Kategoria : Te fundit

 • PD: Zgjedhjet për kryetarin e ri në 22 korrik

  Një ditë pasi Lulzim Basha ngriu të gjitha funksionet e tij si Kryetar i Partisë Demokratike, dy nënkryetarët e kësaj force politike, Edi Paloka dhe Edmond Spaho hapën zyrtarisht procesin zgjedhor për kreun  e ri të PD-së.  Vendimi përcakton që zgjedhjet për drejtuesin e ardhshëm të demokratëve do të...
 • Presidenti Nishani dekoron pas vdekjes Artan Cukun

  Presidenti Bujar Nishani ka dekoruar ish-Komisarin Artan Cuku, me medaljen e Shqiponja e Artë (pas vdekjes). Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i akordoi dt. 27/06/2017, nr. dekreti 10532 Artan Cukut (pas vdekjes) “Dekoratën e Artë të Shqiponjës” me motivacionin: “Në vlerësim dhe nderim të thellë për përkushtimin maksimal, devotshmërinë...
 • Dialog kryeministrash, jo presidentësh

  Njohësit e çështjeve politike në vend thonë se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë nuk duhet të kalojë në nivel presidentësh, pasi që, siç thonë ata, do të diskutohet për infrastrukturë, arsim, shëndetësi, etj. Sipas tyre, dialogu duhet të zhvillohet nga ekipe me ekspertë të fushave dhe të drejtohet apo...
 • Aleatët e NATO-s i rrisin shpenzimet për mbrojtje

  Aleatët e NATO-s, me përjashtim të Shteteve të Bashkuara, do t’i shtojnë shpenzimet e mbrojtjes deri në 4.3% këtë vit, duke krijuar një ngritje të përgjithshme prej 46 miliardë dollarësh, prej vitit 2014, ka thënë sot sekretari i përgjithshëm i aleancës veri-atlantike, Jens Stoltenberg. “Pas viteve të rënies, në...
 • Seedorf, kandidat për kombëtaren?

  Kombëtarja është prej 2 javësh pa trajner dhe Federata Shqiptare e Futbollit është në kërkim të zëvendësuesit të Gianni De Biasi. Lista e emrave ka qenë e gjatë ku pjesa më e madhe janë italianë mes tyre më i lakuari ishte Filippo Inzaghi, por që sipas mediave italiane do...
 • World Soccer zgjedh lojtarët më influentë

  Revista e njohur “World Soccer” publikoi edhe këtë vit listën me 500 futbollistët më me influencë në të gjithë botë. Aty gjejmë emra të njohur si Cristiano Ronaldo apo Lionel Messi, por nuk mungojnë edhe ata me prejardhje shqiptare. Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka konfirmohen edhe këtë vit me...
 • Mbytet pushuesi në Vlorë

  Një pushues është mbytur në “Ujin e Ftohtë” në qytetin e Vlorës. Policia njofton se sot rreth orës 10:55, në lagjen “Ujë i Ftohtë” Vlorë, në anë të detit është nxjerrë nga uji në gjendje të rëndë shëndetësore një i moshuar, i cili pas pak minutash ka ndërruar jetë....
 • Veliaj: Vijon puna vijon me rehabilitimin e 50 blloqeve të tjera banimi

  Nga një hapësirë e degreduar prej vitesh, parku te ish-Fusha e Aviacionit është transformuar në një hapësirë argëtimi e rekreacioni për fëmijët, të rinjtë dhe të moshuarit. Bashkia e Tiranës, me mbështetjen e Raiffeisen Bank, rikonstruktoi në një kohë të shkurtër sheshin sportiv dhe ndërtoi këndin e 17-të lojërave...
 • Atentati ndaj biznesmenit, policia: Kanë qenë dy autorë, kemi sekuestruar pamjet filmike

  Drejtori i Policisë së Tiranës ka dhënë detaje lidhur me atentatin ndaj biznesmenit Tofik Hyka. Sipas drejtorit Ardi Veliut i cili shkoi në vendngjarje, atentati ka ndodhur në orën 10:25. Tofik Hyka fillimisht ka mbetur i plagosur dhe është dërguar në spital në gjendje të rëndë për të marrë ndihmë mjekësore....
 • Atentati ndaj Tofik Hykës, për hakmarrje?

  Në vitin 1995 Tofik Hyka u përfshi në vrasjen e të fortit të Shijakut Dritan Avdyli. Njeriu i Hykës një person nga “4 Rrugët” e Shijakut futi në kurth Dritan Avdylin, i cili u vra nga vrasësi me pagesë Durim Kusi. Kjo ngjarje do të pasohej nga një seri...
 • Detaje/ Atentat biznesmenit në mes të Tiranës

  Biznesmenit Tofik Hyka i është bërë atentat me armë zjarri paraditen e sotme nga dy persona që kanë qenë me motor. Ngjarja ka ndodhur pranë stadiumit “Selman Stërmasi” në Tiranë. Burime nga Policia e Shtetit thonë për tvklan.al se një person është shoqëruar i dyshuar si autori i vrasjes. Mësohet...
 • E dogji i dashuri me benzinë, vdes pas 2 vitesh torture 33- vjeçarja

  Një grua që pësoi 80 për qind djegie të trupit, pasi i dashuri i saj e dogji me benzinë ka ndërruar jetë pas dy vitesh. Judy Malinowski, 33 – vjeç, vdiq të martën, pas sulmit të gushtit të vitit 2015. Malinowski nga Ohio në SHBA, qëndroi për dy vite...
 • Emrat/ Vidhnin në Korçë varëse floriri dhe i shisnin në Tiranë, arrestohen dy persona

  Dy persona janë arrestuar dhe një i tretë është shpallur në kërkim për disa vjedhje të kryera në Korçë gjatë muajit qershor. Të arrestuarit janë Andrea Olldashi 30 vjeç dhe Noldjan Çollaku 25 vjeç të dy nga Pogradeci, ndërsa është shpallur në kërkim si bashkëpunëtor i tyre 22-vjeçari nga...
 • Hashim Thaçi uron Ramën për fitoren

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar kryetarin e Partisë Socialiste Edi Rama për fitoren në zgjedhjet e 25 qershorit. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook, Thaçi shkruan se “përtej garës partiake, mbarëvajtja e zgjedhjeve të lira dhe demokratike ishte një fitore për Shqipërinë dhe qytetarët e saj”....
 • Kapet pas 12 vitesh shqiptari që u arratis nga burgu

  Pas 12 vitesh në arrati është arrestuar një 37-vjeçar shqiptar i cili u arratis nga burgu i Malandrinos në Greqi. Shqiptari u kap në Kefalonia pas informacioneve që kishte marrë policia se ai fshihej në atë zonë. 37-vjeçari u arratis në vitin 2005 nga burgu i Malandrinos, kur kërkoi...
 • Merkeli jep dritë të gjelbër për martesën e homoseksualëve dhe lesbikeve

  Burrë e grua mish e thua – ky proverb me sa duket së shpejti duhet të modifikohet. Kancelarja Merkel shprehet pro martesës së homoseksualëve dhe lesbikeve. Në Gjermani nuk lejohet martesa e homoseksualëve dhe e lesbikeve, por vetëm regjistrimi si partnerë me të drejta të barabarta si një çift...
 • Foto/ 49-vjeçarit i gjenden në banesë marijuanë dhe 18 kapsolla detonatore

  Një sasi lënde narkotike dhe kapsolla detonatore janë gjetur nga policia e Kurbinit në banesën e 49-vjeçarit Bashkim Hasani. Pas informacioneve të marra në rrugë operative, uniformat blu sekuestruan në banesën e tij 3.6 kg marijuanë dhe 18 kapsolla detonatore. 49-vjeçari Hasani u arrestua në flagrancë dhe akuzohet për...
 • Kryemadhi përshëndet fitoren e PD në Bashkinë Kavajë: Triumfoi qytetaria mbi banditizmin

  Nënkryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka përshëndetur fitoren e kandidatit të PD për Bashkinë e Kavajës Isa Sakja. Në një status në Facebook, Kryemadhi shkruan se në Kavajë triumfoi qytetari mbi banditizmin. “Përshëndetje qytetarë të Kavajës! Pavarësisht nga blerjet masive të votës në Kavajë, sot qytetaria triumfoi mbi banditizmin...
 • Gjendet i mbytur në kanal një person

  Një person është gjetur i mbytur mëngjesin  e sotëm rreth orës 07:36, në fshatin Borsh të Himarës. Sipas burimeve të policisë  L.A., 66 vjeç, banues në Borsh ka humbur kontaktet me familjarët para tre ditësh. Nga dëshmitë e familjarëve, ky 66 – vjeçari  vuante nga shëndeti mendor dhe prej...
 • SHBA: Konfirmohet garantimi i mbrojtjes reciproke në NATO

  Dhoma Përfaqësuese e Shteteve të Bashkuara ka votuar gati unanimisht për riafirmimin e garantimit të NATO-s, se të gjithë anëtarët e mbrojnë njëri-tjetrin. Ky zhvillim ndodhi disa javë pasi presidenti amerikan, Donald Trump, ka shprehur dyshime për përkushtimin e Shteteve të Bashkuara për këtë garantim. Dhoma Përfaqësuese, ku shumicën...
PublicitetEmisione