Kategoria : Te fundit

 • 5 humbjet radhazi të Kombëtares

  Ndoshta pa dashur Sokol Çikalleshi ka zbuluar se ai dhe shokët e skuadrës në Kombëtaren e Futbollit nuk e kanë më entuziazmin e një viti më parë. Gjithësesi sulmuesi e sheh Izraelin si pikën e kthimit. “E kemi humbur disi agresivitetin e përpara Europianit. Humbja me Luksemburgun na dogji,...
 • Kompozimi i fundit i Prenkë Jakovës, gati për tu vënë në skenë

  Pritën 100 – vjetorin e lindjes për t’i nxjerrë nga arkivi sendet personale të Prenkë Jakovës. Përveç shkopit me të cilin dirigjoi operan “Mrika”, paketën e cigareve në ditën e vetëvrasjes, ora,  medaljeve apo çertifikatave edhe të fundit kompozim. Ai mban vitin 1969, nën titullin Hymni i Republikës Popullore...
 • Etrit Berisha beson te fitorja me Izraelin

  Humbja me Izraelin vitin e kaluar ishte një goditje e madhe për Etrit Berishën. Portieri i Kombëtares do të mungojë pasi është i pezulluar për shkak të kartonit të marrë më 12 Nëntor në Elbasan. Berisha edhe pse nuk do të jetë në fushë ka besim te lojtarët e...
 • Makovei: Marrëveshja Rama – Basha t’i shërbejë integrimit

  Kryetarja e delegacionit të komisionit parlamentar të MSA – së, BE – Shqipëri, Monica Macovei vlerëson marrëveshjen Rama – Basha që sipas saj duhet ti shërbejë integrimit të vendit. “Eshtë mirë kur liderët e qeverisë dhe opozitës gjejnë një marrëveshje në përfitim të qytetarëve. Ka patur vite të luftës...
 • Kryeministri Rama rikthehet pas shumë vitesh në “Zonë e Lirë”

  Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama rikthehet sonte pas shumë vitesh në emisionin “Zonë e Lirë” të gazetarit Arian Çani në Televizionin Klan. Intervista e Çanit me Ramën u paralajmërua nga gazetari në emisionin e tij të fundit javën e kaluar. Lajmi u konfirmua sot edhe nga kryeministri Rama, i...
 • Hetimet për lagunën e Vilunit, zbulohen grupet kriminale italiane që furnizoheshin me drogë

  Prokurorisë për Krime të Rënda iu deshën dy vjet hetime dhe bashkëpunim me autoritetet italiane për të arrestuar 4 persona të tjerë të cilët akuzohen se trafikonin kanabis drejt vendit fqinj nëpërmjet Lagunës se Vilunit në Lezhë. Pesë ditë më parë u arrestuan Andrea Caushi, Andi Mita, Kasëm Piluri...
 • Nis në fshehtësi rikonstruksioni i “Hotel Dajtit”

  Banka e Shqipërisë ka vendosur që të rikonstruktojë ish – godinën e Hotel Dajtit, në mungesë të plotë transparence për publikun. Kabineti i Guvernatorit është mjaftuar vetëm me një njoftim të publikuar në faqen e internetit, ku jep disa foto të imazhit se si do të jetë pamja e...
 • 1500 studentë të masterit rrezikojnë vitin

  Studentët e familjeve në nevojë që ndjekin studimet ‘Master’ rrezikojnë të humbasin vitin akademik. Shkak sipas tyre është bërë mospërfshirja e tyre në vendimin e  Këshillit të Ministrave që mundëson rimbursimin në masën 50 % të kësaj pagese. Studentët e ‘Master’ – it në Fakultetin Ekonomik, thonë se këtë...
 • Gjiknuri: Të gjitha votat të shkojnë për PS

  Drejtuesi politik i Qarkut të Vlorës, Damian Gjiknuri, prezantoi kandidatet Vilma Bello, Elona Hodaj dhe Saniela Xhaferri në rajonin nr.5. Gjiknuri kërkoi një votë masive për Partinë Socialiste që të mundësohet qeverisja më vete duke marrë 71 mandatet e nevojshme. “Me vë në borxh me votë, më jep pushtetin...
 • Veliaj: Shkojmë me bilanc pozitiv në provimin e zgjedhjeve

  Në analizën e punës së bërë nga bashkia e Tiranës, kryebashkiaku Veliaj u ndal ne njësinë 5.  Ai vlerësoi se kjo njësi ka marrë investimet me të mëdha, ndërsa theksoi se falë punës së bërë Bashkia shkon me një bilanc pozitiv në provimin e zgjedhjeve të ardhshme.  “…unë besoj...
 • Argjentina mund Brazilin

  Argjentina fitoi miqësoren me Brazilin e luajtur në Melburn. Takimi që u mbyll me rezultatin 1 – 0 u vendos nga goli i Merkados në fundin e pjesës së parë. Kjo ishte sfida debutuese për trajnerin San Paoli të Argjetina. Në këtë sfidë te brazilianët mungonte Neimar, ndërsa te...
 • Donald Trump reagon pas dëshmisë së Comey – t

  Donald Trump më në fund ka reaguar mbi dëshminë e ish – shefit të FBI – së, James Comey, dhënë një ditë më parë përpara Kongresit, kohë në të cilën zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë tentonin ta mbanin Presidentin sa më larg postimeve në rrjete sociale. Trump shkroi se...
 • Akuzat për votuesit fiktivë, Elez Gjoza: E pavërtetë, Policia është përdorur nga Tahiri

  Administratori i Njësisë Bashkiake Nr.2 në Tiranë, Elez Gjoza nga radhët e LSI-së ka dalë në një deklaratë për mediat duke hedhur poshtë akuzat e bëra ndaj tij nga Policia e Tiranës. Duke folur nga selia e Lëvizjes Socilaiste për Integrim, ai tha se akuza e policisë se ka...
 • Gjithçka nisi me një njollë, gabimi fatal i mori jetën

  Një 31-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një infeksioni të marrë teksa notonte në oqean, pesë ditë pasi kishte bërë një tatuazh në këmbë. I riu që jetonte në Teksas të SHBA-ve bëri në këmbën e tij të djathtë tatuazhin “Jezusi është jeta ime”, por nuk i zbatoi...
 • Ministrja Kërtusha shkarkon kreun e Sigurime Shoqërore në Elbasan: Ishte në fushatën e PDIU

  Ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë Xhuljeta Kërtusha ka firmosur shkarkimin nga detyra të Drejtorit Rajonal të Sigurimeve Shoqërore në Elbasan, Ervis Xhelo, me arsyetimin se ka marrë pjesë në fushatë elektorale. Ministria njofton se ka prova dhe fakte që Ervis Xhelo mori pjesë në fushatën e PDIU  gjatë...
 • Foto/ Limuzinat më të çuditshme dhe më të shtrenjta në botë

  Këto janë limuzinat më të çuditshme në botë. Ato janë ende në përdorim dhe janë nga më të shtrenjtat. Disa prej tyre janë prodhuar për biznesmenë, udhëheqës shtetesh, e disa të tjera për të apasionuarit. 1-Batmobili kushton 4.2 milionë Dollarë 2-Ëndrra Amerikane kushton 4 milionë Dollarë 3-Mini Limo kushton...
 • ISIS paralajmëron fushatë terrori në Ballkan, përfshirë Shqipërinë dhe Kosovën

  Grupi terrorist i Shtetit Islamik ka paralajmëruar valë terrori në të gjitha shtetet e Ballkanit, pas sulmeve të përgjakshme në Evorpë.  “Jo, betohemi në Allah, ne nuk e kemi harruar Ballkanin”, paralajmëroi versioni boshnjak i revistës së ISIS-it “Rumiyah”, në një kërcënim të ri për valë terrori në rajon....
 • Droni përgjon 7 vajza lakuriq në jaht

  Dronët janë dora e fundit e teknologjisë. Sa të dobishëm, ata janë edhe shkelës të privatësisë. Në Spanjë disa femra lakuriq janë filmuar nga një dron teksa bënin banjo dielli. “El Pais” raporton se 7 vajza kanë bërë denoncim në polici kur panë se mbi kokat e tyre fluturonte...
 • Pjeshkë të mbushura me amareta

  Përgatitja – 20’, Pjekja – 30’, Vështirësia – e ulët Përbërësit për 4 persona: 4 pjeshkë 5 amareta 20 gr kakao pluhur (e hidhur) 2 vezë 70 gr sheqer Përgatitja: Lani dhe ndani në dy pjesë pjeshkët. Hiquni bërthamën dhe me ndihmën e një luge gërryejini pak nga brenda....
 • Horoskopi i Dashurisë 9 Qershor 2017

  Dashi – Do të veproni me kujdes para se të merrni disa vendime në lidhje me partnerin/en tuaj. Mundohuni të provoni disa mënyra të ndryshme për të komunikuar me të. Gjëja e duhur është që të përqendroheni tek punët e sotme, mos shkoni shumë larg me mendime. Demi – Sot do...
Emisione