital në Siri tregon se sa e zymtë është gjendja aktuale në vendin e shkatërruar nga lufta. Fëmija është fotografuar duke u mbajtur nga një infermiere në një klinikë në qytetin Hamouria të kontrolluar nga rebelët,...
 • Shinzo Abe fiton zgjedhjet në Japoni

  Anketat menjëherë pas votimit tregojnë se koalicioni qeverisës i kryeministrit japonez, Shinzo Abe do të sigurojë lehtësisht fitoren në zgjedhjet e sotme të përgjithshme. Sipas një sondazhi televiziv, koalicioni i udhëhequr nga Partia Liberal-Demokrate e zotit Abe, duket se do ta ruajë “shumicën dërrmuese” me dy të tretat, që...
 • Partizani merr 3 pikët në Shkodër

  Partizani fitoi 1 – 0 takimin me Vllazninë në Shkodër. Goli u shënua nga Basrak në fillimin e sfidës dhe më pas të kuqtë arritën të menaxhonin rezultatin. Mark Iuliano (Trajner i Partizanit) Ishte një ndeshje e vështirë përballë një ekipi të mirë, por falë sakrificës së lojtarëve të...
 • Çako takohet me Raymond Villanueva

  Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako merr pjesë në Konferencën e Shoqatës ndërkombëtare të Shefave të Policisë që po zhvillohet në Philadelphia USA. Çako takon Drejtorin e Operacioneve të Hetimit Ndërkombëtar në Departamentin e Sigurisë Kombëtare të ShBA-ve. Po gjatë ditëve të konferencës Çako do zhvillojë...
 • Mbyllen votimet në Kosovë, pjesëmarrja rreth 44 për qind

  Në Kosovë të dielën u mbajtën zgjedhjet lokale. Gara zgjedhore u zhvillua në 38 komuna, ku u votua për kryetarët e rinj dhe përbërjet e reja të asambleve komunale.  Të drejtë vote kishin më shumë se 1 milion e 890 mijë qytetarë. Këtë të drejtë, sipas KQZ-së, e kanë...
 • Deklarata e kreut të animafias italiane: Të legalizojmë drogat e lehta, Shqipëria burimi kryesor

  Prokurori i Përgjithshëm i Antimafias italiane Franco Roberti, i ka kërkuar zyrtarisht qeverisë që të miratojë legalizimin e drogave të lehta, pasi do të ishte një goditje për klanet kriminale. “I kemi kërkuar Parlamentit dhe Qeverisë një zgjedhje, që mund të jetë legalizimi i dograve të lehta. Kemi vënë...
 • Exit Poll-i : Gjilani në balotazh mes LDK-së dhe Vetëvendosjes

  Gjilani do të shkojë në balotazh. Kështu të paktën, sipas EXIT POLL-it të Klan Kosovës. Për njërin nga qytetet më të rëndësishme në Kosovë do të përballen Lutfi Haziri i LDK-së dhe Sami Kurteshi i Vetëvendosjes./Klan Kosova  ...
 • Sulm me armë dy të rinjve në Shëngjin

    Dy të rinj mbeten të plagosur me armë zjarri mbrëmjen e së dielës në qendër të Shëngjinit. Samet Bercaj 19 vjeç dhe Florian Dushku 28 vjeç u qëlluan me armë në gjymtyrët e poshtme nga një person ende i paidentifikuar që u largua menjëherë me një automjet. Të...
 • Kosovë/Delawie: Jam i kënaqur me mbarëvajtjen e procesit zgjedhor

  Ambadasori amerikan, Greg Delawie, është shprehur i kënaqur me mbarëvajtjen e procesit zgjedhor të 22 tetorit, në Kosovë. Ai për Klan Kosovën tha se gjatë tërë ditës kanë bërë vëzhgime në Ferizaj, Shterpcë, Prizren dhe vende të tjera.  “Ambasada jonë ka 36 ekipe të ndryshme që po e bëjnë...
 • “Babai ma ka hedhur poshtë djersën dhe gjakun, po më shkel me këmbë”

  Dajë e nip kanë ardhur në rubrikën “Shihemi në gjyq” për një konflikt parash. I ati i Arianitit dhë njëkohësisht kunati i Bashkimit pretendon se paratë që i ka dërguar i biri nga Greqia, nëpërmjet Bashkimit, nuk kanë mbërritur kurrë. Arianit Rizai shprehet se prej 15 vitesh jeton dhe...
 • Kërkesa e Prokurorisë për “çështjen” Tahiri, Rama shtyn “Komunikimin javor”

  Kryeministri Edi Rama ka shtyrë për ditën e hënë “Komunikimi Javor” me qytetarët, i cili prej kohësh ishte kthyer në një praktike komunikmi çcdo të dielë në orën 18:00. Nëpërmjet një njoftimi në rrjetin social Rama shkruan: Komunikimi javor do të bëhet në këtë faqe nesër në mëngjes, ora 8.30,...
 • Grupi i Habilajt në 4 vjet dyshohet se trafikuan 30 tonë kanabis

  ABC News ka mësuar nga dosja sekrete e mbërritur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda se grupi kriminal i Moisi Habilajt ka dërguar në brigjet italiane nga vitit 2013-2017 rreth 30 tonë drogë kanabis sativa.  Grupi kriminal i drejtuar dhe i organizuar nga vëllezërit Habilaj kanë trafikuar nga brigjet...
 • Kapshticë/ Pranga 29 – vjeçarit, kapet me 61 kg drogë

  Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare në Kapshticë, në vijim të punës së tyre për evidentimin dhe goditjen e rasteve të prodhimit, shitjes e trafikimit të lëndëve narkotike, gjatë ditës së diel në bashkëpunim me Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë kanë bërë kapjen...
 • Ekspertët ushtarakë: Kina, çelësi i zgjidhjes së problemit me Korenë e Veriut

  Tensionet në gadishullin korean kanë filluar të rriten pasi Koreja e Veriut përshpejtoi provat me raketa ndërkontinentale. Prova e muajit të kaluar e bombës me hidrogjen ka rezultuar në një raund të ri sanksionesh. Korrespondentja e Zërit të Amerikës Jela de Franceschi i hedh një vështrim situatës së tensionuar....
Publicitet
Emisione