Kategoria : Te fundit

 • Ushtria Izraelite zbardhi përgjimet e Muhaxherit: Sulmoni “Loro Boriçin”

  Informacioni se ndaj Kombëtares së futbollit izraelite do të kishte një sulm terrorist në Shkodër është dhënë nga njësia anti-terror në Ushtrinë Izraelite. Muaj më parë është mundur të zbardhet një telefonate ku Lavdërim Muhaxheri ka folur me shtetas kosovarë. Në këto komunikime ai i kërkon që të organizohet...
 • Video/ A do ta “braktis” Trump avionin personal me tualete ari?

  Një nga gjerat që duhet të heq dorë Donald Trump, pas zgjedhjes si president i SHBA është dhe avioni i tij. A do preferoj Trump të udhëtojë me “Air Force One”? Të braktis ‘T-Bird’?? Avioni i tij personal kushton 100 milion dollarë dhe është prodhim i vitit 2011. Shpejtësi...
 • Detaje/ I kërkoi të ndaheshin, ekzekutohet 28-vjeçarja në biznesin e saj

    Një grua është vrarë paraditen e sotme në qytetin e Lezhës. Viktima është identifikuar si Etleva Ndoka, 28 vjeç, pronare e një parukerie në këtë qytet. Ngjarja ndodhi në biznesin e saj rreth orës 11:00 kur autori Alfred Nikolli hyri brenda me pistoletë në dorë dhe qëlloi mbi...
 • PD: Qeveria mos të guxojë të provokojë shkodranët

  Pas incidentit të ndodhur ditën e sotme në qytetin e Shkodrës, ku pati një përplasje fizike mes policisë dhe tregtarëve të duhanit, ka reaguar Partia Demokratike. Në një deklaratë për mediat, nënkryetarja e kësaj force politike për Shkodrën, Greta Bardeli tha se sjellja e policisë ndaj qyetarëve të cilët...
 • Emrat/ Ekzekutohen dy vëllezër shqiptarë në Itali

  Dy vëllezër shqiptarë janë viktima të një vrasje të dyfishtë të ndodhur mbrëmjen e së enjtes në Itali.  Viktimat janë identifikuar si Agron dhe Alban Lleshaj, 27 dhe 24 vjeç, rezidentë në Parabiago, Milano. Mediat italiane shkruajnë se ata janë vrarë me armë zjarri në periferi Milanos, në lagjen...
 • Shpërthimi në rafinerinë e Ballshit, 1 prej të plagosurve në gjendje të rëndë

  Një prej të plagosurve nga shpërthimi në rafinerinë e Ballshit ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërsa 4 të tjerët janë jashtë rrezikut për jetën. Aktualisht, ata po marrin mjekim në spitalin e Djegie – Plastikës në Tiranë. Gjatë orëve të paradites të lënduarit u vizituan edhe nga Minisitri i Shëndetësisë,...
 • Nishani mbledh KSK për kanabisin. Mungon Rama, në vend të tij Zv/Kryeministri Peleshi

  Presidenti i Republikës do të mbledhë sot Këshillin e Sigurisë Kombëtare për të diskutuar mbi situatën e kultivimit dhe trafikimit të kanabisit në vend. Por ashtu sikur Televizioni Klan kishte mësuar një javë më parë, Kryeministri Rama nuk do të jetë i pranishëm. Kreu i qeverisë ka fluturuar drejt...
 • Meta mban të hapur mundësinë e lëvizjes

  Për të ardhmen e martesës politike me Partinë Socialiste, Ilir Meta vijon të lërë të hapur çdo mundësi. Kreu i LSI –së thotë se kjo është normale, pasi ky ka qenë edhe qëllimi i krijimit të Lëvizjes. Por në marrjen e vendimit do të prevalojë interesi publik. Teksa distancimi...
 • Rama: Kushtetuesja të çlirojë sa më parë “Vetting –un”

  Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në rrjetet sociale i ka bërë thirrje Gjykatës Kushtetuese që të çlirojë sa më parë Ligjin për Vetting –un. “Shqipëria vend i respektuar për reformat dhe i mirëpritur në tryezën e negociatave për anëtarësim. Gjykata Kushtetuese të çlirojë sa më parë...
 • Opozita: Buxheti 2017 zbulon mashtrimin me programin e PS

  Debatet për buxhetin 2017 nga mazhoranca dhe opozita, këtë herë u zhvendosën jashtë dyerve të Komisionit Parlamentar të Ekonomisë. Ish – Ministri i Financave, Ridvan Bode thotë se buxheti i ardhshëm konfirmon se programi elektoral i Partisë Socialiste ishte një mashtrim, pasi nuk shërben për të zbatuar premtimet e bëra....
 • Emrat/ Kush do të jetë në kabinetin Trump

  Sytë e gjithë botës janë tek miliarderi Donald Trump, i cili pritet të formojë së shpejti kabinetit e ri qeverisës. Sipas Euronews, mbështetës dhe të afërm të tij do të jenë pjesëtarët e mundshëm të kabinetit të ri? Rudy Giuliani, ish-kryebashkiaku i New York City dhe mbështetës i fuqishëm...
 • Ekipi Izraelit, në masa të jashtëzakonshme sigurie

  Mëngjesin e sotëm, agjentët e sigurisë që kanë shoqëruar ekipin izraelit i kanë instruktuar futbollistët, stafin dhe të gjithë delegacionin që e shoqëron me masat e sigurisë që janë marrë, si duhet të veprojnë për zbatimin e tyre, çfarë mund dhe çfarë nuk mund të bëjnë. Futbollistë e kanë...
 • “Pushteti” i Blendi Fevziut shet 1 mijë kopje në dy ditë

  Panairit të librit nuk i ka munguar asnjëherë si vizitori i rastësishëm edhe dashamirësi i të lexuarit. Të rinjtë e kryesisht nxënësit e studentët përbëjnë edhe blerësin kryesor, që këtë vit vijnë të shtuar në numër. Kontribuesit e të bërit të lexuarit pjesë të përditshmërisë, si të letërsisë së...
 • E vërteta e takimit të sikletshëm Obama -Trump

  Presidenti Barack Obama dhe Donald Trump u betuan se do të punojnë sëbashku në atë që u duk si një takim miqësor të zhvilluar gjatë të enjtes në Shtëpinë e Bardhë. Trump tha se “po shikonte mundësinë për të bashkëpunuar me presidentin Obama në të ardhmen”, ndërsa Obama tha...
 • Bashkia organizon garën sportive “Universiada 2016”

  Nën kujdesin e Bashkisë së Tiranës, studentë nga 26 universitete publike dhe private do të marrin pjesë në garën sportive “Universiada 2016”. Si një nga politikat e Bashkisë, për përparësinë që duhet të ketë gjallërimi i jetës së të rinjve, nëpërmjet aktiviteteve sportive, qëllimi i këtij aktiviteti është që...
 • Konflikti për shitjen e makinës, vret me breshëri automatiku 23-vjeçarin

  Një 23-vjeçar është vrarë me armë zjarri mesditën e së premtes në fshatin Vranisht, në Vlorë. Sipas të dhënave paraprake nga policia e këtij qyteti, ka qenë ora 12:34 kur autori i krimit Marjo Ribaj rreth 23 vjeç ka shkrehur plumbat me armen e zjarrit tip “Automatik”, në drejtim...
 • IRTC: Ndërprerja e paparalajmëruar e energjisë, shkak për ngjarjen në Ballsh

  Shoqëria IRTC, që menaxhon rafinerinë e Ballshit shprehet se shkak për incidentin e rëndë, ku humbi jetën një punonjës dhe u plagosën 5 të tjerë është bërë ndërprerja e paparalajmëruar energjisë, mosfunksionimi i linjës rezerve të energjisë, si dhe një gabim njerëzor gjatë rivënies ne punë të repartit të...
 • Brazili mund 3 – 0 Argjentinën

  Me një lojë të shkëlqyer me një ritëm të pandalshëm, Brazili ka mundur Argjentinën në ndeshjen që quhet klasikja e Amerikës së Jugut, e vlefshme për kualifikueset e kampionatit botëror. 3 – 0 kanë fituar Carioca në shtëpinë e tyre me një lojë dominuese për të 90 minutat. Në...
 • ISHTI reagon për shpërthimin e rafinerisë: Shkak, mosrespektimi i rregullave teknike

  Inspektoriati Shtetëror Teknik Industrial ka reaguar për shpërthimin e ndodhur një natë më parë në rafinerinë e naftës në Ballsh. Sipas këtij institucioni, ngjarja ka ndodhur gjatë vënies në punë të impiantit të hidropastrimit të karburanteve dhe shkak i këtij shpërthimi është bërë mosrespektimi i rregullave teknike të shfrytëzimit....
 • Shpërthimi në Ballsh, Peleshi: Ngjarje e rëndë, do të hetohet

  Të lënduarit nga shpërthimi i një nate më parë në uzinën e Ballshit, të cilët po marrin ndihëm mjekësore në spitalin “Nënë Tereza” janë vizituar edhe nga Zëvendëskryeminsitri Niko Peleshi, i cili e konsideroi ngjarjen tepër të rëndë dhe tha se do të ketë një hetim të plotë. Ai...


Emisione